Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Historia edycji

Elfir

Elfir

Przecież można kupić 2-3 przenośne grzejniki olejowe dostępne od reki w markecie budowlanym i grzać na wypadek awarii gazowej. Nie trzeba do tego budować drugiej kotłowni. 

Bo ile kosztuje kupno drugiego zapasowego pieca gazowego i kto miałby go przełączyć (podpiąć pod gaz, komin, zasobnik, instalacje grzewczą), skoro serwisant nie ma czasu? Czy też od razu miałyby zostać podpięte (koszt budowy drugiego komina, dodatkowe zawory)? Czy koszt duplikacji jest wyższy czy niższy od tymczasowego grzania urządzeniami przenośnymi? 

 

Drugi kocioł na paliwo stałe wymaga już pełnej kotłowni - pomieszczenia, składu opału, wentylacji grawitacyjnej, komina dymnego i skomplikowanego systemu przełączania instalacji grzewczej z systemu zamkniętego (prąd, gaz) na system otwarty.

Znów - ile to kosztuje w porównaniu z grzaniem przenośnym grzejnikiem na okres awarii? 

I współczesne piece nawet na węgiel wymagają sterowników na prąd i wentylatorów na prąd. Więc przy awarii prądu i tak ma się problem, niezależnie czy grzeje gazem czy drewnem czy węglem. Czyli trzeba agregat kupić.

 

Gdyby naraz zabrakło prądu i gazu oznaczałoby to chyba jedynie wojenne zniszczenia... W tym momencie byłby to raczej najmniejszy problem... A w przypadku takiej sytuacji to do każdego domu da się wstawić kozę z kominem wychodzącym przez ścianę. 

Elfir

Elfir

przeciez mozna kupić 2-3 przenosne grzejniki olejowe i grzac na wypadek awarii. Nie trzeba do tego budowac drugiej kotłowni. 

×
×
  • Utwórz nowe...