Skocz do zawartości

Porównanie 2 projektów


Recommended Posts

Witam

Bardzo proszę o porównanie tych 2 projektów domów:

1. Gabrysin B https://www.kbprojekt.pl/954/gabrysin-b

2. Mansardowy (bez garażu i sauny, sam dom) http://www.dworki-projekty.pl/mansardowy_z_sauna.html

 

Oba domy mają po około 300m2 powierzchni użytkowej. Przede wszystkim chodzi mi o wasze doświadczenia budowlane, który dom będzie trudniej zbudować? Który będzie droższy w budowie? A który droższy w utrzymaniu?

I który wam się bardziej podoba? :) 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Link do komentarza

szczerze, to żaden z nich mi się nie podoba. To taki typ budynku, którego w ogóle nie brałbym pod uwagę...jeden wielki mostek termiczny...ten z drugiego linku wygląda trochę lepiej pod tym względem....(tak kosztów budowy jak i potem utrzymania )

jesteś pewny, że potrzebujesz aż taki duży dom??

Link do komentarza

W momencie, gdy ktoś przedstawia projekt skomplikowanego domu o pow. 300 m2, raczej dziwi mnie pytanie "który będzie tańszy w budowie". Przy budżecie rzędu 800 tyś-1 milion różnice po 50 tyś między projektami to drobiazg.

 

Co do kosztów utrzymania - poproś biuro o współczynnik Eu (nie Ep, Ek) dla systemu grzewczego i będziesz wiedział.

Ale też dziwne pytanie u kogoś, kto ma niemal milionowy budżet na budowę domu. W tym momencie 500 zł/mc w jedną stronę czy drugą nie powinien robić problemu.

 

 

Gabrysin jest tandetny. Coś jak wiejski dom weselny. 

Drugi dom ma mnóstwo przestrzeni straconej na korytarze, ale bryła bardziej proporcjonalna.

 

Przy takim budżecie poszukałabym starego dworku do remontu - miałabym oryginał a nie kopię.

Edytowano przez Elfir (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
9 minut temu, uroboros napisał:

Nic dodać, nic ująć!

Tylko dworek - to konserwator, materiały, znające się na robocie ekipy i milion to za mało :bezradny:

Tylko na odrestaurowanie starych dworków można uzyskać niezłe dofinansowanie.

Link do komentarza
5 minut temu, uroboros napisał:

O tym nic nie wiem/nie wiedziałem :$:bezradny:

Oczywiście nie na wszystkie, na takie które łapią się jako zabytki. Bynajmniej kiedyś takie coś można było uzyskać i podejrzewam, że i dzisiaj też to jest.

Link do komentarza

Przede wszystkim dworki, pałace i zamki do remontu w gestii AR sprzedawane są ze zniżką sięgającą 90% wartości.

Poza tym można pisać wniosek do konserwatora zabytków o dofinansowanie remontu.

Te ułatwienia mają wynagrodzić wymagany przez konserwatora zabytków reżim remontowy.

 

Ale są też domy, które nie są wpisane do rejestru zabytków i wówczas remont jest prostszy. 

Wszystko jest lepsze od tego koszmarku - Gabrysina.  SARP powinien odbierać uprawnienia projektowe architektom za projektowanie czegoś takiego. 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...