Skocz do zawartości

MARTYNKA/Dom dla Ciebie


aga ziebka

Recommended Posts

  • 2 miesiące temu...
Cześć!

My też będziemy budować Martynkę w tym rku chcemy stan zero osiągnac.Budowa bedzie pod Gdynią.Jakbyś miała jakąś wycenę tego domku to byłoby wypas.Gość który miał nam budować za stan surowy bez dachu zarzyczył sobie 75 000 zł samej robocizny.Bez instalacji wod-kan-co.Szukamy innego bo ta cena dla nas kosmiczna!

Pozdrawiamy

i czekamy na jakiś znak

Kostki icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 8 miesiące temu...
Cytat

Chyba nie ma więcej ochotników na Martynkę.My właśnie zalewamy fundamenty.Taka budowa domu to szybki kurs budownictwa - trzeba być specjalistą od wszystkiego - masakra!!


Witam, jestem bardzo ciekawa postępów prac budowanego przez was domu. Mnie bardzo spodobał się ten projekt i wraz z mężem szykujemy się do budowy ale dopiero za jakiś dłłłłuuuugiii czas...
Bardzo się już zaangażowałam jeśli chodzi o zmiany wewnątrz domu i jestem ciekawa czy ktoś z budujących zmienia usytuowanie pomieszczeń itp. Pozdrawiam i mam nadzieję, że forum ruszy!!
Link do komentarza
Witam ponownie!

My już mamy prawie skończone a mianowicie wycekolowane i łazienki są robione.Co do zmian to powiększylismy garaż na 2 stanowiska (jeden na auto a drugi to piwnica).Na górze łazienkę powiększyliśmy o 1/3 poddasza nad garażem bo tam w rzeczywistości to wyszła taka maluśka że hej.Na dole powiększyliśmy ten mały pokoik o łazienkę a łazienka jest jakby w kotłowni (wszystko przesunięte zostało o jedno pomieszczenie). Projekt może i fajny ale jest tyle baboli architekta że masakra.Jeśli ktos chce adoptowac ten projekt do swoich potrzeb to trzeba wziąść dobego architekta i dużo pozmieniać bo np za dużo więżby jak pod blachę, fundamenty za masywne jak pod taką lekką konstrukcję.
Dodatkowo wstawiliśmy kominek taki malutki tuż przy kuchni (a dokładniej za kominem kominkowym jest spiżarka).

Wnętrze nie jest duże ale fajne.

Jakby co to piszcie.
Link do komentarza
ReniaiMichał witam, whow ale świetnie, że już tyle zrobiliście. Widzę, że ciężka przeprawa z tym projektem... architekt i zmiany to chyba obowiązkowy punkt - ale nie myślałam, że aż tyle może być 'skopanego' w takim projekcie. Ja również mam podobne spostrzeżenia co do zmian:
- przede wszystkim kominek,
- chciałam przesunąć przednią scianą o 1m lub 1,5m żeby zamknąć kuchnie,
- przenieść małą łazienkę na dole gdzieś indziej ale nie wiem gdzie icon_confused.gif??:
- kotłownie przenieść do garażu,
- w miejsce po małej łazience i kotłowni zrobić pokoik, który trochę się zwiększy jeśli by przesunąć tą przednią ścianę i w związku z tym zamiast tych dwóch malutkich okienenk wstawić jedno takie pokojowe.
- obok garażu zrobić wiate (2 miejsce parkingowe otwarte), gdzie można byłoby posiedzieć w razie deszczu albo pogrilować...
- u góry rzeczywiście koniecznie trzeba trochę zająć poddasze nad garażem - zastanawiam się nad większą łazienką tam i zrobieniem pralnio-suszarni wraz z oknem na ścianie nad garażem.

Oczywiście nigdzie jeszcze tego nie konsultowałam z żadnym architektem więc to są moje wyobrażenia naniesione na rzuty w Paint'cie icon_lol.gif A mam pytanie jakie są ceny usług takiego architekta?? Chodzi o przeprojektowanie pomieszczeń, dodanie kominka?? Duże są to pieniądze??

