Skocz do zawartości

Dach sąsiada "wystaje" na moją działkę. Co dalej?


Recommended Posts

Sąsiad podwyższa sobie dach z płaskiego na tradycyjny o pochyleniu 35 stopni. Po uzgodnieniu na planie tak, aby dach nie wystawał nad moją działkę, czyli równo z murem oraz brak ocieplenia ściany domu sąsiada od strony mojej działki wyraziłem zgodę. Teraz sąsiad wypuścił łaty dachu na 25 do 30 cm poza obrys ściany. Co mogę z tym zrobić?

 

Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/budowlane-abc/poradnik-prawny/porady/6078-dach-sasiada-wystaje-na-moja-dzialke-co-dalej

 

Link do komentarza
A co w sytuacj, gdy taki dach już jest od kilkunastu lat, a ja w tym roku nabyłam sąsiednią działkę. Czy mogę żądać od sąsiada zmiany konstrukcji dachu tak, aby nie było spadku na moją stronę? Sąsiad donosi na nas za byle co i chcę, aby nie czuł się taki pewny siebie.
Link do komentarza
  • 3 lata temu...
Zgłosiłem do Nadzoru Budowlanego ze sąsiad przed 12latami rozbudował dom podniósł podasze dobudowal i dach wysuna w moją stronę a dom stoi 1m od granicy dzialek .Przedstawilem zdjecia dwóch świadków co jeden za dużo nie powiedział zmenil zdanie częściowo. A sąsiad powiedział ze on to rozbudowę zrobił ponad 20lat temu ale papiery mu zgineli .I dostalem decyzję od Nadzoru ze oni nie widzą ze sąsiad podniósł dom a ze wysunął dach w moja stone to niema zadnego wpływu .Ja dostałem tę decyzje to zwątpiłem w sprawiedliwość Polska .Sasiad oszukał Nadzur a oni wydali decyzje na jego korzyść.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...