Skocz do zawartości

zmiana parkietu na krzywej podłodze


Recommended Posts

kupiłem dom z lat 80 mam zamiar wymienić parkiet na nowy ale podłogi są krzywe różnice między rogami dochodzą do 7cm. Zastanawiałem się nad wylewką samopoziomującą ale przy takich nierównościach wyjdzie to bardzo drogo i tam gzie będzie gruba warstwa słyszałem że może popękać . Pytałem też o możliwość położenia płyty osb(15mm) ale majster powiedział że te nierówności są za duże na płytę . Czym jeszcze można wyrównać posadzkę pod parkiet niedużym kosztem dodam że po zerwaniu starego parkietu zostanie lepik
(stary parkiet jest tak nierówny że widać to gołym okiem i czuć pod stopami a do tego w niektórych miejscach odstaje )
Link do komentarza
Najtańszy sposób to wykonanie nowej wylewki betonowej lub anhydrytowej, która w najcieńszym miejscu nie powinna być cieńsza niz 3 cm. Ewentualnie można ją wzmocnić siatką z drutu średnicy 4 - 5 mm o oczkach 10 x 10 cm.

Inny sposób to wstępne wyrównanie największych wklęsłości przez ułożenie na zaprawie płytek z betonu komórkowego, a następnie rozłożenie podsypki wyrównującej z drobnego keramzytu lub mielonego betonu komórkowego o grubości do 3 cm. Na wyrównanej podsypce układa się następnie płyty gipsowo- włóknowe o grubości 25 mm, które stanowią podkład pod dowolny rodzaj posadzki.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...