Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
wally017

Popękany tynk przy drzwiach

Recommended Posts

7 godzin temu, uroboros napisał:

Poczekajmy na wyniki - może się okazać, że to nie bohaterstwo, tylko brawura i niemal samobójcza próba...

Oby tak nie było...

Niestety - przewidziałem to :bezradny: - brawurowo spieprzone...

No niewykluczone, ale doszliśmy do wniosku, że nam wystarczy ;) nie będę więcej kombinował, Goldband oddam sąsiadowi który chciał coś pokleić na cmentarzu, a sam oszlifuję i pomaluję to, co przy tych drzwiach napieprzyłem, i finito, po remoncie. Po przyłożeniu deski wychodzi na to, że to wybrzuszenie z pierwszego w tym wątku zdjęcia odstaje na +- pół centymetra, nie potrzebuję więcej zasadniczo :v

Miałem takiego "znajomego fachowca", który robił tak długo, tak brudno, tak niedbale, że po miesiącu "REMONTU" każdy inwestor miał dość i - jak mama wally'ego - składał broń, płacił cokolwiek, byle tylko pozbyć się "fachowca" z domu! Jego osiągnięcia były takie, jak na zaprezentowanych zdjęciach...

A wally zrobił to w dzień :icon_mrgreen:

Ja ci mogę pomóc w problemach z osobowością. Albo wiersz napisać. Zdolności manualnych nie miałem nigdy - nieważne, czy chodziło o remont, czy o składanie figurek z papieru :D

Ale co wam się właściwie aż tak nie podoba - świeżo-zielona ściana czy tytułowy fragment przy drzwiach naprzeciwko? Bo tak już się mieszają te dwa wątki, że nie wiem :D

Edytowano przez wally017 (zobacz historię edycji)

6 minut temu, wally017 napisał:

Ale co wam się właściwie aż tak nie podoba

Robisz dla siebie - więc nasze podobanie jest nieważne.

Ale z drugiej strony równa ściana wygląda estetycznie, gdy jest gładka, mniej sie brudzi. Poza tym warto chyba zrobić to porządnie i się nauczyć . Chyba że rzeczywiście nie masz zdolności manualnych - ale czy nie warto to sprawdzić? :12_slight_smile: 

Nie sprawdzisz - jeśli nie postarasz się to zrobić po kolei i jak należy. I nie pytaj co się nie podoba -  to jest ocena 01: ma być równo, bez zacieków, pęcherzy, odparzeń. Porządnie. 

I nie zniechęcaj się tak szybko - dlatego radziłem ci zrobić najpierw jedną ścianę. 

Ale decyzja należy do ciebie.

1 godzinę temu, wally017 napisał:

Goldband oddam sąsiadowi który chciał coś pokleić na cmentarzu, 

Ten tynk jest do wewnątrz, tylko do wewnątrz.

• Dziękuję 1

2 godziny temu, wally017 napisał:

Ja ci mogę pomóc w problemach z osobowością. Albo wiersz napisać.

Nie święci garnki lepią, ale...

Trzeba było komuś wiersz napisać, przyjąć parę osób z problemami z osobowością, skasować ich i ... zatrudnić kogoś, kto odpowiedzi na pytania, które zadawałeś - zna z praktyki i kto w niewiele dłuższym czasie zrobiłby to malowanie tak, jak się robi malowanie :icon_rolleyes:.

Jak byłem młodszy i jeździłem Syrenką, to sam przy niej robiłem WSZYSTKO, włącznie z głównym remontem  silnika i remontem skrzyni biegów. Teraz daję zarobić innym - fachowcom. Umocowanie naruszonej osłony silnika mojego Forda - to wkręcenie paru blachowkrętów z podkładkami - zleciłem mechanikowi, który za 20 zł zrobił to, czego się uczył :icon_biggrin:.

U nas remont łazienki robi jeden kumaty glazurnik, a jak ma jeszcze kwity sepowskie i pojęcie o hydraulice - to robi wszystko od a do z. W Niemczech jest taka procedura, że elektryk robi instalację, hydraulik robi wodę, tynkarz równa ściany, a glazurnik - kładzie płytki.

