Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Gość Gubio
      Jeśli chodzi o mnie to podstawą w domowej siłowni jest guma do ćwiczeń bo można ją wykorzystać na wiele sposobów. Ale żeby wybrać odpowiednią najlepiej przeczytać o tym https://magazyn.ceneo.pl/artykuly/Jak-efektywnie-cwiczyc-z-guma-do-cwiczen bo w ciemno to nie ma co zamawiać. Nawet moja żona przekonała się do ćwiczeń i dwa razy w tygodniu schodzi ze mną do piwnicy
    • Przed przystąpieniem do organizowania domowej siłowni musimy odpowiedzieć sobie precyzyjnie na kilka pytań oraz przyjąć jedną z dwóch strategii. Pierwsza polega na tym, że wydzielamy w domu określone pomieszczenie na ten cel, a następnie staramy się je najbardziej optymalnie wyposażyć, uwzględniając jego gabaryty. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budujemydom.pl/wystroj-wnetrz/salon/a/2049-domowa-silownia
    • GAZ Koszty przyłącza gazu dowiesz sie w gazowni (o ile będą zainteresowani ciągnięciem nitki). Alternatywą jest kupienie lub wynajęcie zbiornika na gaz płynny. Też musisz sprawdzić po ile w twojej okolicy stoją. Do tego rozprowadzenie od skrzynki gazowej do domu i w domu - zależy jak duża działka. U mnie 5 lat temu to chyba ok. 1000 zł z próbą szczelności ale od skrzynki do domu 5 m było. Sam kocioł kosztuje od ok. 4 tyś wzwyż, zależy jakiej mocy potrzebujesz. PC  Urządzenie od 20 tyś (chińskie pewnie taniej) + wkopanie wymiennika. Kosztowne. Dlatego wielu ludzi montuje PC powietrzne, które nie wymagają wkopywania wymiennka gruntowego. Mają jednak mniejszą sprawność (czyli zużywają więcej prądu).    
    • Oczywiście, że nie może. Zrzucacie się z sąsiadami na budowę kanalizacji deszczowej i wpinacie tam swoje rury spustowe lub sam budujesz system rozsączania na swojej działce (studnie chłonne, skrzynki rozsączające).    Na dodatek ziemię trzeba głęboko przekopać i rozluźnić (trociny, żwir, kora, zrębki, sieczka słomiana), aby zwiększyć przepuszczalność. Pomoże też obsadzenie terenu roślinami, najlepiej drzewami - głęboki system korzeniowy pomaga odprowadzić wodę wgłąb. 
    • Możecie poradzić jak podejść do tematu? Tak ewidentnie nie może być.
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...