Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Belliash

Wykończenie otworu okiennego w mieszkaniu

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Jestem w sytuacji jak na ponizszym zdjeciu i chcialbym wykonczyc glif okienny w taki sposob aby zrownac go z oscieznica okienna. Myslalem aby w tym celu na oscieznice nakleic profil przyokienny dylatacyjny z siatka, a miedzy siatke i sciane wkleic styropian XPS. Calosc obrobic klejem do styropianu i na koniec gladz.

Co sadzicie o takim rozwiazaniu?

IMG_20170828_182953_jpg_300x300_q85.jpg

Mam tylko 2 pytania:

1) Czy wybrac profil z gumowa uszczelka czy bez niej?

1) Czy ta biala obramowka widoczna na zdjeciu ponizej, to wlasnie gumowa uszczelka, czy ten bialy plastikowy element korytka na tynk?

IMG_0045_jpg_300x300_q85.jpg

A moze zdecydowalibyscie sie jeszcze inaczej to rozwiazac?

Dzieki za odpowiedz. Mam tak zrobione w 1 pokoju no i w 1 miejscu "peklo" - ten akryl odpada. Dlatego myslalem aby wykonczyc to w inny sposob? Chyba ze popelniony zostal jakis blad przy takim wykonczeniu, ktorego moge sie teraz ustrzec?

Ktoś źle wymierzył okno? Jeśli to od wewnątrz to styropianu nie dawaj, gk i gładź jeśli masz dobrze wentylowane pomieszczenie to będzie ok. profil z gumka lub dobrej jakości akryl

W jakim sensie zle wymierzyl okno?

Jezeli zdecydowalbym sie na taki profil z gumka i siatka, to mam tylko 1 pytanie: czy ten bialy element widoczny na zdjeciu powyzej to jest wlasnie gumka (uszczelka), czy moze plastikowy fragment rowka na tynk?

A gdybym chcial jednak dac akryl, to jaki polecicie? W 1 pokoju mam jakis Soudala i niestety odpada miejscami.

Dnia 27.09.2017 o 06:39, Belliash napisał:

W jakim sensie zle wymierzyl okno?

Jezeli zdecydowalbym sie na taki profil z gumka i siatka, to mam tylko 1 pytanie: czy ten bialy element widoczny na zdjeciu powyzej to jest wlasnie gumka (uszczelka), czy moze plastikowy fragment rowka na tynk?

A gdybym chcial jednak dac akryl, to jaki polecicie? W 1 pokoju mam jakis Soudala i niestety odpada miejscami.

Napisałeś że jestes w sytuacji jak na zdjęciu, jak dla mnie to za małe okno tam jest co do wiekości otworu okiennego.

Tak, właśnie tak widać tą gumkę z profilu. W rowek idzie tynk lub gładź.

Fachowcy z reguły polecają akryl lekki szpachlowy, ale czy będzie najlepszy to nie wiem. Ja osobiście stosowałem kupiony w LM firmy Jeger, sufit podwieszany i przy ramach okiennych. Ponad 2 lata żadnych rys i pęknięć nie widać.

Tak wygląda profil.

profil_przyokienny_bezsiatki_opis.jpg.59db282c1335bd8cd1018534d9a5aa52.jpg

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• "Profili CD z UD oczywiście nie łączy się ale jak profil UD przymocować inaczej do ścianki działowej ?"   Jak w takim razie przymocować profill UD od skosu do ścianek działowych skoro nie można ich łączyć na sztywno ?
    • Gość Mójnick
      Artykuł o niczym. Zero konkretów. Dzięki w uj
    • Hej, proszę o poradę odnośnie izolacji termicznej fundamentów, ściany fundamentowe oraz ławy są zaizolowane środkiem masą bitumiczną,  do wykonania jest  izolacja termiczna z płyt styropianowych o gr. 15cm z zewnętrznej strony jak również wszystkie ścianki od strony wewnętrznej, tak z resztą zaleca kierownik budowy, słyszałem natomiast opinie na ten temat są różne, dlatego proszę o opinię czy jest to dobre rozwiązanie?
    • Nie no bez przesady, drenaż zawsze jest poniżej posadzki czyli zacznę ok 5-10 cm poniżej górnej powierzchni ławy. A od górnej powierzchni ławy do drzwi będzie jakieś 14 cm posadzki. Łącznie jakies 24cm drzwi będą powyżej drenażu. Tylko że teraz bardziej zastanawiam się nad tym by zrobić zdylatowane ławy schodkowe garażu i zejść z nimi do poziomu ław piwnicy, nawet nieco poniżej jakieś 20 cm (bo ławy piwnicy leżą na 12 cm podsypce + 8 cm chudziaka) czyli wylać ławy garażu na żywej glinie i w ten sposób odciąc dopływ wody pod garaż i nie dawać drenażu pod garażem tylko zaczac z tego miejsca.    Zresztą zanim w przyszłości zrobię drzwi to wykopie w tym miejscu ziemie/glinę i zobaczę jaka jest wilgotność. 
    • jeśli potrzebujesz... dla Nowego domu/segmentu .. korzystne ceny przy całości prac z płytkami ..dla stan surowy, //warszawa i okolica do 70km// łazienka srednia2500zł/szt Toaleta 1500zl/szt Montaż płytek dla podłóg w pozostałej części dom/segment oraz kotłownie garaże 35zł/m2gres 60x60 40zł/m2gres 30x30 45zł/m2 gres deska 16/20 X 60/100/120 Cokoły przypodłogowee cięcie /montaż - 12złmb staranność i szybkość w zamian Zamówienia, zapytania proszę kierować pod nr.tel. 537-905-336 zapraszam
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...