Skocz do zawartości

Koszty ogrzewania gazem


Recommended Posts

Jest to inwestycja nieopłacalna. jeżeli jesteście w trakcie budowania to ja na Waszym miejscu pomyślałbym o ogrzewaniu prądem. Wcale nie jest on taki drogi jak co niektórzy przebarwiają. Prąd musisz mieć w domu i płacisz za niego jak również abonament za przyłącze, po co masz jeszcze płacić drugi abonament za gaz? a i sama instalacja gazowa też tania nie jest i podlega przeglądom okresowym.

A tak na marginesie to był tu kiedyś podobny temat co najmniej jeden o ogrzewaniu domu  gazem z butli.

Link do komentarza
3 minuty temu, Jacekpals napisał:

Wiadomo, że gaz to jest nie za tanie rozwiązanie. Ale w przypadku domu bez piwnicy jest to jedyne rozsądne.

A co ma piernik do wiatraka. Co? musi być piwnica aby nie stosować gazu?

Link do komentarza
31 minut temu, uroboros napisał:

To samo, co zakaz parkowania samochodów na LPG w podziemnych parkingach...

Tylko po pierwsze, nie wiadomo czy jeszcze ten zakaz obowiązuje,a po drugie dom z piwnica czy bez nie ma tu najmniejszego znaczenia jeżeli chodzi o piec na gaz bo ileż ten piec zajmuje miejsca? I nie uważam, broń Boże abym polecał umieszczać piec na gaz w piwnicy. A z tekstu jaki napisał Jacekpals wnioskuję, że jeżeli dom nie ma piwnicy to tylko na piec na gaz a jak by była piwnica to co? nie można pieca na gaz zamontować?

Link do komentarza
3 minuty temu, mhtyl napisał:

a jak by była piwnica to co? nie można pieca na gaz zamontować?

Na gaz ziemny - tak, na LPG - nie.

A zakaz obowiązuje - często przypominany jest zakaz przy wjazdach do podziemnych parkingów i garaży.

Link do komentarza
31 minut temu, uroboros napisał:

Na gaz ziemny - tak, na LPG - nie.

A zakaz obowiązuje - często przypominany jest zakaz przy wjazdach do podziemnych parkingów i garaży.

Taki zakaz jest tylko miejscowy bo nie ma żadnego prawa, które by to regulowało. To oznacza, że właściciel parkingu może zarządzić taki zakaz, ale jeżeli nie zarządzi to można bez problemu wjeżdżać.

Link do komentarza

@uroboros

W zasadzie nie ma znaczenia - pod warunkiem spełnienia wymogów min. wentylacyjnych - w zależności od tego czy gaz jest cięższy, czy lżejszy od powietrza.

 

 

12 minut temu, SkyWalker napisał:

Taki zakaz jest tylko miejscowy bo nie ma żadnego prawa, które by to regulowało.

Jest - Rozporządzenie w sprawie WT ...........

Cytat

§ 108. 1. W garażu zamkniętym należy stosować wentylację:

4). mechaniczną, sterowaną czujkami niedopuszczalnego poziomu stężenia gazu propan-butan – w garażach, w których dopuszcza się parkowanie samochodów zasilanych gazem propan-butan i w których poziom podłogi znajduje się poniżej poziomu terenu.

Jeśli garaż nie spełnia tego warunku - musi być zakaz.

Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Ja osobiście nie chce gazu (no chyba że wystąpiła by jakaś przedziwna sytuacja) do  domu. Zobaczcie na Niemcy, tam wszystko na prąd,a ze świeczką szukać urządzeń na gaz, nawet (co prawda było to kilkanaście lat temu) gdy jeździłem często do Niemiec to ciężko było znaleźć stacje paliwową gdzie można było zatankować gaz.

Link do komentarza
Dnia 28.08.2017 o 09:51, mhtyl napisał:

Jest to inwestycja nieopłacalna. jeżeli jesteście w trakcie budowania to ja na Waszym miejscu pomyślałbym o ogrzewaniu prądem. Wcale nie jest on taki drogi jak co niektórzy przebarwiają.

