Skocz do zawartości

!!!OSZUST


Recommended Posts

Witam wszystkich. Chcę ostrzec przed wkonawcą - oszustem i jego znajomkiem - dostawcą "oryginalnej cegły z Niemiec w super cenie". Nie będę wdawać się w szczegóły: ogólnie jeden po podpisaniu umowy i rozpoczęciu prac znikął z nie rozliczonymi zaliczkami (chociaż każdą kwitował własnoręcznym podpisem), a drugi przywiózł materiał na plac budowy, odebrał pieniądze i nie wywiązał się z wystawienia faktury. Obaj działają w okolicach Warszawy. Ostatnio pseudo-wykonawca naciągnął kilku inwestorów i hurtowni w gminie Czosnów. W załączniu jego zdjęcie [usunięto przez moderatora]- nazywa się Tomasz [wymoderowano nazwisko ], mieszka w Piastowie, choć podaje za się za górala z miejscowości Męcina k/Limanowej.Sprawą zajęła się policja i prokuratura. Drugi to Jarosław [wymoderowano nazwisko] - zdjęcia niestety nie posiadam. Jeżeli ktoś z Państwa natknie się na któregoś z nich - proszę o kontakt mailowy. Naprawdę trzeba bardzo uważać na krętaczy i oszustów icon_cry.gif
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Witam wszystkich. Chcę ostrzec przed wkonawcą - oszustem i jego znajomkiem - dostawcą "oryginalnej cegły z Niemiec w super cenie". Nie będę wdawać się w szczegóły: ogólnie jeden po podpisaniu umowy i rozpoczęciu prac znikął z nie rozliczonymi zaliczkami (chociaż każdą kwitował własnoręcznym podpisem), a drugi przywiózł materiał na plac budowy, odebrał pieniądze i nie wywiązał się z wystawienia faktury. Obaj działają w okolicach Warszawy. Ostatnio pseudo-wykonawca naciągnął kilku inwestorów i hurtowni w gminie Czosnów. W załączniu jego zdjęcie [usunięto przez moderatora]- nazywa się Tomasz [wymoderowano nazwisko ], mieszka w Piastowie, choć podaje za się za górala z miejscowości Męcina k/Limanowej.Sprawą zajęła się policja i prokuratura. Drugi to Jarosław [wymoderowano nazwisko] - zdjęcia niestety nie posiadam. Jeżeli ktoś z Państwa natknie się na któregoś z nich - proszę o kontakt mailowy. Naprawdę trzeba bardzo uważać na krętaczy i oszustów icon_cry.gif


Zastanawiajace jaką karierę robią górale. Znają sie na muzyce,śpiewie i tańcach, na owcach,swetrach i serach, na ciesielstwie, murarstwie i blacharstwie. Pracują i mieszkają w każdym zakatku Polski na północy,wschodzie i zachodzie (kiedyś tylko w USA i Kanadzie). Wszystcy ich sobie polecają jako tanich "fachowców". Wystarczy hasło jesteśmy góralami i już dostaja plakietkę "specjalisty" w każdej dziedzinie. A kto został w górach, czżby marynarze i rybacy?
Link do komentarza
Na wielu budowach (kilkudziesięciu) miałem do czynienia z ekipami budowlanymi z gór.Na palcach jednej ręki można było policzyć tych,co znali się naprawdę na swojej robocie.Ogromna większość,owszem,zrobić potrafiła grubsze roboty,ale jak przyszło do szczegółów,to odstawiali niesamowitą partaninę.
ale,mimo wszystko,to bardzo fajni ludzie.
Trochę tylko tradycjonaliści nieświadomi za bardzo nowych rozwiązań,ale bardzo ich lubię.
No i strasznie honorowi.Trzeba bardzo delikatnie wykazywać ich błędy,bo się obrażają na amen.
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
Cytat

Na wielu budowach (kilkudziesięciu) miałem do czynienia z ekipami budowlanymi z gór.Na palcach jednej ręki można było policzyć tych,co znali się naprawdę na swojej robocie.Ogromna większość,owszem,zrobić potrafiła grubsze roboty,ale jak przyszło do szczegółów,to odstawiali niesamowitą partaninę.
ale,mimo wszystko,to bardzo fajni ludzie.
Trochę tylko tradycjonaliści nieświadomi za bardzo nowych rozwiązań,ale bardzo ich lubię.
No i strasznie honorowi.Trzeba bardzo delikatnie wykazywać ich błędy,bo się obrażają na amen.


