Skocz do zawartości

Dobudowa ogrodu zimowego do istniejącego budynku


Recommended Posts

Dobudowa ogrodu zimowego do istniejącego budynku to niebanalny sposób na powiększenie przestrzeni w domu. Efektowna jadalnia, funkcjonalne biuro, salon wypoczynkowy… No właśnie musimy wiedzieć, czego chcemy, żeby projekt wymarzonego ogrodu zimowego uwzględniał nasze potrzeby, a sam ogród funkcjonalnie spełniał przypisane mu zadanie. 


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/budowlane-abc/remonty-i-modernizacje/a/19344-dobudowa-ogrodu-zimowego-do-istniejacego-budynku

Link do komentarza
Niestety, Starostwo moje nie dało zgody na ogród zimowy. Muszę zaczynać od początku: projekt - płać, kier. budowy - płać. Mapki - płać. A tak się cieszyłam...i j już mi się odechciało. Umieją ludzi zachęcić do zniechęcenia. Oj umieją. a miało być różowo...
Link do komentarza
Właśnie dzisiaj złożyłam NOWE zgłoszenie. Dostałam odp. (świetna!), jakie zgłoszenie taka decyzja!!! Ja pisałam o zaadaptowaniu tarasu na ogród zimowy.Błąd!! Teraz napisałam krótko: o zamiarze zbudowania ogrodu zimowego o pow. 13 m2 zgodnie z art. 29.1.2. Zobaczymy (za 21 dni) co mi odpiszą. Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 rok temu...
  • 4 miesiące temu...
Podobna jest nasza historia z Wrocławia. Ogród 24m2, na istniejacym już tarasie betonowym. Zgłoszenie zgodne z prawem, ale byla odmowa i boksowanie sie przez rok z urzedami. Ciągle domagaja sie dokumentów które sa potrzebne przy normalnym wniosku o budowe. Wrocław ciągle robi w konia mieszkańców miasta łamiac prawo, przeciagajac sprawy.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
W artykule są dwa błędy: 1) Zgłoszeniu, a nie pozwoleniu na budowę podlega WOLNOSTOJĄCA oranżeria czyli ogród zimowy (lub wiata, altana), 2) powierzchnia takiego obiektu może mieć 35 m2, a nie 25 m2, przy spełnieniu pozostałych wymogów co do wielkości działki.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...