Z całym szacunkiem, ale ogrzewanie prądem jest bardzo drogie i nie jest to mit. W poprzednim wynajmowanym mieszkaniu, niecałe 60 m2, koszty ogrzewania miesięcznie zimą były mega wysokie, a i tak nie było tak ciepło, jak byśmy chcieli. Teraz wybudowaliśmy domek, dwa razy tyle powierzchni użytkowej, ogrzewamy gazem płynnym ze zbiornika i płacimy mniej niż wcześniej za to mieszkanie, po pierwszym sezonie jesteśmy naprawdę zadowoleni.

Link do komentarza
6 minut temu, zebra pasiasta napisał:

Z całym szacunkiem, ale ogrzewanie prądem jest bardzo drogie i nie jest to mit.

To prawda, ale nie można porównywać (dla takich celów) tylko ogrzewanej powierzchni. Jest jeszcze coś takiego jak ocieplenie domu.

Pamiętaj także że całkowity koszt 1kWh z propanu jest (w zasadzie)  porównywalny z kosztem 1kWh prądu. 

Link do komentarza

Jak jesteście w trakcie budowy to okroić projekt z niepotrzebnych elementów, wszystkie oszczędności wpakować w grube ocieplenie i wysokiej jakości okna. 

Ja mam gaz w energooszczędnym domu i to był błąd, bo koszty przyłączenia, zakupu pieca i jego konserwacji są tak wysokie, ze miałabym kilka lat grzania za darmo prądem. 

Link do komentarza
2 godziny temu, zebra pasiasta napisał:

Z całym szacunkiem, ale ogrzewanie prądem jest bardzo drogie i nie jest to mit. W poprzednim wynajmowanym mieszkaniu, niecałe 60 m2, koszty ogrzewania miesięcznie zimą były mega wysokie, a i tak nie było tak ciepło, jak byśmy chcieli. Teraz wybudowaliśmy domek, dwa razy tyle powierzchni użytkowej, ogrzewamy gazem płynnym ze zbiornika i płacimy mniej niż wcześniej za to mieszkanie, po pierwszym sezonie jesteśmy naprawdę zadowoleni.

Przecież napisałem, że jeśli są  w trakcie budowania to mają na to duży wpływ.

Nie porównuj starego mieszkania do nowo wybudowanego domku, gdzie przy dobrej izolacji cieplnej ogrzewanie prądem nie wychodzi drogo.

Jeżeli masz domek dobrze ocieplony to prądem wyszło by Ci na pewno jeszcze tanie, ale to są właśnie takie mity gdzie człowiek sparzy się, jak sam pisałeś na własnym przykładzie, ale to nie jest tak z cały czas prąd  będzie drogi bo liczą sie potrzebne kW do ogrzania a teraz zapewne potrzebujesz ich mniej przeliczając na m2 niż w starym mieszkaniu.

2 godziny temu, bajbaga napisał:

To prawda, ale nie można porównywać (dla takich celów) tylko ogrzewanej powierzchni. Jest jeszcze coś takiego jak ocieplenie domu.

Pamiętaj także że całkowity koszt 1kWh z propanu jest (w zasadzie)  porównywalny z kosztem 1kWh prądu. 

Ale do gazu jak wspomniała Elfir trzeba doliczyć koszty  ki wtedy suma, summarum gaz na pewno wyjdzie drożej.

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Witajcie! Odnośnie kosztów ogrzewania - polecam skorzystanie z kalkulatora kosztów ogrzewania znajdującego się na naszej stronie - TUTAJ

Dla każdego inwestora poziom opłacalności jest nieco inny uzależniony od budżetu.... dlatego polecam aby samemu przeanalizować swoją budowę tak na początek.... W ostateczności i tak oko specjalisty będzie niezbędne :)

 

Pozdrawiam!

