Skocz do zawartości

Sterowanie piecem gazowym kondensacyjnym Immergaz


Recommended Posts

Witam,

Prośba o poradę jak wysterować ogrzewaniem. W większości domu mam grzejniki + podłogówka w łazienkach, kuchni i wiatrołapie (tam gdzie jest podłogówka nie ma grzejników). Mam dwie osobny pompy w piecu pod grzejniki i podłogówkę. Grzejniki chcę sterować czujnikiem pokojowym (najlepiej przenośnym - czasem będę odpalał kominek w salonie; jeśli się nie da przenośny to do umieszczenia w najzimniejszym pokoju). Teraz nie wiem jak z podłogówką w łazienkach - instalator radzi mi też drugi czujnik pokojowy który umieszczę w jednej z łazienek - czy przy bezwładności podłogówki to zadziała? Czy warto dorzucać jeszcze czujnik zewnętrzny pod podłogówkę? (kabel z pieca mam wyprowadzony). Generalnie w łazience chce odczuwać komfort cieplny w postaci ciepłej podłogi.

Podobają mi się sterowniki firmy TECH tylko nie wiem czy da się złożyć z nich powyższą konfigurację czyli: wyświetlacz LCD który bezprzewodowo może obsługiwać piec i sczytywać temperaturę z dwóch czujników (łazienka podłogówka i np. sypialnia grzejniki).

Edytowano przez tchomikt (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Na podstawie tego opisu - bez podania schematu i wyposażenia instalacji - można jedynie wskazać ogólne możliwości regulacji temperatury. Obieg grzejnikowy wystarczy sterować termostatem pokojowym - rzeczywiście dobry będzie bezprzewodowy. Zapewnienie efektu ciepłej podłogi umożliwi termostat z czujnikiem umieszczonym w podłodze sterujący obiegiem za pomocą elektrozaworu lub zaworu termostatycznego. Czujniki w zależności od potrzeb i konfiguracji obiegu można umieszczać w każdym pomieszczeniu z podłogówką lub tylko na reprezentatywnej podłodze.

Link do komentarza

Jeżeli obawiasz się dużej bezwładności ogrzewania podłogowego w łazienkach, to może warto po prostu ustawić odrębnie czas pracy dla tych obiegów? Wtedy będzie można skompensować dłuższy czas nagrzewania się i ochładzania  jastrychu.

Automatyka pogodowa na potrzeby łazienek raczej się nie sprawdzi. Bardzo często temperatura akurat w łazienkach ma się nijak do zewnętrznej. Szczególnie jeżeli to pomieszczenia bez okien, pomiędzy innymi ogrzewanymi.

Ale bez planów budynku trudno radzić coś konkretnego.

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...

Witam

Mam założone 2 pompy. Jedna Danfos do obiegu kaloryferów i druga pompa Vilo do podłogówki. Czyli chce sterować dwoma czujnikami (bezprzewodowe na baterie) 2 obiegi + ewentualnie sterownik LCD 230V, który będzie mógł zarządzać wszystkim i do którego mogę dołączyć bezprzewodowo czujnik temperatury zew - w trybie zwykły termometr. Ewentualnie opcja podłączenia lcd do internetu. Czy ktoś pomoże w konfiguracji zabawek TECH-a?

P.S. Mam jeszcze pompę cyrkulacyjną - dobrze by było móc ją zaprogramować przez lcd.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...