I to jest normalne!

I mama nie musiałaby składać broni, bo ściany po pomalowaniu wyglądałyby jak..., jak pomalowane ściany :bezradny:

Miałem odpisać wczoraj po powrocie z imprezy, i dobrze, że tego nie zrobiłem, bo napisałbym pochopne bzdury. 

Dopiero po czasie zrozumiałem wasz punkt widzenia. Jesteście porządnymi budowlańcami i widok partactwa budzi w was zażenowanie. Rozumiem to doskonale - gdy ja widzę, że ktoś pisze bez pojęcia o interpunkcji, albo nie wyjustowuje/nie tytułuje w odpowiedni sposób formalnego tekstu, to sam częstokroć się zastanawiam, czy lepiej byłoby zabić jego, czy siebie. Ze względu na samą ideę "robienia porządnie". Wy macie to samo z jakością wykończeniówki :D

Tyle że... mama wcale nie "złożyła broni", i nie przyjęła gotowego efektu (mówię o zielonej ścianie) z poczuciem gorzkiej konieczności, ale raczej jest nim zachwycona! Sama z siebie powiedziała mi (tylko dzisiaj) dwu- albo trzykrotnie, że ściana jest teraz "przepiękna", a nawet, że jest wyjątkowo gładka (sic!). To są skrajnie różne standardy od waszych i ja to doskonale pojmuję, no ale jej zadowolenie było moim jedynym celem - i go osiągnąłem. Ściana przed malowaniem wyglądała tak i tak, teraz jest tak - więc jakąś różnicę, mimo wszystko, można zauważyć :D

Zagruntowałem teren dookoła tytułowych drzwi i dzisiaj wreszcie walnę zieleń również tam.

• Haha 1

W takim razie nie mów mamie tego, co tutaj pisaliśmy, nie pokazuj palcem tego co Ci mniej dokładnie wyszło i czuj się bohaterem domu!

Gratuluję odwagi z jaką wziąłeś się za robotę!

Jeżeli to ironia, to niepotrzebna :P

Pokazałem palcem, dlaczego nie. I wyszło na to, że sama mama przekonywała mnie, że przecież jest dużo lepiej niż poprzednio, a koniec końców to ma się podobać jej - i podoba :D

Z tym palcem to bynajmniej nie ironia - Jest to fakt, często nie widzisz jakiegoś szczególiku dopóki ktoś Ci go nie pokaże!

I koniec końców czuj się bohaterem domu :icon_mrgreen:

wyglądała tak i tak, teraz jest tak

No wygląda rzeczywiście lepiej - i o wiele lepiej, niż to coś przedtem pokazał. Jeśli koło drzwi też tak będzie - a mama przyjmie - no to OK. :12_slight_smile:

Miałem odpisać wczoraj po powrocie z imprezy, i dobrze, że tego nie zrobiłem, bo napisałbym pochopne bzdury. 

Dopiero po czasie zrozumiałem wasz punkt widzenia. Jesteście porządnymi budowlańcami i widok partactwa budzi w was zażenowanie. Rozumiem to doskonale - gdy ja widzę, że ktoś pisze bez pojęcia o interpunkcji, albo nie wyjustowuje/nie tytułuje w odpowiedni sposób formalnego tekstu, to sam częstokroć się zastanawiam, czy lepiej byłoby zabić jego, czy siebie. Ze względu na samą ideę "robienia porządnie". Wy macie to samo z jakością wykończeniówki :D

Tyle że... mama wcale nie "złożyła broni", i nie przyjęła gotowego efektu (mówię o zielonej ścianie) z poczuciem gorzkiej konieczności, ale raczej jest nim zachwycona! Sama z siebie powiedziała mi (tylko dzisiaj) dwu- albo trzykrotnie, że ściana jest teraz "przepiękna", a nawet, że jest wyjątkowo gładka (sic!). To są skrajnie różne standardy od waszych i ja to doskonale pojmuję, no ale jej zadowolenie było moim jedynym celem - i go osiągnąłem. Ściana przed malowaniem wyglądała tak i tak, teraz jest tak - więc jakąś różnicę, mimo wszystko, można zauważyć :D

Zagruntowałem teren dookoła tytułowych drzwi i dzisiaj wreszcie walnę zieleń również tam.