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Dnia 8/31/2017 o 17:53, zebra pasiasta napisał:

Z całym szacunkiem, ale ogrzewanie prądem jest bardzo drogie i nie jest to mit. W poprzednim wynajmowanym mieszkaniu, niecałe 60 m2, koszty ogrzewania miesięcznie zimą były mega wysokie, a i tak nie było tak ciepło, jak byśmy chcieli. Teraz wybudowaliśmy domek, dwa razy tyle powierzchni użytkowej, ogrzewamy gazem płynnym ze zbiornika i płacimy mniej niż wcześniej za to mieszkanie, po pierwszym sezonie jesteśmy naprawdę zadowoleni.

Witam, 

Ogrzewanie budynku za pomocą czystego prądu elektrycznego jest jednym z najdroższych dostępnych rozwiązań dostępnych na rynku. Mimo niższych kosztów wykonania instalacji, roczne koszty ogrzewania budynku będą na znacznie wyższym poziomie w porównaniu do wszystkich pozostałych rozwiązań dostępnych na rynku. Znacznie korzystniejszym rozwiązaniem jest wykorzystanie pompy ciepła, która również pobiera do swojej pracy energię elektryczną lecz w znacznie mniejszej ilości, lub tańszej alternatywy w postaci kotła gazowego. 
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania. 
Pozdrawiam, 
________________________________ 
Konsultant marki Junkers 
 

Link do komentarza
Dnia 31.08.2017 o 18:06, bajbaga napisał:

To prawda, ale nie można porównywać (dla takich celów) tylko ogrzewanej powierzchni. Jest jeszcze coś takiego jak ocieplenie domu.

Pamiętaj także że całkowity koszt 1kWh z propanu jest (w zasadzie)  porównywalny z kosztem 1kWh prądu. 

ja jeszcze chciałem sie odnieść do tej "zasady"
Nie chce się czepiać, ale jeszcze trzeba by rozróżnić, jak rozumiemy 1kwh prądu...grzejąc prądem zwykle korzysta się z taryf strefowych G12/G12w, co  trochę zmienia w porównaniu do G11

W przypadku LPG i zbiorników dzierżawionych - owszem. Jednak w przypadku własnego zbiornika i tankowania poza sezonem, ogrzewaniem gazem z butli wychodzi podobnie jak gazem z sieci. (gdzieś niedawno ktoś cytował wyliczenia, mogę poszukać i wkleić)

Dnia 20.09.2017 o 14:25, Ekspert marki Junkers napisał:

Witam, 

Ogrzewanie budynku za pomocą czystego prądu elektrycznego jest jednym z najdroższych dostępnych rozwiązań dostępnych na rynku. Mimo niższych kosztów wykonania instalacji, roczne koszty ogrzewania budynku będą na znacznie wyższym poziomie w porównaniu do wszystkich pozostałych rozwiązań dostępnych na rynku. Znacznie korzystniejszym rozwiązaniem jest wykorzystanie pompy ciepła, która również pobiera do swojej pracy energię elektryczną lecz w znacznie mniejszej ilości, lub tańszej alternatywy w postaci kotła gazowego. 
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania. 
Pozdrawiam, 
________________________________ 
Konsultant marki Junkers 
 

Uprasza się wszelkiej maści Ekspertów/Konsultantów o nie pisanie bzdur i powielanie powszechnych mitów.
Mam znajomego, który ogrzewa dom "czystym" prądem i płaci mniejsze rachunki niż ja grzejąc Pompą ciepła. Diabeł tkwi w szczegółach, a takie wklejki jak wyżej, niczemu nie służą - chyba tylko pokazywaniu swojej ignorancji.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania
Pozdrawiam
:D

 

Link do komentarza

Ok, może nie do końca jest to porównanie miarodajne, ale mieszkanie nie było aż tak stare, kilka lat wczesniej było ocieplone, zrobiona elewacja, wymienione okna. Teoretycznie z 2 stron grzali nas sąsiedzi. Wiec dla mnie jednak słabo i do prądu na pewno bym nie wróciła.Mąż to wyliczał zanim zrobiliśmy instalację i jednak gaz ze zbiornika wyszedł taniej niż prąd.

