Skocz do zawartości

Pompa ciepła ogrzewa mój dom za 950 zł rocznie!


Recommended Posts

  • 1 rok temu...
1kw Energi elektrycznej to koszt 0,60zl, pompa daje 4kw, pelet 1kg to koszt ok 0,20zl i daje 5kw Energi cieplnej. Takie pie... Ze 950 zł koszt roczny bo to by oznaczało że grzeją peletem zapłacimy ok 320zl
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Gość Uzytkownik pompy ciepla

Bzdura..reklama..dom o takiej powierzchni potrzebuje 50W x 100 m2 = 5kW. Srednio przy dobrej pompie ciepla i wysokich temp. na zewnatrz 1,6 kW na godzine.

 

..ciag dalszy. System nie pozwala na dlugi komentarz Dobowe zuzycie 24 x 1.6kW = 38.4kWh. W zaleznosci od taryfy srednio przy taryfie noc/dzien 40gr =15,36 zl dziennie. 15,36 x 30 dni = 480 zl. Trzeba pamietac ze temperatura w nocy spada i T-CAP niestety maleje. Oczywiscie jezeli obnizymy temperature w pomieszczeniach to rachunki beda okolo 200 zl miesiecznie.

Link do komentarza
Dnia 25.04.2018 o 18:04, Gość Gospodarz napisał:

A ile kosztuje serwisowanie takiej pompy..? A gdy sie pompa popsuje,jakie wtedy koszta..? Tylko piec centralny z możliwością palenia węglem,drewnem czy ekogroszkiem,tym bardziej ze lasy sa niedaleko domu.

bo piec nie wymaga kominiarza? I pewnie koszty czyszczenia z popiołu pomijasz?

Przemawia przez ciebie XIX wieczny sentyment i potrzeby człowieka pierwotnego do otwartego ognia :D

10 godzin temu, Gość Uzytkownik pompy ciepla napisał:

Bzdura..reklama.

normalna wartość. Dom 100m2. Zimy od wielu lat brak na dużej części Polski. Do tego dogrzewanie kozą.

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Gość mhtyl

Za darmo to pobożne życzenie chyba ze instalacje PV dostało się za darmo to tak :) 

Za darmo to można będzie rzec za kilka lat ale nie obecnie gdy kilka lub kilkanaście tysięcy zapłaciło się za PV.

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Gość AndrzejC
Witam, Mam pytania odnośnie tego artykułu. Tez mam w planie budować dom parterowy i chciałbym uzyskać trochę więcej informacji o ile można. 1-czy podłogówka to ogrzewanie podpodłogowe? 2- czy podłoga w domu jest z kafelek czy panele ? Pozdrawiam Andrzej
Link do komentarza
Dnia 8.02.2020 o 21:27, mhtyl napisał:

Za darmo to pobożne życzenie chyba ze instalacje PV dostało się za darmo to tak :) 

Za darmo to można będzie rzec za kilka lat ale nie obecnie gdy kilka lub kilkanaście tysięcy zapłaciło się za PV.

za darmo może nie, ale za pół darmo już tak.

Jest z tym tylko jeden problem - trzeba było interesować się co się w regionie dzieje i wykazać trochę wiary w skuteczność lokalnych samorządowców - i dla niektórych chyba kwestia nie do przeskoczenia - wydać trochę PLN, jednocześnie nie mając gwarancji, że się cokolwiek dostanie w zamian.

Link do komentarza

czytam forum i coraz bardziej się zastanawiam czy pompa ciepła ma sens, nie brałem po uwagę serwisów, kosztów energii i innych. Przekonano mnie, że dotacje są tak duże do pompy ciepła, że się opłaca, że można nawet łączyć dotacje szwecką z programem czyste powietrze z polski i koszt pompy znacznie spada, czy dalej się to opłaca z tymi wszystkimi dotacjami? 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...