Czy macie może jakieś zdjęcia albo prowadzicie blog budowy?? Pozdrawiam
Link do komentarza
Jeżeli chodzi o zmiany, to cóż troszkę to wyjdzie; wstawienie okna nie bedzie problemem arch powinien zrobić to w cenie.
kominek od 400 do 800 pln. tylko trzeba uważać na wymiary bo na projekcie wyglada wypas, ale jak sie narysuje w domku to wychodzi kominek 50 cm od nóg. Ścianki działowe to żaden problem, na etapie budowy sobie poprzesuwacie. co do ceny ogólnej to od 1800 pln do 2500, ale nie polecam oszczędzać , my daliśmy 2000 i pani arch. zrobiła domek w trapezie. Problemy z dodawaniem.

to co pisala żona, przeprojektujcie więźbe dachową na blachodachówkę, bo dach ma taki zapas że utrzyma dachówke ze słoni.

Łazienka na dole dobrze pasuje tam gdzie kotłownia a kotłownie do garażu (u nas tak jest i jest super.Na dole ten pokoik - jakby go nie powiększyć to straszna klitka a tak u nas jest fajna sypialnia gościnna icon_smile.gif

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Witam
My zakonczyliśmy juz budowę. Mam sporo zdjęć. Wprowadzamy sie pod koniec roku.
Wprowadzilismy sporo zmian:
- kuchnie połąćzylismy z salonem i zrezygnowaliśmy ze spiżarki
- kominek mamy w salonie za kominem który przesunelismy w kierunku salonu
- nad garazem mamy ogromną sypialnię
- pokoik sypialnie podzieliliśmy na dwa i mamy u góry łazienkę 10m2 i malutką sypialnię

Jeśłi macie pytania to chętnie odpiszę.
Pozdrawaim Aga
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Witam
My zakonczyliśmy juz budowę. Mam sporo zdjęć. Wprowadzamy sie pod koniec roku.
Wprowadzilismy sporo zmian:
- kuchnie połąćzylismy z salonem i zrezygnowaliśmy ze spiżarki
- kominek mamy w salonie za kominem który przesunelismy w kierunku salonu
- nad garazem mamy ogromną sypialnię
- pokoik sypialnie podzieliliśmy na dwa i mamy u góry łazienkę 10m2 i malutką sypialnię

Jeśłi macie pytania to chętnie odpiszę.
Pozdrawaim Aga


Chętnie obejżałabym jeszcze kilka fotek z realizacji tego projektu, sama pani poweidziała, że ma dużo zdjęć z budowy. Chętnie też zobacze plany z naniesionymi poprawkami. Czy jyż pani mieszka w domku i jak się sprawdza w użytkowaniu? Jeśli posiada również pani fotki wnętrz i mogłaby wrzucinie wdzięczna.c na formum to będę dozgon
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Witam po długiej nieobecności - w tym czasie "przewaliłam" setki projektów i ponownie wróciłam do Martynki icon_wink.gif Też chętnie pooglądałabym zdjęcia gotowych domków. Czy ktoś buduje ten dom w woj. wielkopolskim?

Czy ktoś może podać mniej więcej koszty stanu surowego zamkniętego?? i technologię w jakiej był budowany domek?? Będę wdzięczna za każdą informację. Wszędzie przy Martynce są kosztorysy z 2004 roku nadal... icon_confused.gif
Link do komentarza
Cytat

Witam po długiej nieobecności - w tym czasie "przewaliłam" setki projektów i ponownie wróciłam do Martynki icon_wink.gif Też chętnie pooglądałabym zdjęcia gotowych domków. Czy ktoś buduje ten dom w woj. wielkopolskim?

Czy ktoś może podać mniej więcej koszty stanu surowego zamkniętego?? i technologię w jakiej był budowany domek?? Będę wdzięczna za każdą informację. Wszędzie przy Martynce są kosztorysy z 2004 roku nadal... icon_confused.gif



Witamy

Dzwoniliśmy do IGN-u i otrzymaliśmy informację, że koszt stanu surowego zamkniętego wynosi ok. 1600 zł za m2 jeśli budowałby deweloper. Jeśli budowalibyśmy systemem gospodarczym to koszt powinien zawrzeć sie ok. 120 - 140 tys. zł.
Też szukamy projektu i rozważamy zakup Martynki ale niestety nalezy trochę ten projekt zmienić. Niestety musimy zmienić kąt nachylenia dachu na 42 st. i nie wiemy czy to jest możliwe. Za porady będziemy wdzięczni.

Pozdrawiamy
Agnieszka i Roman
Link do komentarza
Cytat

Witamy

Dzwoniliśmy do IGN-u i otrzymaliśmy informację, że koszt stanu surowego zamkniętego wynosi ok. 1600 zł za m2 jeśli budowałby deweloper. Jeśli budowalibyśmy systemem gospodarczym to koszt powinien zawrzeć sie ok. 120 - 140 tys. zł.
Też szukamy projektu i rozważamy zakup Martynki ale niestety nalezy trochę ten projekt zmienić. Niestety musimy zmienić kąt nachylenia dachu na 42 st. i nie wiemy czy to jest możliwe. Za porady będziemy wdzięczni.

Pozdrawiamy
Agnieszka i Roman



Witam, na stronie autora tego projektu jest zgoda na zmianę byle by to było zgodne z przepisami i naniesione na oryginał projektu. Kiedyś czytałam (nie pamiętam gdzie ale coś mi świta, że na stronie Muratora), że zmiany dachu mogą być w zakresie 10stopni (zwiększenie lub zmniejszenie). A w jakim celu chcecie pomniejszyć o te 3stopnie? Czy tak mała różnica będzie widoczna?? Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam, na stronie autora tego projektu jest zgoda na zmianę byle by to było zgodne z przepisami i naniesione na oryginał projektu. Kiedyś czytałam (nie pamiętam gdzie ale coś mi świta, że na stronie Muratora), że zmiany dachu mogą być w zakresie 10stopni (zwiększenie lub zmniejszenie). A w jakim celu chcecie pomniejszyć o te 3stopnie? Czy tak mała różnica będzie widoczna?? Pozdrawiam


Witam
Kąt nachylenia dachu musimy zmienić bo nasi "genialni" spece od planu zagospodarowania terenu w Urzędzie Miasta wprowadzili ograniczenie i ten kąt musi zawierać się w granicach od 28 do 42 st. Bzdura ale nic na to nie poradzimy. Myślimy o przebudowie parteru tak aby pokój 10m2 miał 12m2 aby zrobić w nim gabinet z dostępem do łazienki i małą poczekalnią. Myślałem o przeniesieniu kotłowni do garażu, zamurowaniu drzwi w garażu i zrobieniu nowych w kotłowni oraz pomniejszeniu łazienki tak aby było przejście do pokoju. Ciekawe czy byłoby to możliwe? Szukaliśmy gotowych projektów z gabinetem ale ich powierzchnia była dla nas zbyt duża. Wolimy mały domek a Martynka jest oprócz tego ładna.

Pozdrawiamy

Agnieszka i Roman
Link do komentarza
Cytat

Myślimy o przebudowie parteru tak aby pokój 10m2 miał 12m2 aby zrobić w nim gabinet z dostępem do łazienki i małą poczekalnią. Myślałem o przeniesieniu kotłowni do garażu, zamurowaniu drzwi w garażu i zrobieniu nowych w kotłowni oraz pomniejszeniu łazienki tak aby było przejście do pokoju. Ciekawe czy byłoby to możliwe?



Wg mnie byłoby to możliwe, co widać po postach poprzedników icon_wink.gif ja też mam kilka pomysłów, kiedyś już o tym pisałam. Dziś jednak zainspirowały mnie inne projekty znalezione w internecie, bardzo podobne do Martynki, nie wiem czy można wstawiać linki icon_rolleyes.gif ale w razie co to mogę przesłać na priv jakby ktoś był zainteresowany. Tymczasem lecę do domu icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

Wg mnie byłoby to możliwe, co widać po postach poprzedników icon_wink.gif ja też mam kilka pomysłów, kiedyś już o tym pisałam. Dziś jednak zainspirowały mnie inne projekty znalezione w internecie, bardzo podobne do Martynki, nie wiem czy można wstawiać linki icon_rolleyes.gif ale w razie co to mogę przesłać na priv jakby ktoś był zainteresowany. Tymczasem lecę do domu icon_wink.gif


Też szukamy innych projektów bo zdecydować się na konkretny projekt jest trudno. Ciągle szuka się lepszego rozwiązania. Fajny jest też Drozd2 Archimaatu ale niestety nie ma wykusza. Początkowo szukaliśmy dość dużego domu ok. 140 - 160m2 ale po analizie kosztów w szczególności ogrzewania doszliśmy do wniosku, że lepszy będzie mniejszy dom. Kolega też chciał budować duży dom ale jego dwie córki nastolatki oświadczyły, że pomieszkają z rodzicami jeszcze najwyżej kilka lat i się wyprowadzają i kolega buduje dom 80m2. Interesujący jest też Jelonek As. Dom ma powierzchnię 126,7 m2 ale jest nieźle zaprojektowany.
http://www.archeton.pl/projekt/jelonekas-9...ba21a0d3bcbc05e
Co o nim myślicie?
Agnieszka i Romek
Link do komentarza
hej, jak dla mnie Jelonek też ok, dobry układ pomieszczeń (mamy działkę z wjazdem od południa). Trochę mi się nie widzi ten salon i maleńka kuchnia. W Martynce i tak jak już coś to byśmy powiększali kuchnię ale nie kosztem salonu. Trochę mnie zmartwiła cena za m2 = 2 263,00 netto (kosztorys na I kwartał 2009 roku... icon_eek.gif ) to może cena Martynki 1600zł/m2 jest jakaś stara... Już się zdążyłam przyzwyczaić do 1600 za m2 icon_confused.gif

My również braliśmy pod uwagę Drozd1 i 2 oraz:

- Granat: http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/granat/161
- Oliwkę: http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/98-oliwka.html.

Tylko mimo wszystko musielibyśmy w niektórych przeprojektować salon i kuchnię oraz balkony. A w Martynce najmniej jest tych zmian. Również chciałabym mieć kuchnię z oknem od wschodu a nie od południa no i też od ulicy a nie od podwórka. Strasznie dużo mam tych kryteriów nie mniej Martynka to pierwszy dom, w którym układ odpowiada mi w 100%, wielkości pomieszczeń może już niekoniecznie 100% dlatego szukam gdzie by można było zobaczyć ten dom na żywo icon_smile.gif Tak na prawdę wiele projektów jest do siebie podobnych ale jak przyjdzie co do czego to ciężko wybrać, a jak już się wybierze to się zaczyna od zmian icon_confused.gif

Wstawiam linki do domów podobnych do martynki, tylko nie sugerujcie się powierzchniami tylko układem pomieszczeń:

1) Konwalia: http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=46&sid=5
2) Biedronka: http://wybieramydom.pl/projekty_domow/5514-biedronka.html
3) Sosenka: http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=72&sid=5

Pozdrawiam i lecę do pracy bo się spóźnię zaraz icon_lol.gif
Link do komentarza
Hej
Też uważamy, że kuchnia jest zbyt mała. Nie wiem czy oglądałaś kosztorys ale zastosowali najdroższe materiały i uważam, że ta cena jest trochę zbyt wysoka. Rozważamy też inny wariant Jelonka o pow. 149.3m2.

http://www.archeton.pl/projekt/jelonekrex-...ba5d07730541765

W tym projekcie już nie ma problemów z wielkością pomieszczeń. icon_biggrin.gif .Tylko znów podane koszty są chyba zawyżone icon_sad.gif . Niezłe projekty domów z wejściem od południa mają też w Archonie.
http://www.archon.pl/projektydomow/domy_z_...d_poludnia/1074

Pozdrowionka
Link do komentarza
Hej
Dzwoniłem do Archetonu. Przesunięcie ściany zewnętrznej czyli zwiększenie salonu lub kuchni to zależy, w której płaszczyźnie zrobi się przesunięcie kosztuje w Archetonie 1400 zł +Vat. Ściany są Ytonga, a 1 szt kosztuje ok. 11 zł a można zrobić z Porothermu za ok. 5,60 zł/szt. Docieplenie ścian jest chyba najdroższe na rynku (system ECOROCK z wełny mineralnej) a można zrobić ze styropianu. Pani Architekt z Archetonu powiedziała, że tak robią kosztorysy aby to był prawie największy koszt a jeśli poszuka się tańszych materiałów to koszt domu będzie na pewno niższy.
Po przesunięciu ściany kalenica części nad garażem będzie niższa od części nad salonem ale chyba to nie ma większego znaczenia.
Chyba w końcu zdecydujemy się na któregoś Jelonka ale na razie sami nie mamy pojęcia, który projekt wybrać. icon_sad.gif
Pozdrowionka icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Ja właśnie napisałam do "Dom dla Ciebie" i czekam aż mi odpiszą icon_smile.gif

Odpisali:
- cena wg nich za 1m2 p.u. = 1800 zł + VAT
- można przeprojektować ale nie u nich tylko najlepiej u architekta, który będzie wyrysowywał dom w działkę,
- strop nad garażem jest drewniany (w projekcie) i to na pewno trzeba przeprojektować żeby zrobić nad nim użytkową powierzchnię.

CZY KTOŚ, KTO JUŻ SIĘ WYBUDOWAŁ WG TEGO PROJEKTU, MÓGŁBY ZWERYFIKOWAĆ KOSZT BUDOWY PODANY PRZEZ BIURA PROJEKTOWE???

Ja również nie chciałabym mieć wielkiego domu ale chciałabym mieć przestronne pokoje a nie kliteczki. W tym roku i tak się nie wybudujemy, więc czasu na szukanie mam jeszcze sporo, choć chcielibyśmy posadzić drzewa owocowe na jesień i muszę się zdecydować na jakiś lub wytypować pierwszą trójkę icon_biggrin.gif żeby zrobić plan ogrodu.

Póki co Martynka jest w pierwszej trójce icon_wink.gif tak naprawdę masa projektów jest do siebie podobna ale każdy ma coś co mi się nie podoba icon_confused.gif .

Wiele projektów domów odpada ze względu na dach - to wynik kompromisu z mężem, ma być dwuspadowy icon_lol.gif i już!

Miłego długiego weekendu wszystkim!! icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Cytat

Ja właśnie napisałam do "Dom dla Ciebie" i czekam aż mi odpiszą icon_smile.gif

Odpisali:
- cena wg nich za 1m2 p.u. = 1800 zł + VAT
- można przeprojektować ale nie u nich tylko najlepiej u architekta, który będzie wyrysowywał dom w działkę,
- strop nad garażem jest drewniany (w projekcie) i to na pewno trzeba przeprojektować żeby zrobić nad nim użytkową powierzchnię.

CZY KTOŚ, KTO JUŻ SIĘ WYBUDOWAŁ WG TEGO PROJEKTU, MÓGŁBY ZWERYFIKOWAĆ KOSZT BUDOWY PODANY PRZEZ BIURA PROJEKTOWE???

Ja również nie chciałabym mieć wielkiego domu ale chciałabym mieć przestronne pokoje a nie kliteczki. W tym roku i tak się nie wybudujemy, więc czasu na szukanie mam jeszcze sporo, choć chcielibyśmy posadzić drzewa owocowe na jesień i muszę się zdecydować na jakiś lub wytypować pierwszą trójkę icon_biggrin.gif żeby zrobić plan ogrodu.

Póki co Martynka jest w pierwszej trójce icon_wink.gif tak naprawdę masa projektów jest do siebie podobna ale każdy ma coś co mi się nie podoba icon_confused.gif .

Wiele projektów domów odpada ze względu na dach - to wynik kompromisu z mężem, ma być dwuspadowy icon_lol.gif i już!

Miłego długiego weekendu wszystkim!! icon_mrgreen.gif




Hej!
Mam dokładniejsze rzuty Martynki niż te, które są na stronach internetowych. Dostałem je do IGN-u. Jak byś była zainteresowana to mogę je przesłać na priv-a. Pozdrowionka icon_biggrin.gif Aga i Romek
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Hej
Chyba zostaliśmy tu sami! Byłem u architekta i powiedział mi, że nowy projekt domu razem z instalacjami wewnętrznymi kosztowałby u niego ok 5000 zł. I naprawdę zastanawiam się nad zamówieniem indywidualnego projektu.
Pozdrawiam



witam,

ja byłem u architekta i powiedziałem mu zeby mi narysował coś w stylu "martynki" to powiedział, że koszt 4000zł. Jest to plan bez instalacji wewnętrznych gdyż i tak plan inst.wewn. nie jest wymagany przy pozwoleniu na budowe. Z drugiej strony i tak później hydraulik czy elektryk sam sobie rozrysowuje gdzie co ma być więc ten projekt inst.wew. jest zbędny.

Generalnie martynka nam się bardzo podoba tyle ze my chcemy wprowadzić dużo zmian, np. w celu zwiększenia kuchni do szerokosci 3,5m trzeba poszerzyć cały budynek tak zeby nie ucierpiał na tym salon. Skasowanie garażu na poczet składu opału itp.

Z kolei sama zmiana architektoniczna projektu dużo kosztuje więc wydaje mi się, że bardziej opłaca się projekt indywidualny skomponować.

Bardzo bym prosił o jakieś zdjęcia z budowy oraz kosztorys tego projektu na maila: jaworski1@wp.pl

bardzo będę wdzięczny
pozdrawiam i dziękuje
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...