Skocz do zawartości

Słupek ruchomy obciążenie.


Recommended Posts

Czy może mi ktoś wyjaśnić jak to jest ze słupkiem ruchomym w oknie pixel? Zależy mi na jak najwiekszych przeszkleniach przy niewielkich wymiarach okien. Słyszałem jednak że ruchomy słupek może sprawić że okno opadnie. Czy jest to sprawa którą da sięzałatwić porządną regulacją czy to po prostu efekt uboczny i należy sie z tym liczyć?

Link do komentarza
43 minuty temu, spinoza30 napisał:

 Zależy mi na jak najwiekszych przeszkleniach przy niewielkich wymiarach okien. 

Przetłumacz na nasze, co na na myśli - największe przeszklenia przy niewielkich wymiarach okien?

Słupek ruchomy jest po to aby po otwarciu skrzydeł nie ograniczać przestrzeni i stosuje się te słupki przeważnie w drzwiach tarasowych podwójnych. Nie musisz się martwić, nic się złego nie będzie działo  jeżeli będziesz miał okna ze słupkami ruchomymi. Nic nie opadnie, nie ma takiej możliwości przy prawidłowym wykonie.

Link do komentarza

Szanowny Panie,

przy standardowych wymiarach okien nie zachodzi żadna obawa o nadmierne obciążenie okna przez zastosowanie ruchomego słupka. Nawet w przypadku, gdy mamy okno o dużych, niestandardowych wymiarach, ryzyko opadnięcia zachodzi tylko, gdy stale otwarte są oba skrzydła. Ruchomy słupek to rozwiązanie testowane przez wiele lat, sprawdzone i trwałe.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
1 godzinę temu, spinoza30 napisał:

Moje drugie pytanie miało dotyczyć właśnie dużych okien. a jak jest z drzwiami tarasowymi? Nie ukrywam, że chętnie widziałbym piękne, szerokie wejście, zamiast pociętych słupkami zwykłych drzwi balkonowych. Jeśli nie ruchomy słupek, to co w takim razie?

Nie ma obawy, nie rozumiem ja Ci napisałem a jeszcze expert potwierdził a Ty dalej masz obawy.

Link do komentarza
1 godzinę temu, spinoza30 napisał:

Moje drugie pytanie miało dotyczyć właśnie dużych okien. a jak jest z drzwiami tarasowymi? Nie ukrywam, że chętnie widziałbym piękne, szerokie wejście, zamiast pociętych słupkami zwykłych drzwi balkonowych. Jeśli nie ruchomy słupek, to co w takim razie?

Szanowny Panie,

do drzwi tarasowych proponujemy nasze rozwiązanie - systemy PSK, PSK-Z lub PSK Atrium. W przypadku zastosowania drzwi uchylno-przesuwnych problem z nadmiernym obciążeniem skrzydła nie nastąpi, a niejako przy okazji uzyska Pan pożądaną szerokość wejścia (do 1,5m światła przejścia przy maksymalnej szerokosci skrzydła 1,6m). Niemniej jednak także standardowe rozwiązania z ruchomym słupkiem zdadzą egzamin, bez obaw.

Zachęcam do zapoznania się ze szczegółami: https://oknoplast.com.pl/drzwi-tarasowe/drzwi-tarasowe-psk-i-psk-z/

Pozdrawiam

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...