Skocz do zawartości

Likwidować drzwi tarasowe?


Recommended Posts

9 godzin temu, tinjap napisał:

tak w projekcie zadaszony taras ten od zachodu natomiast od południa mam w planach zadaszyć. Powierzchnia taka sama mniej więcej

Ten od południa tez bym zadaszył, bo co to za wygoda siedzieć na tarasie  przy palącym słońcu, o deszczu nie wspomnę.Przy tak dużym przeszkleniu od południa i bez zadaszenia będzie Ci sie pomieszczenie przegrzewało niemiłosiernie.

Co do drzwi to te na wychodzące na zachód gdybyś zostawił miałbyś blisko z kuchni, a wiadomo wszystkie potrawy czy coś podobnego będziesz wynosił z kuchni na taras. Przy tych od południa będziesz musiał przejść przez cały salon.

Link do komentarza
4 minuty temu, Zygul napisał:

Dorzucę smutny argument, ale jeśli włamanie to zazwyczaj przez drzwi tarasowe, zwłaszcza gdy skrzydła bez słupka środkowego. Warto przemyśleć i pod tym kątem.

Nie ma znaczenia czy maja słupek czy nie, jak ktoś sie chce włamać to sie włamie. Natomiast te bez słupka maja takie same okucia co i ze słupkiem i tak samo dobrze trzymają. A dlaczego włamania są najczęściej  przez drzwi tarasowe? bo taras zazwyczaj jest z tyłu domu.

Link do komentarza

Te drzwi od południa też zostawiłbym podwójne na 180 z ruchomym słupkiem, od zachodu jest jeszcze opcja drzwi tarasowe 90 wraz z oknem np 100X90. Szerokość 180 cm drzwi jest wystarczająca a i koszty pochodne są mniejsze niż przy szerokości 250 czy 270 cm.

Link do komentarza

chciałem wykorzystać tarasówki poludniowe jako "nośnik" energii słonecznej zimą do nagrzania pomieszczenia, o ile jest to w ogóle sensowne. Znowu ładne kanapy narozne to te, których mniejsze skrzydło ma min 200cm

A przy okazji zapytam w kuchni pod oknem zrobic normalnie blat i parapet nad nim czy blat wykorzystać jako parapet. Zlew nie będzie pod oknem. Jestem na etapie sytuowania otworów okiennych.

Link do komentarza

to zrób od południa duży fix do podłogi.

 

Tutaj takie fixy + zwykłe drzwi balkonowe:

fot.-glasssolutions_saint_gobain.jpg

z20143758Q.jpg

Ja mam w salonie suwankę - rzadko ją otwieramy, bo muchy i komary wlatują. Zwykle korzystamy z balkonowego wejścia przy kuchni (bo to z kuchni na taras wynosi się talerze, filiżanki). Zasłonięte jest moskitierą. Na dodatek przy kuchni stoją buty, w których chodzimy po ogrodzie (ma ktoś patent jak je ładnie schować?). 

Ok, mogłam moskitierę dać na dużą suwankę, ale nie podobało mi się ze względów estetycznych i problemów montażowych.

Edytowano przez Elfir (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...