Skocz do zawartości

Ustawienie pieca gazowego


Recommended Posts

Witam

mam takie pytanie ( z góry mowie ze nigdy nie używałem pieca gazowego, zawsze byl to zwykly piec wszystkopalny :) ),

Jak najekonomiczniej ustawic taki piec dwufunkcyjny.

To znaczy czy lepiej ustawic temperature na piecu wyzsza, zeby szybciej nagrzal pomieszczenia, i potem sie wylaczyl, jak sie ochlodzi to znowu sie zalacza i tak w kolko?

Czy moze lepiej ustawic nizsza temperature na piecu, aby chodzil ciągle?

W calym mieszkaniu jest ogrzewanie podlogowe.

( W tej chwili mialem tak ustawione, ze na sterowniku w salonie jest np 22 stopnie, a na piecu temperatura ustawiona 39 stopni - mozna powiedziec ze jak ustawil instalator to tak działalo.  Tak tamten sezon grzewczy tak miałem. Ale czy to ekonomicznie to nie mam pojęcia).

Jak Wy macie poustawiane?

 

Link do komentarza

Obecne ustawienie jest dobre. Czy jest to kocioł kondensacyjny czy tradycyjny? Jeżeli kondensacyjny, to lepiej żeby kocioł pracował w sposób ciągły z możliwie małą mocą. Wtedy ma najwyższą sprawność.

Jeżeli zaś to kocioł tradycyjny, to sama sprawność spalania znacząco się nie zmieni, jednak przy ciągłej pracy eliminujemy straty rozruchowe i postojowe.

Link do komentarza

W przypadku kotła kondensacyjnego lepszym rozwiązaniem jest praca ciągła. Zważywszy, że jest to ogrzewanie podłogowe, które cechuje się duża bezwładnością zalecam zakup regulatora, który sam będzie modulował mocą kotła oraz odpowiednio dobierał temperaturę zasilania, tak aby osiągnąć zadaną temperaturę przy najmniejszym zużyciu paliwa.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...