Widzę, że krytykę przyjmujesz z humorem i to się liczy, a tak na marginesie to czy aby mamie okularów nie podwędziłeś i bez okularów to widzi (a raczej nie) że jest fajnie:D

Najważniejsze jak pisałem wyżej, to to że pomimo nie mając pojęcia podjąłeś sie tego i zrobiłeś jak zrobiłeś, następny raz będzie lepszy:icon_biggrin:

No, wszystko zrobione, łącznie z tapetą na ostatnim odcinku ściany (nieomawianym w tym wątku). 

W pierwszym poście prosiłem o cierpliwość i dostałem jej tu większe pokłady, niż się spodziewałem, a na pewno - niż zasłużyłem :D

Bardzo panom za to, i za całą pomoc, dziękuję :)

• Lubię to 1

10 minut temu, wally017 napisał:

No, wszystko zrobione, łącznie z tapetą

Za wytrwałość i doprowadzenie do końca punkcik. I na zachętę na przyszłość :12_slight_smile:

• Lubię to 1

20 minut temu, wally017 napisał:

No, wszystko zrobione, łącznie z tapetą na ostatnim odcinku ściany (nieomawianym w tym wątku). 

W pierwszym poście prosiłem o cierpliwość i dostałem jej tu większe pokłady, niż się spodziewałem, a na pewno - niż zasłużyłem :D

Bardzo panom za to, i za całą pomoc, dziękuję :)

Cieszę się, że z nami wytrzymałeś do końca:icon_mrgreen:

