Skocz do zawartości

przewierciłem rurkę od wody


Recommended Posts

Musisz bardziej ją odkuć i owinąć taśmą termo dość ciasno a potem za pomocą opasek zaciskowych ścisnąć z dwóch stron.

Możesz użyć też kity hydraulicznego i go owinąć potem taśmą, lub kupić i założyć specjalną obejmę np taką

Swierszcz210-800x445.jpg

Chyba nie muszę dodawać abyś przed zabiegiem uszczelnienia dobrze oczyścił rurę z wszelakiego brudu.

Link do komentarza

Te rurki są z Cu 18mm... 

Odkułem jeszcze 15cm i dotarłem do kolanka.
To już sobie powinienem dać  radę. 
Obetnę (tylko czym...? brzeszczotem?) w tym miejscu z dziurą i dam tam mufę a przy kolanku rozlutuję. 
Będę miał pole manewru 

Gorzej,, że nie wiem jak przykleić potem płytki?
jedną musiałem trochę rozwalić. Jakoś ją do równa dociąć czy muszę zrywać i podkuwać na klej pod nową?

Edytowano przez MrTomo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
9 minut temu, MrTomo napisał:

Te rurki są z Cu 18mm... 

Odkułem jeszcze 15cm i dotarłem do kolanka.
To już sobie powinienem dać  radę. 
Obetnę (tylko czym...? brzeszczotem?) w tym miejscu z dziurą i dam tam mufę a przy kolanku rozlutuję. 
Będę miał pole manewru 

Gorzej,, że nie wiem jak przykleić potem płytki?
jedną musiałem trochę rozwalić. Jakoś ją do równa dociąć czy muszę zrywać i podkuwać na klej pod nową?

Jeżeli masz blisko kolanko to tylko palnik w rękę i wio. Tylko zwróć uwagę na mufę czy nie aby zwężenia w środku bo wtedy jej całej nie nasuniesz na rurę.

Jeżeli masz jeszcze w zapasie takie płytki to tą uszkodzoną wymień całą, chyba że jest to w niewidocznym miejscu i nie będzie to rzucało sie w oczy to zrób tak jak pisałeś dotnij do równości starą i daj kawałek nowej.. Zanim odkujesz starą  płytkę musisz wyskrobać fugę wokół niej abyś nie uszkodził sąsiednich płytek. Spokojnie możesz ja potem dać na klej montażowy.

Link do komentarza
11 godzin temu, MrTomo napisał:

Obetnę (tylko czym...? brzeszczotem?) w tym miejscu z dziurą i dam tam mufę a przy kolanku rozlutuję
Będę miał pole manewru 

 

To chyba nie jest dobry pomysł.

z tym co się spotkałem przy połączeniach " trudnych  " ostatnim elementem była zawsze mufa

nasuwasz na  rurkę od kolanka przesuwasz na  tą drugą spawasz i masz.

jeżeli rozlutujesz kolanko to wygodniej (a może nawet tak samo) ci się będzie lutować mufę ALE potem trzeba jeszcze rurę wepchnąć w to kolanko i się zaczynają schody .

dla "umiącego" lutowanie mufy w takiej konfiguracji nie jest problemem nie będzie ciekło .

jakim wiertłem żeś się wtarabanił ????

Edytowano przez MTW Orle - osuszanie budynków (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Udało się naprawić przez odlutowanie w miejscu kolanka.
W miejscu dziury uciąłem do równa, założyłem mufkę, do mufki pozostały kawałek z nowym kolankiem.
Wcześniej wyczyszczone, dopasowane.
Zalutowałem i gra.
A potem naszła mnie refleksja... Po co to odkuwałem, trzeba było odkuć dosłownie kawałeczek, w otworek wepchnąć kawałem drucika miedzianego (1mm2) i oblutować z góry.

Ech, ten pośpiech 

IMG_20170823_084508.jpg

IMG_20170823_094738.jpg

IMG_20170823_110441.jpg

Edytowano przez MrTomo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...