Link do komentarza

To porównanie w ogóle nie jest miarodajne. Też mogę napisać, że przeprowadziłem się z mieszkania do 3 razy większego domu i za CO płacę mniej....Chodzi o ogólną zasadę, żeby nie pisać takich kategorycznych stwierdzeń typu - grzanie prądem jest najdroższe! :P
A jak napisałem wyżej, jestem przekonany, że mój znajomy, który grzeje prądem ma taniej prądem niż ty gazem.
Wszystko kwestia podejścia do tematu przed budową, na etapie projektu.
Oczywiście, jeśli piszemy o grzaniu prądem, to myślimy tylko i wyłącznie o wykorzystaniu taniej taryfy, gdzie prąd jest 2 razy tańszy niż w całodobowej...w nowym energooszczędnym domu, nie jest problemem, aby 100% zużycia na cele grzewcze było w tej taniej taryfie i nie ma z tego powodu żadnego spadku komfortu.
Diabeł tkwi w szczegółach ;) Znam co najmniej kilku ludzi, co nie wyobrażają sobie innego ogrzewania niż prądem.

 

Edytowano przez aaaa (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Dom energooszczędny - czyli o NF poniżej 40 najtaniej ogrzewa się prądem.

Co z tego, że niby gaz jest tańszy jako nośnik wyprodukowania 1 kWh energii, skoro koszty instalacyjne są bardzo wysokie? 

Nie chodzi tylko o piec, ale całą instalację gazową, koszt przyłącza, odbiorów. A potem jeszcze coroczny przegląd pieca (min. 200 zł) + regularne awarie (przynajmniej u Junkersa).

 

Link do komentarza

np. Tauron(dystrybucja)+Tauron(energia)
G12w
1T=0,6
2T=0,2683

G11=0,532

przepraszam za pomyłkę - nie jest 2 razy tańsza, jest 1,9828 razy tańsza, mój błąd :zalamka:

U mnie ta różnica jest jeszcze większa Tauron(dystrybucja)+Fortum(energia, umowa podpisana w 2015, aktualnie niedostępna)
G12w
1T=0,7226
2T=0,1913

Tutaj tania taryfa z G12w jest 2,78 razy tańsza niż cena w G11 z Tauronu


 

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Gaz  płynny  w  zbiorniku  jest  znacznie  tańszy  od  gazu  w  "rurze" .

 

Proszę  sprawdzić = porównać  rachunki  za  gaz  płacone  z  zasilaniem  z  przewodów.

Jest  stała  opłata  za  "przesył" =  "rurę"  w  wysokości  około  45-50 %  opłaty  za  zużyty  gaz.

Ta  stała  opłata  "za  rurę"   po  pewnym  czasie  będzie  w   sumie  równoważna  wartości  zbiornika   na   gaz.

Koniecznie  należy  zakupić  zbiornik  na  gaz  i   zakupywać  gaz  po  sezonie  grzewczym  /  w  kwietniu/  w tedy  jest  najtańszy  i  mając  własny  zbiornik  można  wybierać  dostawcę.

 

Przy  dzierżawionym  zbiorniku   jest  konieczność  zakupu  gazu   u  dostawcy  zbiornika   i  dostawca  dyktuje  cenę

 

Do  ogrzewania  gazem  tylko  kocioł  z  zamkniętą  komorą  spalania.

 

Przy  nowo  budowanym  budynku  koniecznie  zastosować   wentylację   mechaniczną   z  rekuperatorem /odzyskiem  ciepła  z "zużytego" powietrza/   i  koniecznie   przy  wentylacji  mechanicznej   zastosować  GWC /gruntowy  wymiennik  ciepła/....

Ogrzewanie  prądem  można  zastosować   jako   ogrzewanie  podłogowe   w   łazience   i  pomieszczeniach  dla  ogrzania  okresowo  podłogi  przy  chodzeniu  na  boso...

Życzę  powodzenia....

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...