Nie zgadzam się na temat górali Mamy rewelacyjną ekipę z pod nowego sącza wybudowali nam dom z wykończeniem rewelacyjnie .Są świetnymi fachowcami wszyscy nasi dostawcy mówili o nich w samych superlatywach.
Link do komentarza
Cytat

Maju,a więc poznałaś jedną ekipę górali.Ja ich poznałem kilkanaście.Nie przeczę,że trafiają się i solidni górale,ale większośc,to bardzo fajni goście z,niestety,niewielką fachowością w szerszym zakresie robót budowlanych.


I w tym miejscu przychodzi mi rewelacyjny tekst jednego z polskich kabaretów:
"BĘDZIE PAN ZADOOWOOLOOOONYYYYY !!!" icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 9 miesiące temu...
Cytat

Witam wszystkich. Chcę ostrzec przed wkonawcą - oszustem i jego znajomkiem - dostawcą "oryginalnej cegły z Niemiec w super cenie". Nie będę wdawać się w szczegóły: ogólnie jeden po podpisaniu umowy i rozpoczęciu prac znikął z nie rozliczonymi zaliczkami (chociaż każdą kwitował własnoręcznym podpisem), a drugi przywiózł materiał na plac budowy, odebrał pieniądze i nie wywiązał się z wystawienia faktury. Obaj działają w okolicach Warszawy. Ostatnio pseudo-wykonawca naciągnął kilku inwestorów i hurtowni w gminie Czosnów. W załączniu jego zdjęcie [usunięto przez moderatora]- nazywa się Tomasz [wymoderowano nazwisko ], mieszka w Piastowie, choć podaje za się za górala z miejscowości Męcina k/Limanowej.Sprawą zajęła się policja i prokuratura. Drugi to Jarosław [wymoderowano nazwisko] - zdjęcia niestety nie posiadam. Jeżeli ktoś z Państwa natknie się na któregoś z nich - proszę o kontakt mailowy. Naprawdę trzeba bardzo uważać na krętaczy i oszustów icon_cry.gif


Witam,
Też miałem ostatnio podobny przypadek.Koleś zadzwonił do mnie przedstawiając sie że jest przedstawicielem firmy budowlanej ze Szczecina i ma do zaoferowania po dobrej cenie Porotherm-a w ilości 8 palet.Postanowiłem że skorzystam i umówiłem sie z kolesiem.Chciał zaliczki więc dałem mu ją pod warunkiem że wypisze mi pokwitowanie że mu ją dałem.I dostałem dowód wpłaty z pieczęcia firmy,papierek potwierdzający zamówienie z terminem dostawy,wszystkimi podpisami a nawet adres składu budowlanego gdzie owe pustaki miały sie znajdowac.i co....i do dzisiaj nie ma pustaków ani zaliczki...Jednym słowem koleś mnie oszukał a myślę że nie tylko mnie..Przedstawił się jako Patryk S. z Firmy [nazwa usunięta przez moderatora].Mówił że jest z Krakowa..Młody ok 25-27 lat..z duużą bródką..Może ktoś kojarzy jego tel [numer usunięty przez moderatora].Jeżeli ktoś miał podobny przypadek to proszę o kontakt.I przestrzegam przed tym oszustem.
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
Nie wiem czy to o nich chodzi. Chyba raczej nie. Cegła z transportem wychodziła sporo taniej, ale zastanawiało mnie to że np. w tej samej cenie był porotherm 25 i porothon 24 winenbergera. W Polsce ceny się róźnią i to znacznie. Zamilkł kiedy zaczęłam wnikać czy cena jest z rozładunkiem i czy faktura będzie polska (zwrot Vat-u). Ale nie wołali zaliczki, płatne miało być na budowie.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Dlaczego moderatorzy usuwają informacje pozwalające zidentyfikować oszustów? Jeśli z jakichś względów nie można wymienić ich z nazwiska (to na jakiej zasadzie działa dział "Polecani wykonawcy"??), to może zostawiać chociaż nazwę firmy i telefon - byłoby to dobre ostrzeżenie dla forumowiczów, pozwalające na uniknięcie niepotrzebnych kłopotów...
Link do komentarza
Cytat

