Skocz do zawartości

Podwieszany sufit na drewnianych legarach


LucaO

Recommended Posts

Witam
Zamierzam w piwnicy zrobić podwieszany sufit
Strop to drewniane belki / legary umieszczone co 44 cm od siebie , oczywiście będzie on użytkowy , gdyż znajdować się bedzie tam kuchnia

Chciałbym zrobić tanim kosztem sufit od strony piwnicy na drewnianym stelażu tak by całość była estetyczna i trwała ( chodzi by nie pękał) wiadomo belki drewniane będą pracować wieć sufit razem z nim , całość ok 13m2

Jakie zastosowania , konfiguracje polecicie do takiego sufitu ?

 

Link do komentarza

A co masz zamiar w tej piwnicy urządzić? Jaką w niej pozostawiasz wysokość?

3 godziny temu, LucaO napisał:

Strop to drewniane belki / legary umieszczone co 44 cm od siebie , oczywiście będzie on użytkowy , gdyż znajdować się bedzie tam kuchnia

Kuchnia ma być na stropie, czy pod stropem?

Link do komentarza

Ogólnie w pomieszczeniu piwniczym nic nie będzie , będzie ono puste , wysokość pomieszczenia to od posadzki do dołu legarów ok 195cm
Kuchnia będzie na stropie , czyli na legarach ,które bedą pokryte płytą MFP 22mm

Czyli ogólnie pod kuchnią będzie znajdowała się piwnica

Nie zależy mi na super wykończeniu tego sufitu piwnicy , gdyż i tak to pomieszczenie będzie nieuzytkowe , bardziej chciałbym aby sufit był stabilny i nie pękał

Dlatego zastanawiam się bardziej nad założeniem płyt OSB na stelaż , chociaż są droższe , ale też w razie np zalania łatwiej je zdemontować , choć może to nie jest dobry pomysł ?

 

Link do komentarza

Między legarami mam nadzieję, ułożysz jakąś wełnę, czy inne ocieplenie. Myślę, że ta 8 mm płyta osb zda egzamin i się sprawdzi.

Dodatkowo stelaż jeśli trzeba będzie wyrównać od dołu sufit - pozwoli to na zwiększenie grubości izolacji o te 3 cm.

Link do komentarza

tak tak , między legary pójdzie wełna , bardziej juz mi chodzi nie o wyglad a może od strony technicznej tak jak pisałem wyżej w razie zalania mozna zawsze ją bez problemu ściągnąć

Stelaż myślę zrobić drewniany , mam deski pod stelaż które mógłbym wykorzystać ,jednak czy to dobry pomysł ? 

i ostatnie pytanie - mam dostęp do płyt OSB 12mm w tej samej cenie co 8mm , zostawić płytę 8mm czy zastosować tą 12mm ? 

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...