Skocz do zawartości

LMP 141 / M. & L. Lipińscy


Sylvi

Recommended Posts

  • 1 rok temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...
Witam
jestem na etapie wykańczania domu...
cieszę się że znaleźli się kolejny zwolennicy tego proejktu:))
niestety, my dokonaliśmy tylu zmian że nie wiem czy byście poznali projekt...
jest zmieniona cała strona wejścia, łącznie ze zmianą strony pokoju, garażu w ogóle nie ma, tak samo lukarn u nas wogóle nie byłyby widoczne a więc szkoda pieniędzy..
proponuję nie zmiejszać okien w salonie pięnie wyglądają i dają dużo światła, albo zostwić przynejmnie jedno takie duże.
przez zmianę dołu zmieniła się również część układu pomieszczeń na górze....
niemniej konstrukcja domu, dach kominy, układ solonu z kuchnią, schody te same
pozdrawiam i życze powodzenia w budowie
Link do komentarza
jeszcze koszty
mamy stan surowy zamknięty, inwestujemy w materiały energooszczędne (okna, styropian, wełna) dom jest wylany na płycie, dachówka ceramiczna TONDACH, mamy też wentylację mechaniczną w rekupertorem
poza tym zrobiliśmy prąd i wodę (przyłącze i w domu) oraz postawiliśmy dwustanowiskowy garaż osobno (powierzchnia ok 50m2) cegła Porotherm 25, mamy już wełnę na poddasze i styropian na elewację
koszt do tej pory to ok 200 000 - 220 000zł
w celu szczegółowych cen i rozwiązań pytajcie:)
Link do komentarza
Witam serdecznie my właściwie nie wnosimy żadnych zmian no może rezygnujemy z tylnej lukarny i to w zasadzie wszystko idealnie pasuje nam na działkę icon_biggrin.gif trosze przeraził nas koszt 22000 tyś to więcej niż mamy zamiar wydać na stan surowy zamknięty myślę,że może się udać jednak patrząc na zeszłoroczne ceny różnica jest znaczna.Jak tylko architekt odda nam projekt ruszamy myślę,że za 30 dni.Pewnie niebawem poproszę o poradę i życzę powodzenia w wykończeniówce icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Witam,
troszkę długo się nie odzywałem, ale było to spowodowane budową icon_wink.gif wystartowałem (tylko sam) 23 marca. Jutro będe miał wylewany strop.
W projekcie dokonałem kilku zmian, ale okien w duzym pokoju nie zmniejszałem - bardzo mi się podobają takie duże. Zlikwidowałem lukarnę od tyłu, bo nie jest potrzebna - szczególnie, że jest to ściana północna. W kuchni zrezygnowałem z jednego dużego okna na koszt dwóch mniejszych (jedno na ścianie zachodniej). Z małego pokoju na parterze zrobiłem kotłownię z przejściem do garażu, który powiększyłem o 2 metry. Tak więc widok budynku od tyłu również wygląda zupełnie inaczej, ciężko go teraz poznać. Od wejścia będę miał szafę a zaraz potem mniejszą łazienkę i na końcu kotłownia
Liczę, że stan surowy otwarty wyniesie mnie jakieś 90 tys.
Mam już wykonawców od dachu i instalacji. Zastanawiałem się nad roletami zewnętrznymi schowanymi w ścianie ale koszt 10 tys. zniechęcił mnie do tego pomysłu.
Mam pytanie odnośnie okien i tynków,jakie kolory zrobiliście i jak to wyszło?

ps. zrezygnowałem z tarasu z przodu budynku wylewanego z betonu.
Link do komentarza
Witam Wojtassd
Ja właśnie złożyłem wszystkie dokumenty i czekam na pozwolenie icon_biggrin.gif również myśleliśmy z żoną o dwóch okienkach w kuchni,ale chyba zostaniemy przy opcji z jednym chodzi o powieszenie szafek kuchennych wydaje mi się,że przez okno na ścianie zachodniej kuchnia będzie mniej ustawna.Zdecydowaliśmy się na ogrzewanie piecem na pelet i tu obawialiśmy się,że kotłownia będzie zbyt mała jednak po konsultacji z kominiarzem mamy pewność,że jest ok jednak dla wygody łączymy kotłownie z ubikacją,a ją samą postawimy pod schodami jest tam sporo niewykorzystanego miejsca.Jeśli mogę poprosić to chętnie pooglądali byśmy jakieś zdjęcia jesteśmy strasznie ciekawi jak wygląda nasz wybrany projekt podczas budowy icon_surprised.gif POZDRAWIAM i WYTRWAŁOŚCI !
Link do komentarza
Cytat

Witam Wojtassd
Ja właśnie złożyłem wszystkie dokumenty i czekam na pozwolenie icon_biggrin.gif również myśleliśmy z żoną o dwóch okienkach w kuchni,ale chyba zostaniemy przy opcji z jednym chodzi o powieszenie szafek kuchennych wydaje mi się,że przez okno na ścianie zachodniej kuchnia będzie mniej ustawna.Zdecydowaliśmy się na ogrzewanie piecem na pelet i tu obawialiśmy się,że kotłownia będzie zbyt mała jednak po konsultacji z kominiarzem mamy pewność,że jest ok jednak dla wygody łączymy kotłownie z ubikacją,a ją samą postawimy pod schodami jest tam sporo niewykorzystanego miejsca.Jeśli mogę poprosić to chętnie pooglądali byśmy jakieś zdjęcia jesteśmy strasznie ciekawi jak wygląda nasz wybrany projekt podczas budowy icon_surprised.gif POZDRAWIAM i WYTRWAŁOŚCI !



Być może w kuchni będzie przez to dużo więcej miejsca (szczególnie, że za wielka nie jest) ale z 2 oknami wyglada efektownie. Zastanówcie się w ogóle nad oknami, można je ciekawie modyfikować.
Co do ogrzewania, też myślałem o peletach jednakże ciągły bałagan w domu (trzeba składować gdzieś pelet) wykreśliłem tę opcję. Będę miał kominek z płaszczem a reszta to będzie gaz. Butla zakopana w ziemi.
powodzenia i dla Was.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam Serdecznie icon_biggrin.gif
Właśnie odwiedził nas fachowiec ze swoją kalkulacją oto ona:
fundamenty z ociepleniem i izolacją+chudy beton-8500
ułożenie stropu i zalanie betonem-5500
postawienie ścian nośnych budynku-6000
wymurowanie szczytów i ścian kolankowych wylanie wieńców postawienie kominów-6500 icon_sad.gif
ściany działowe-1800
Proszę jeśli możecie mi coś podpowiedzieć co myślicie o tych cenach to będę wdzięczny nadmienię,iż buduję w Kuj-Pom.
Link do komentarza
witam,

moja ekipa buduje mi budynek w stanie surowym zamkniętym za 30 pln w tym:
- fundamenty 10
- sciany parteru z klatką 5
-strop 5
- sciany poddasza 4
- konstrukcja dachu 6
była to najniższa cena na terenie woje. mazowieckiego następne wykraczały poza granice 40. Ogolnie stan surowy otwarty wyniesie mnie jakies 100.
Link do komentarza
  • 4 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...