Skocz do zawartości

Historia edycji

MTW Orle - osuszanie budynków

MTW Orle - osuszanie budynków


uzupełniłem

6 godzin temu, zenek napisał:

Nie o to chodzi - nie 17.5 stopnia - tylko 17. 1 stopnia. 1/10 stopnia to nie to samo co 4/10 stopnia 

 

7 godzin temu, MTW Orle - osuszanie budynków napisał:

Tak masz rację

17,04 to nie 17,4

przepraszam

 

Zenek czego nie rozumiesz ?????

Przyznałem się do błędu, podałem wartość prawidłową, przeprosiłem.

No kurna więcej się zrobić nie da.

7 godzin temu, sailor-ro napisał:

Ale biegi robić równej szerokości??

 

zależy od wizji możesz zrobić dół na 150 a górę na 48 tylko jaki w tym sens ?

szerokość poniekąd wymuszają balustrady albo montujesz z góry i ciągi mogą do siebie dochodzić albo od czoła i między ciągami musi być przerwa

Przy schodach powtarzalność i symetria wskazana - wtedy wchodzisz po schodach jak musisz zacząć myśleć że wchodzisz po schodach to to już nie jest wygodne wchodzenie

 

ce60e02bb5f66515gen.jpg

jak zaczniesz wyciągać u góry to - jak się dopatrzyłem zaczniesz wychodzić z drzwi ( średnia opcja )

 

7d7543cb339e90bdmed.jpg

Natomiast na dole masz sporo miejsca

czerwoną linią zaznaczyłem początek ciągu komunikacyjnego czyli idziesz i o nic się nie rozbijasz

Pytaniem jest  czy przewidujesz drzwi na schody czy schody będą otwarte

względnie  czy opcja drzwi w biegu schodów stanowią alternatywę ?

Wstawiłeś fragment rzutu poziomego i trochę ciężko ogarnąć czy gdzieś z czymś nie zacząłem kolidować .

możesz przyjąć jakieś założenia , ale i tak zweryfikuje je majster .

Jeszcze raz napiszę nie ma lepszego sposobu na rozmierzenie schodów niż bazgranie po ścianach i to też przez osobę która przynajmniej jakieś pojęcie ma - bo schody to wredny temat :)

Musisz znać grubość izolacji na stropie + grubość posadzki + grubość wykończenia a i tak zaś będzie trzeba na kaflach to korygować jednak lepiej skorygować 1 czy 2 cm niż pół wys. stopnia

6 godzin temu, zenek napisał:

Nie o to chodzi - nie 17.5 stopnia - tylko 17. 1 stopnia. 1/10 stopnia to nie to samo co 4/10 stopnia 

 

7 godzin temu, MTW Orle - osuszanie budynków napisał:

Tak masz rację

17,04 to nie 17,4

przepraszam

 

Zenek czego nie rozumiesz ?????

Przyznałem się do błędu, podałem wartość prawidłową, przeprosiłem.

No kurna więcej się zrobić nie da.

7 godzin temu, sailor-ro napisał:

Ale biegi robić równej szerokości??

 

ce60e02bb5f66515gen.jpg

jak zaczniesz wyciągać u góry to - jak się dopatrzyłem zaczniesz wychodzić z drzwi ( średnia opcja )

 

7d7543cb339e90bdmed.jpg

Natomiast na dole masz sporo miejsca

czerwoną linią zaznaczyłem początek ciągu komunikacyjnego czyli idziesz i o nic się nie rozbijasz

Pytaniem jest  czy przewidujesz drzwi na schody czy schody będą otwarte

względnie  czy opcja drzwi w biegu schodów stanowią alternatywę ?

Wstawiłeś fragment rzutu poziomego i trochę ciężko ogarnąć czy gdzieś z czymś nie zacząłem kolidować .

możesz przyjąć jakieś założenia , ale i tak zweryfikuje je majster .

Jeszcze raz napiszę nie ma lepszego sposobu na rozmierzenie schodów niż bazgranie po ścianach i to też przez osobę która przynajmniej jakieś pojęcie ma - bo schody to wredny temat :)

Musisz znać grubość izolacji na stropie + grubość posadzki + grubość wykończenia a i tak zaś będzie trzeba na kaflach to korygować jednak lepiej skorygować 1 czy 2 cm niż pół wys. stopnia

×
×
  • Utwórz nowe...