Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Jak dobrać grubość warstwy izolacyjnej?


Recommended Posts

Witam,

mam następującą sytuację. Remontuję mieszkanie na 3 piętrze zabytkowej kamienicy. Remont generalny, zbiłem stare tynki ze ścian bo już się sypały jak piasek, więc został sam mur.

Na węwnętrzne ściany planuje po zagruntowaniu przykleić bezpośrednio na mur płyty XPS do izolacji cieplnej. Znalazłem płyty Climapor firmy Sarpoor o grubości 4 i 7 mm. Wydaje mi się to być trochę mało, gdyż czytałem na różnych stronach, iż warstwa izolująca powinna mieć conajmniej 5 cm. Inni producenci (Synthos, Austotherm, BASF) oferują płyty znacznie grubsze od 2 do 12 cm w podobnej cenie.

Pytanie jest, dlaczego płyty Climapor 7 mm są droższe od n.p. płyt Synthos Prime S 3 cm, skoro to ten sam materiał?

Czy w moim przypadku płyta Climapor jest za cienka? Może się nadaje tylko do dodatkowego docieplenia od wewnątrz przy już istniejącej izolacji od zewnątrz?

Czy płyty Synthos Prime również można (jak przy Climapor) pomalować farbą bez konieczności tynkowania?

Bardzo cięzko jest znaleźć jakichkolwiek informacji na moje pytania w internecie. Za odpowiedzi byłbym bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam

Kamil

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Synthos Direct

„Zapraszamy do składania zamówień za pośrednictwem poniższego systemu. Formularz zamówienia zostanie wysłany do działu handlowego. Skontaktujemy się w celu potwierdzenia Państwa zamówienia. System Synthos Direct dostępny jest jedynie dla przedsiębiorców i nie prowadzi sprzedaży na rzecz konsumentów! W przypadku pytań lub wątpliwości związanych z funkcjonowaniem systemu prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Dziękujemy”

jeśli jesteś przedsiębiorcą  to dzwoń do nich , jeśli nie - to też dzwoń może wskażą kogoś kto to wykonuje na twoim terenie

.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie temu...

Różnice w cenach wymienianych przez Pana materiałów mogą wynikać z wielu czynników, jak np. rozmiar płyt, gęstość, odporność na ściskanie (CS) czy współczynnik lambda. Proszę pamiętać, że XPS, tak samo jak EPS nie jest materiałem jednorodnym i posiada odmiany. Każdorazowo trzeba porównać właściwości materiałów i dobrać rozwiązanie odpowiednie do konkretnego zastosowania.

 

Jeśli chodzi o grubość płyt, jaką należy w tym przypadku zastosować, warto najpierw poradzić się specjalisty, który pomoże zaprojektować warstwę ocieplenia. Proszę pamiętać, że ocieplanie od wewnątrz jest ryzykowne ze względu na możliwość wykraplania się pary wodnej w przegrodzie, co może w dalszym czasie skutkować rozwojem pleśni. Najodpowiedniejszym punktem wyjścia do projektowania systemu ocieplenia jest w tym przypadku obliczenie współczynnika oporu dyfuzyjnego pary wodnej dla przegrody.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie temu...

Szanowny Panie,


w kwestii doboru odpowiedniej izolacji wewnętrznej, najlepiej skontaktować się z producentami tego typu systemów. Takie ocieplenie może bowiem skutkować, wspomnianym w poprzednim wpisie, rozwojem pleśni oraz zawilgoceniem ścian. Optymalnym rozwiązaniem byłoby wykonanie izolacji termicznej ścian zewnętrznych. Jeśli zdecyduje się Pan na ocieplenie od wewnątrz, warto zwrócić również uwagę na odpowiednie wykończenie materiału izolacyjnego – przydatne może być tu skorzystanie z oferty gładzi ACRYL-PUTZ®.

 

Pozdrawiam serdecznie,

E-rzecznik FFiL Śnieżka

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...