Skocz do zawartości

Montaż płyt GK pomiędzy jętkami.


Recommended Posts

Czy mogę zamocować profile UD30 wzdłuż jętek, a następnie  prostopadle włożyć profile CD60 i kręcić do tego płytę GK (do CD60) ? Chodzi mi czy wytrzymają te profile UD30, bo tylko je będę przykręcał,  a CD60 dotnę na wymiar pomiędzy UD30 rozstaw co 40 cm ? Czy będzie się to trzymało ? Odległość między jętkami wynosi 80cm a długość jętki, którą bym zabudował wynosi 2,5m. Chcę tak zrobić ponieważ mam 2,3m od podłogi do sufitu i nie chciałbym jeszcze bardziej obniżać. Kolejne pytanie dotyczy też tych jętek. Czym ewentualnie je zeszlifować, zaimpregnować itd., abym mógł na końcu je pomalować na ciemny brąz (po kolei) i później kręcić stelaż ? Jestem początkujący i wolę się zapytać kogoś z większym doświadczeniem. Liczę na wyrozumiałość :12_slight_smile:

Pozdrawiam Bartek

Link do komentarza
  • Pomocnik locked i unlocked this W temacie

Też myślałem o profilach na wierzchu, ale już mam położoną wełnę na górze i przyznam, że nie chce mi się trochę upychać tego (podnosić wełny) i wpychać między jętki. Bo rozumiem, że musiałbym je przykręcić od wierzchu? Ciężko byłoby mi tam rękę wsadzić, a jeszcze musiałbym wkrętarkę zmieścić. Jeszcze pytanie odnoście folii paraizolacyjnej. Czy ją przyklejać na taśmę dwustronną do profili i do tego kręcić płytę GK, czy nad profilami i dlaczego tak ? Dziękuje za odpowiedź

Link do komentarza
14 godzin temu, burzaa napisał:

Też myślałem o profilach na wierzchu, ale

musiałbyś ją całkowicie zdjąć i później jeszcze raz ułożyć ,

przy czym takie rozwiązanie mocno utrudnia wykonanie ewentualnego schowka na przydasie - zaś kiedyś

14 godzin temu, burzaa napisał:

Jeszcze pytanie odnoście folii paraizolacyjnej. Czy ją przyklejać na taśmę dwustronną do profili i do tego kręcić płytę GK, czy nad profilami i dlaczego tak ? Dziękuje za odpowiedź

we wszystkich materiałach instruktażowych , uczynionych przez producentów systemów suchej zabudowy , folię mocuje się do profili  od strony płyty GK.

bo :

do profili łatwiej przykleić

łatwiej naciągnąć

i zaś po przykręceniu płyty leży sobie na płycie - nie naciągając się.

Klejenie do jętek - nikt tego nie zabroni - choć i tak po przykręceniu płyty większość tego klejenia obetniesz , a drewno swoje i tak przepuści ,  czyli osobiście nie bawiłbym się i przykleił przy narożniku rant swobodnie spuszczając w dół do późniejszego obcięcia

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...