Skocz do zawartości

Podział Działki


MCT

Recommended Posts

Witam serdecznie!
Być może ktoś już zadał podobne pytanie, ale wyszukiwarka nie znalazła.
Mam mały problem. W skrócie. Rodzice postanowili nam oddać część swojej działki na której stoi ich dom. Złożyliśmy odpowiednie papiery do Urzędu Miasta i dostaliśmy Decyzję o warunkach zabudowy. Co ciekawe w Urzędzie nie było osobnego wniosku o sam podział nieruchomości, dlatego tak postąpiliśmy. W tej chwili mamy decyzję, wiemy co musimy zlikwidować, wiemy co możemy budować. Mamy jednak mały problem, taki punkt w decyzji:
- z dopuszczeniem wydzielenia terenu niezbędnego dla każdego z budynków jednorodzinnych
a w ustaleniach kolejny:
- dopuszcza się minimalną powierzchnię nowo wydzielonej działki:580m2
I powiem szczerze nie wiem co mam dalej robić. Oczywiście na działce da się wydzielić fragment tej wielkości. Powiem szczerze, że trochę zgłupiałem i nie wiem co dalej. Czy wzywać geodetę aby wykonał wstępny projekt podziału działki, czy już ma wykonać mapę do celów projektowych. Zaznaczam, że w pierwszej kolejności chcę działkę podzielić aby stać się jej właścicielem a dopiero później projektować na niej dom.
Proszę o pomoc, lub jeśli jest coś niejasne o pytania.
Pozdrawiam!
Link do komentarza
Z przedstawionej sytuacji trudno dopatrzeć się jakiegokolwiek problemu. Przed wystąpieniem o wydanie pozwolenia na budowę należy działkę podzielić zgodnie z wytycznymi zawartymi w warunkach zabudowy, przenieść jej własność i zlecić opracowanie planu zagospodarowania działki.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...