Skocz do zawartości

Czym charakteryzuje się koncentryczny system powietrzno-spalinowy?


Recommended Posts

Odprowadzenie przez ścianę jest jednak niefajne ze względu na szybszą degradację "koloru" na elewacji budynku. A biegające po podwórku wokół domu dzieci? Czym sporadycznie oddychają zobaczy właściciel sfotografowanego domu, gdy będzie często otwierał okno przy tym wylocie.
Link do komentarza

Uzupełniając:

wyprowadzanie-spalin-z-kotla-gazowego.jp

Odległość wylotów od najbliższej krawędzi okien otwieranych i ryzalitów przesłaniających, nie mniejsza niż 0,5 m.

(podstawa prawna - Rozporządzenie w sprawie WT ......... § 175.)

Ps. Dotyczy to nie tylko koncentrycznych przewodów, ale także oddzielnych przewodów powietrznych i spalinowych - odległość wylotów jednych od drugich nie mniejsza jak  3 m. 

Link do komentarza
Dnia 1.10.2017 o 12:06, Gość mariusz napisał:

Odprowadzenie przez ścianę jest jednak niefajne ze względu na szybszą degradację "koloru" na elewacji budynku. A biegające po podwórku wokół domu dzieci? Czym sporadycznie oddychają zobaczy właściciel sfotografowanego domu, gdy będzie często otwierał okno przy tym wylocie.

Dzieci nawdychają się pyłów z pieca węglowego sąsiada :)

http://www.wiocha.pl/1465511,Sezon-Zimowy

Link do komentarza
39 minut temu, Elfir napisał:

Dzieci nawdychają się pyłów z pieca węglowego sąsiada :)

http://www.wiocha.pl/1465511,Sezon-Zimowy

 

Dnia 1.10.2017 o 12:06, Pomocnik napisał:

W przypadku kotłów gazowych z zamkniętą komorą spalania (w tym kondensacyjnych), alternatywą dla komina jest znacznie tańszy system powietrzno-spalinowy, wykonany z współosiowych (koncentrycznych) rur.

 

 

Chyba wątki pomyliłaś, bo tu dla przypomnienia zacytowałem posta tematycznego a w nim pisze jak byk, że sprawa dotyczy kotłów gazowych a nie na węgiel.

Link do komentarza

Cicho, obydwoje macie rację, każdy pisze o czymś innym.

Ja widziałem komin współosiowy i wg mnie jest całkiem w porzadku. Nie ma zadnych uszkodzeń elewacji. Cała instalacja grzewcza, w pełni zautomatyzowana, sterowana zegarem (kalendarzem) astronomicznym w połączeniu ze stacją pogodową. Obiekt ok 1.600 m kwadratowych powierzchni, kocioł gazowy firmy Die DIETRICH.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...