Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty
Zaloguj się, aby obserwować  
srebrnylis

problem przy montażu okna - zaczepy

witam,

Jestem po wymianie okien. 
Wszystko przebiegło OK za wyjątkiem jednej sztuki.
Nie wchodząc w szczególy miało ono źle zamontowane zaczepy (jest ich sporo bo to WK2) tzn na nieprawidłowej wysokości.

Okno zamontowane, ustawione, wypionowane i wypoziomowane. Montujemy drzwi a tu niemiła niespodzianka - klamka się nie zamyka.
Monterzy musieli wielokrotnie wkręcać i wykręcać wszystkie zaczepy i po 2godzinnej walce skończyło się na tym, że zmienili wysokość części z nich o około 5mm.

Czy wielokrotne wkręcanie i wykręcanie zaczepów nie sprawi że będą się gorzej trzymać?
Okna kosztowały niemało i teraz zastanawiam się jak do tego podejść - mam zażądać wymiany, naprawy czy też rabatu ?

Ponadto na jednej szybie w innym oknie jest rysa o długości około 2cm.

albo wymiana albo rabat

zastanów się co będzie cie bardziej   satysfakcjonowało

w razie rabatu na tę rysę będziesz patrzył przez X lat

są tacy którzy potem myślą ha ta jedna ryska załatwiła mi x % rabatu

a są i tacy którzy po mimo rabatu nie są w stanie przejść n\ad tym do porządku dziennego

OK, w kwestii rysy - temat jasny. A co Pan sądzi o tych manipulacjach przy oknie (zmiana  położenia zaczepu) ?

Normalnie takich manipulacji przy montażu się nie robi - prawdopodobnie okucia zostały źle zamontowane przez producenta, a przestawienie zaczepów w jakim stopniu osłabia profil. Do decyzji inwestora, czy żądać wymiany, czy rabatu.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować