Skocz do zawartości

Z27 /Z500


Danusia

Recommended Posts

  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Czy ktoś z Państwa buduje dom według projektu Z27 z pracowni Z500? Jeśli tak to proszę o podzielenie sie uwagami na jego temat, ponieważ bardzo nam się podoba, ale chcielibyśmy wiedzieć jak się prezentuje w realu.





miło poznać sympatyka projektu Z 27 jestem w tej samej sytuacji co pani tez poszukuje kogoś z realizacją tego projektu .proszę o kontakt
Link do komentarza
Dobry wieczór. Zdecydowaliśmy sie z mężem na ten projekt, jednak z pewnymi zmianami. Przede wszystkim chcemy, żeby kuchnia była zabudowana, a więc nie będzie przejścia do salonu. Likwidujemy spiżalnie, żeby nieco powiększyć kuchnię. Zostawiamy ze spiżarni tylko niewielki pomieszczenie- garderobe- do której będzie wejście z korytarza. Chcemy aby do kotłowni było dodatkowe wejście z podwórka i malutkie okienko. Kotłownia też będzie trochę powiększona o obszar, który na projekcie zajmuja szafy wnękowe. Piec w kotłowni musi zostać przesunięty do wnętrza pomieszczenia, ponieważ komin musi być wyższy od dachu, a inaczej wyglądałoby strasznie głupio. To wszystkie nasze pomysły. Jeśli ma Pan inne to proszę o podpowiedź. Pozdrawiamy.
Link do komentarza
Dziękuję za odpowiedz. Wybrałem Z27 z wersją podpiwniczoną więc kotłownia będzie w piwnicy a w tym miejscu ubikacja i łazienka, sam wiatrołap też będzie powiększony o część spiżarki. Jestem na etapie adaptacji projektu i mam duże obawy o poddasze, a dokładniej o wysokość skosów i dlatego szukam takiego projektu w realizacji aby się upewnić czy to będzie praktyczne.czy nie będzie musiało się chodzić na czworakach. Oglądałem kilka domów z podobnym dachem i różnie to wygląda .Czy udało się pani namierzyć taki dom w realizacji chętnie bym zobaczył . najlepiej w okolicach Tarnowa .mam jeszcze mnóstwo pytań czy Pani już rozpoczęła budowę
Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Niestety my też jesteśmy dopiero na etapie adaptacji projektu i też chętnie poznalibyśmy kogoś kto posiada, albo buduje ten dom. My zaczynamy budowę na wiosnę. Jesteśmy z podlasia.


Witam Wszystkich
Otóż - ja realizuję własnie inwestycję Z27GP2 - czyli niepodpiwniczony z podwójnym garażem

Do tej pory siedziałem na forum muratora ale tam nikt nie buduje z tej pracowni.
Jak znajde chwilę czasu to pofotografuję odpowiednio budynek. Do tej pory nie robiłem zdjęć bo mam sporo drzew na działce i niewiele wodać. Ale liście już opadają ....

Jestem na etapie: dach, elektryka, tynki, teraz czekam na centralne ogrzewanie i potem posadzki
Uprzedzając pytania:
- niezgadzała mi się ilość okien w projekcie
- okna połaciowe są większe niż rozstaw krokwi. Np w łazience. Ja dodałem kolejne dwa okna w pomieszczeniu nad garażem
- brak w projekcie kotew mocujących murłatę w części balkonowej


Zmiany:
- Zrezygnowałem z garażu o wysokości 3,2 m. Obniżyłem strop na 2,65 (na gotowo dodaj do tego posadzki) Uzyslkałem przez to ściankę kolankową w pomieszczeniu nad garażem własnie wyższą o 50 cm - to bardzo dużo
- Strop mam cały monolityczny - w efekcie podciąg w salonie wystaje 11 cm ze stropu a nie 30 cm jak ma to miejsce w oryginalnym projekcie przy terrivie

Jesters
ps. jednak mam jakieś zdjęcie na którym coś widać. To jest dawny etap, ale daje obraz jak to wygląda icon_wink.gif

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Witam!

Zamierzamy wybudować dom wg projektu Z27. Prosimy o podanie wszystkich niespodzianek (negatywnych) jakie mogą nas spotkać w czasie budowy. Jeśli posiadacie zdjęcia z realizacji takiego projektu chętnie je oglądniemy, a gdyby istniała taka możliwość chętnie oglądniemy na żywo.

Nasz mail to:anczajka@poczta.fm

Serdeczne dzięki icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...