Dlaczego moderatorzy usuwają informacje pozwalające zidentyfikować oszustów? Jeśli z jakichś względów nie można wymienić ich z nazwiska (to na jakiej zasadzie działa dział "Polecani wykonawcy"??), to może zostawiać chociaż nazwę firmy i telefon - byłoby to dobre ostrzeżenie dla forumowiczów, pozwalające na uniknięcie niepotrzebnych kłopotów...




a dlatego że powiedzmy reklama tego pana co ktoś o nim źle napiszę jest w gazetce czy w reklamie na portalu. Taki pan zgłasza się do Redakcji i mówi" Piszą tu na mnie źle" no i Moderator wkracza do akcji icon_smile.gif

Tak jest wszędzie... ręka rękę myje
Link do komentarza
Cytat

a dlatego że powiedzmy reklama tego pana co ktoś o nim źle napiszę jest w gazetce czy w reklamie na portalu. Taki pan zgłasza się do Redakcji i mówi" Piszą tu na mnie źle" no i Moderator wkracza do akcji icon_smile.gif

Tak jest wszędzie... ręka rękę myje


Moim zdaniem piszesz... nie to co wiesz, a to co ci się wydaje!!! Prawda jest taka, że redakcja nie jest sądem rozstrzygającym, czy ktoś jest, czy nie jest oszustem! Sama też po sądach pewnie też nie chce się włóczyć! A to grozi za pomówienia! Gdybym napisał o tobie coolibeer, że jesteś taki lub owaki to pierwszy napisałbyś do moderatora z protestem (bez względu na obiektywną prawdę!).
Link do komentarza
Cytat

a Ty moderujesz forum , że wydaje Ci się że to co napisałeś to najprawdziwsza prawda ..... czy może pytałeś moderatora vel redakcję i masz informacje z pierwszej ręki ? icon_rolleyes.gif


Niestety, wygląda to mniej więcej tak, jak napisał Mathir. Widocznie ma doświadczenie zdobyte na innych forach! Łatwo jest "wieszać na kimś psy", ale odpowiedzialność prawną ponosi redakcja!
Link do komentarza
Cytat

Niestety, wygląda to mniej więcej tak, jak napisał Mathir. Widocznie ma doświadczenie zdobyte na innych forach! Łatwo jest "wieszać na kimś psy", ale odpowiedzialność prawną ponosi redakcja!



A kto ponosi odpowiedzialność za polecanych wykonawców? Też redakcja?
Moim skromnym zdaniem, to odpowiedzialność ponosi piszący. Jestem laikiem jeśli chodzi o informatykę, ale zewsząd słychać głosy, że podobno nie jest problemem zidentyfikowanie autora postu po jego adresie IP czy czymś takim...
Link do komentarza
Cytat

A kto ponosi odpowiedzialność za polecanych wykonawców? Też redakcja?
Moim skromnym zdaniem, to odpowiedzialność ponosi piszący. Jestem laikiem jeśli chodzi o informatykę, ale zewsząd słychać głosy, że podobno nie jest problemem zidentyfikowanie autora postu po jego adresie IP czy czymś takim...


Sorry, ale skromne zdanie, skromnym zdaniem, a praktyka sądowa praktyką sądową! icon_smile.gif Obrażony wykonawca podaje do sądu redakcję pisma i portalu! I to redakcja powinna wówczas udowodnić, że ów budowlaniec jest nierzetelny! Jak ma to zrobić, skoro piszący jest dysponentem wiedzy? Może pisać prawdę, ale może też wszystko zmyślać icon_sad.gif
Podsumowując - jeśli ktoś chce "jechać po wykonawcach" imiennie... Proszę założyć sobie bloga i tam dawać upust frustracjom. Natomiast na forum traktujemy takie historie jako ostrzeżenie dla innych lub początek dziennikarskiego śledztwa kończonego reportażem. Wówczas może być z nazwy, ale też nie musi!
A jeśli chodzi o IP... Cóż z tego, że je znam? Twoje widzę w tej chwili icon_smile.gif Przecież nie pobiegnę z tą wiedzą do CBŚ, CBA czy jakiegoś innego FBI icon_smile.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...