• Lubię to 1

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Nie no bez przesady, drenaż zawsze jest poniżej posadzki czyli zacznę ok 5-10 cm poniżej górnej powierzchni ławy. A od górnej powierzchni ławy do drzwi będzie jakieś 14 cm posadzki. Łącznie jakies 24cm drzwi będą powyżej drenażu. Tylko że teraz bardziej zastanawiam się nad tym by zrobić zdylatowane ławy schodkowe garażu i zejść z nimi do poziomu ław piwnicy, nawet nieco poniżej jakieś 20 cm (bo ławy piwnicy leżą na 12 cm podsypce + 8 cm chudziaka) czyli wylać ławy garażu na żywej glinie i w ten sposób odciąc dopływ wody pod garaż i nie dawać drenażu pod garażem tylko zaczac z tego miejsca.    Zresztą zanim w przyszłości zrobię drzwi to wykopie w tym miejscu ziemie/glinę i zobaczę jaka jest wilgotność. 
    • Gość H
    • Stopień trudności oraz koszt wykonania poszczególnych instalacji w znacznym stopniu zależy od tego, czy kolejność prac została właściwie zaplanowana. Opisujemy, jak powinny wyglądać poszczególne etapy wykonywania instalacji. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budujemydom.pl/budowlane-abc/budowa-krok-po-kroku/a/18466-kolejnosc-wykonywania-instalacji-w-domu-5-etapow
    • 买卖加拿大〔TU文凭证书成绩单〕Q微信790042814,川特大学毕业证书成绩单/留信网认证,真实学历认证,录取通知书,雅思托福成绩单,在读证明Trent University q微信790042814办理毕业证成绩单|留信网认证|真实使馆及教育部学历认证|研究生保录项目|快速恢复身份(诚招代理)  ——————————————————————————————————  【新鑫教育留学服务中心】面向世界各国的留学生提供以下服务:  1.毕业证成绩单/留信网认证/使馆认证/教育部认证/雅思托福成绩单/学生卡。  2.留信网认证(留学生入职、提干、定岗、加薪、升职、评定等级是使用)  3.真实使馆认证(即留学回国人员证明,不成功不收费)   4.真实教育部学历学位认证(教育部留学服务中心、官网永久存档可查)  5.办理各国各大学文凭,从防伪到印刷,从水印到钢印烫金,与学校100%相同。  6.一对一专业服务,可全程监控跟踪进度。  ——————————————————————————————————  如果您处于以下几种情况: ◇在校期间,因各种原因未能顺利毕业,拿不到官方毕业证 ◇面对父母的压力,希望尽快拿到;  ◇不清楚认证流程以及材料该如何准备; ◇回国时间很长,忘记办理;  ◇回国马上就要找工作,给用人单位提供; ◇企事业单位必须要求办理的 ◇需要报考公务员、购买免税车、落转户口  ◇申请留学生创业基金  ——————————————————————————————————  本公司是留学创业和海归创业者们的桥梁。一次办理,终生受用,一步到位,高效服务。详情请在线咨询办理,欢迎有诚意办理的客户咨询!洽谈。  ◆招聘代理:本公司诚聘英国、加拿大、澳洲、新西兰、美国、法国、德国、新加坡各地代理人员,如果你有业余时间,有兴趣就请联系我们 ◆ 校园代理,报酬丰厚。真诚期待您的加盟。24小时服务 为您服务 专业服务,使命必赴!  敬告:面对网上有些不良个人中介,真实教育部认证故意虚假报价,毕业证、成绩单却报价很高,挖坑骗留学学生做和原版差异很大的毕业证和成绩单, 却不做认证,欺骗广大留学生,请多留心!办理时请视频看下对方的办公环境,办理实力,选择实体公司,以防被骗!  ——————————————————————————————————  咨询顾问q微信:790042814办理毕业证成绩单、教育部学历认证,留学回国证明
    • q微信790042814办理毕业证成绩单|留信网认证|真实使馆及教育部学历认证|研究生保录项目|快速恢复身份(诚招代理)  ——————————————————————————————————  【新鑫教育留学服务中心】面向世界各国的留学生提供以下服务:  1.毕业证成绩单/留信网认证/使馆认证/教育部认证/雅思托福成绩单/学生卡。  2.留信网认证(留学生入职、提干、定岗、加薪、升职、评定等级是使用)  3.真实使馆认证(即留学回国人员证明,不成功不收费)   4.真实教育部学历学位认证(教育部留学服务中心、官网永久存档可查)  5.办理各国各大学文凭,从防伪到印刷,从水印到钢印烫金,与学校100%相同。  6.一对一专业服务,可全程监控跟踪进度。  ——————————————————————————————————  如果您处于以下几种情况: ◇在校期间,因各种原因未能顺利毕业,拿不到官方毕业证 ◇面对父母的压力,希望尽快拿到;  ◇不清楚认证流程以及材料该如何准备; ◇回国时间很长,忘记办理;  ◇回国马上就要找工作,给用人单位提供; ◇企事业单位必须要求办理的 ◇需要报考公务员、购买免税车、落转户口  ◇申请留学生创业基金  ——————————————————————————————————  本公司是留学创业和海归创业者们的桥梁。一次办理,终生受用,一步到位,高效服务。详情请在线咨询办理,欢迎有诚意办理的客户咨询!洽谈。  ◆招聘代理:本公司诚聘英国、加拿大、澳洲、新西兰、美国、法国、德国、新加坡各地代理人员,如果你有业余时间,有兴趣就请联系我们 ◆ 校园代理,报酬丰厚。真诚期待您的加盟。24小时服务 为您服务 专业服务,使命必赴!  敬告:面对网上有些不良个人中介,真实教育部认证故意虚假报价,毕业证、成绩单却报价很高,挖坑骗留学学生做和原版差异很大的毕业证和成绩单, 却不做认证,欺骗广大留学生,请多留心!办理时请视频看下对方的办公环境,办理实力,选择实体公司,以防被骗!  ——————————————————————————————————  咨询顾问q微信:790042814办理毕业证成绩单、教育部学历认证,留学回国证明
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...