Skocz do zawartości

Ściany dwuwarstwowe z ceramiki poryzowanej - szczegóły wykonawcze


Recommended Posts

Wzniesienie ściany dwuwarstwowej trwa dłużej i wymaga więcej pracy niż w przypadku ściany jednowarstwowej, jednak jest to bardzo często stosowane rozwiązanie zarówno w budownictwie jednorodzinnym, jak i wielomieszkaniowym.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/stan-surowy/sciany-i-stropy/a/22878-sciany-dwuwarstwowe-z-ceramiki-poryzowanej-szczegoly-wykonawcze

Link do komentarza
A ja zdecydowałem się na grubszy mur przy ścianie dwuwarstwowej. Mam Porotherm 30 cm i kilka cm cieńszą izolację z wełny. W tym systemie Porotherm 30 to tak naprawdę inny produkt niż 25. Różnica jest nie tylko na tych 5-centymetrach, ale w ogóle na wielkości samych pustaków. Potrzeba więcej 30-tek na m2 niż 25-tek. Poza tym 30-tka jest lżejsza niż 25 :-) Ale jest potrzebne więcej zaprawy, więc masa się powiedzmy, że wyrównuje. Koniec końców ściana z pustaka 30 cm jest dużo cieplejsza niż z 25 i ma zbliżoną izolacyjność akustyczną. Koszty też nie są jakoś radykalnie wyższe, więc jest to jak najbardziej rozwiązanie do rozważenia jeżeli jest tu jakiś inwestor zastanawiający się nad Porothermem :-)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...