Skocz do zawartości

Ocieplenie strychu, tak czy nie ?


rustin

Recommended Posts

2 godziny temu, rustin napisał:

Mam już zrobioną zabudowę poddasze z ociepleniem 30cm.

Zastanawiam się czy nie ocieplić jeszcze strychu po sam szczyt dachu. Czy będą jakieś wyczuwalne zmiany w zimie czy w lecie na poddaszu jeżeli dorzucę 15cm wełny między krokwie ?

 

 

Jaki masz wysoki ten strych i czy będziesz go często że tak sie wyrażę użytkował? Jeżeli wełna Ci została to możesz, jeżeli miałbyś specjalnie ja kupić to nie.

Link do komentarza

Do szczytu będzie ponad 2m ,nie mierzyłem dokładnie. Wełnę musiał bym kupić 65m2 x 15cm 

Co do używania to będzie na jakieś graty , więc nie za często . Nie chcę go ocieplać ze względu użytkowania tylko , ze względu na poddasze jeżeli miało by coś to dać. Myślałem, że ocieplając strych po sam szczyt , zmniejszy się temp w lecie na nim a w zimie będzie cieplej co przełoży się na temperaturę pod nim czyli na poddaszu zamieszkałym

Link do komentarza
Dnia 5.09.2017 o 23:39, rustin napisał:

Myślałem, że ocieplając strych po sam szczyt , zmniejszy się temp w lecie na nim a w zimie będzie cieplej co przełoży się na temperaturę pod nim czyli na poddaszu zamieszkałym

Dobrze myślałeś, bo tak by było, gdybyś ocieplił to zima było by cieplej a latem ciut chłodniej ale tylko na tym stryszku. Ocieplenie strychu nie ma wpływu na poddasze użytkowe. jeżeli nie będziesz ocieplał to proponuje zrobić jakąś podbitkę z desek czy płyt aby nie było zbyt dużo zakamarków gdzie zamieszkały by pająki i tym podobne. Pisze abyś dał jakieś deski czy płytę bo jak dobrze pamiętam to masz blache i membranę wiec obicie tego przydałoby się.

Link do komentarza
Dnia 5.09.2017 o 23:39, rustin napisał:

Do szczytu będzie ponad 2m ,nie mierzyłem dokładnie. Wełnę musiał bym kupić 65m2 x 15cm 

Piszesz - że masz 30 cm na poddaszu, czyli na stropie poddasza też. To na strop dodaj jeszcze 10, 15 cm - z tej poziomej płaszczyzny najwięcej ucieka ciepło (również i najwięcej będzie tam ciepła się zbierać w lecie), a w domu pasywnym zalecają nawet 40 i 50 cm - więc będzie w sam raz. Mniej wełny - ale tam, gdzie to coś da! Chociaż już niezbyt wiele przy takiej grubości. 

Link do komentarza
19 godzin temu, rustin napisał:

pomyślę czym by to tanio i dobrze zabezpieczyć jakąś najcieńszą płytą.

Tylko czy wtedy nie będzie fajna miejscówka dla myszy czy innych gryzoni w tak zamkniętej przestrzeni ? 

jak mają wejść to wejdą, tego nie unikniesz.

Ja też coś takiego będę robił ale wełnę kupiłem tzw odpadową. Może w tym kierunku idź. Rozglądnij sie po okolicy, może dostaniesz wełnę w taniej cenie.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...