Skocz do zawartości

Jak przepisać działkę 3000-4000 m?


xorwyr

Recommended Posts

Witam

Zwracam się do was z pytaniem, jak rozwiązać u mnie przepisanie działki. Sprawa wygląda tak, że z żoną chcemy budować dom i potrzebujemy działki. Działkę chce nam wydzielić z sadu mój tata, który jest rolnikiem, ja jestem synem i również rolnikiem z wykształcenia, więc przepisanie było by w pierwszej linii. 

Jednak nurtuje nas z żoną problem, czy możemy otrzymać działkę o powierzchni powyżej 3000m2? Najpierw działka była by przepisana z ojca na mnie, a następnie ja uczyniłbym moją żonę równoprawną współwłaścicielką tej działki. Proszę o poradę.

Link do komentarza

A nie prościej będzie pobudować się na ojcowiźnie? Z podziałem i przekazaniem może nie być problemu, ale budowa na wydzielonej działce może być niemożliwa np. ze względu na wymóg odrolnienia, ustalenia w MPZP, czy brak "dobrego sąsiedztwa". Do zabudowy siedliskowej rolnik z wykształcenia musi być też rolnikiem rzeczywistym - mieć min. 1ha ziemi

Link do komentarza

Spełnia wszelkie warunki bycia rolnikiem ustawowym.

Nie musi mieć 1ha ziemi, tylko posiadać, albo wspólnie prowadzić gospodarstwo rolne.

16 godzin temu, xorwyr napisał:

Jednak nurtuje nas z żoną problem, czy możemy otrzymać działkę o powierzchni powyżej 3000m2? Najpierw działka była by przepisana z ojca na mnie, a następnie ja uczyniłbym moją żonę równoprawną współwłaścicielką tej działki. Proszę o poradę.

Nie ma przeciwwskazań "prawnych" - ale należy wystąpić o wydanie WZiZT najlepiej na zabudowę zagrodową. 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...