Skocz do zawartości

LPM 132 / M&L Lipińscy


medenes

Recommended Posts

maj24 - śliczny Twój domek i w jakiej piknej okolicy budowany!!
Bardzo się cieszę, że ten wątek ozył, juz prawie straciłam nadziejęicon_smile.gif
Pochwalcie się swoimi zbudowanymi domkami szczęśliwi mieszkańcy LMP 132:)

Ja jestem na etapie murowania ścian parteru, mój domek jest mocno przerobiony, opisywałam wyżej, ale też sie pochwale jak juz coś tam ciekawego będzie widać.
Link do komentarza
Witam wszystkich posiadaczy LMP 132. My zaczęliśmy budowę w marcu a wczoraj właśnie wstawiliśmy okna. Wprowadziliśmy do projektu niewielkie zmiany, na które namówił nas właściciel wybudowanego już LMP 132. Mieliśmy to szczęście,że znależliśmy LMP 132 w miejscowości obok. Wyburzyliśmy ścianę między salonem a kuchnią i w przedpokoju, dostawiliśmy ganek i zadaszyliśmy taras. Wszystko wygląda super a szczególnie taras. Postaram się dołączyc fotki jak najszybciej.
Będę wdzięczna za fotki wykonane wewnątrz domu.
Pozdrawiam Michalina
Link do komentarza
A czym tu sie chwalić! Wstawili nam okna-okazało się, że źle- nie zamocowali blach między roletą i oknem. Ekipa przyjechała i naprawili. Wstawili drzwi wejściowe-okazało się,że to nie te które zamawialiśmy. CZekamy na wymianę. Wstawili bramę garażową i co -to nie ta która była zamówiona. Horror! Dodam tylko, że wszystko było zamówione w jednym sklepie i u znajomej osoby. Ale nikt nie obiecywał, że będzie łatwo!
Mam pytanie, czy ktoś robił tynki wewnątrz domu o tej porze. Słyszałam,że jest już nie można ich robić bo jest za zimno. Czekam na rady
pozdrawiam
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Witam, wraz z żoną jesteśmy zdecydowani na kupno projektu 132. Mamy pewien dylemat gdyż ze wzgledu na położenie działki względem stron świata w salonie i kuchni chcemy dodać okna, natomiast nad garazem zamiast dachu chcielibyśmy mieć taras. Który projekt zatem lepiej wybrac celem łatwiejszej adaptacji: 132 czy 132a . A może taką zmianę da sie załatwić już na etapie kupna w biurze .Jeśli macie jakies doświadczenia bedziemy wdzięczni za odpowiedź.
Dodatkowo zastanawiam się w jaki sposób możliwa jest zmiana położenia komia w salonie . Fajnie byłoby go przesunąc w róg salonu ale to wydaje mi się to skomplikowane ze względu na ułożenie ścian działowych na piętrze. Napiszcie jak to zrobiliście. Jeżeli ktos z wrocławia lub okolic jest na etapie budowy lub zbudował taki dom będziemy wdzieczni za kontakt. hoper@onet.eu
Link do komentarza
Cytat

Witam, wraz z żoną jesteśmy zdecydowani na kupno projektu 132. Mamy pewien dylemat gdyż ze wzgledu na położenie działki względem stron świata w salonie i kuchni chcemy dodać okna, natomiast nad garazem zamiast dachu chcielibyśmy mieć taras. Który projekt zatem lepiej wybrac celem łatwiejszej adaptacji: 132 czy 132a . A może taką zmianę da sie załatwić już na etapie kupna w biurze .Jeśli macie jakies doświadczenia bedziemy wdzięczni za odpowiedź.
Dodatkowo zastanawiam się w jaki sposób możliwa jest zmiana położenia komia w salonie . Fajnie byłoby go przesunąc w róg salonu ale to wydaje mi się to skomplikowane ze względu na ułożenie ścian działowych na piętrze. Napiszcie jak to zrobiliście. Jeżeli ktos z wrocławia lub okolic jest na etapie budowy lub zbudował taki dom będziemy wdzieczni za kontakt. hoper@onet.eu



Witam.
LMP132 wykończyłem pół roku temu i mam już pierwszą zimę za sobą.
Co do położenia okien jest zgoda konstruktorów, ale dla pewności proszę wysłać zapytanie ( po zakupie projektu ) o zgodę na wprowadzenie zmian, żeby mieć to na oddzielnym piśmie. Ja w ten sposób dostałem zgodę na dodatkowe okno w salonie i lukarny w sypialniach, poszerzenie garażu, zmianę dachu nad garażem.
Komin w salonie mam właśnie przesunięty do narożnika. Komin murowany tradycyjnie z cegły stanowi część ściany środkowej. Uważam to ustawienie komina za optymalne. Po zabudowaniu kominka komin całkowicie zniknął z salonu. Dodatkowo mogłem przesunąć dzięki temu wejście do salonu o prawie metr ( w stronę komina), co powiększyło przestrzeń na postawienie stołu i pozwoliło na zamknięcie kuchni, do której mam wejście tylko z korytarza. Na górze oczywiście przesunęła się ścianka działowa, ale niewiele. Praktycznie komin zamienił się miejscami z drzwiami do sypialni zachodniej. Dzięki temu obie sypialnie są jednakowej powierzchni. Jedyny mankament to kolizja komina ze schodami na strych. Montując schody strychowe według projektu wchodzilibyśmy na komin, więc musiałem kupić trochę droższe schody nożycowe ustawione w poprzek jętek. Ścianki działowe możemy ustawiać dowolnie bez potrzeby zgody projektanta. Ja mam ścianki działowe z porothermu 11cm (polecam ze względów akustycznych i ekonomicznych), co wymusiło wykonanie mocniejszego stropu ( po dwie belki terriva) pod każdą ścianką.
O tarasie nad garażem też myślałem, ale ostatecznie zostałem przekonany, że to jest spowodowane nawykami z mieszkania w bloku. Mając domek będę wolał przebywać w ogrodzie, a zamiast tarasu nad garażem mam dodatkowy stryszk w garażu (dach mam dwuspadowy) bardzo przydatny.
Polecam projekt LMP 132 ze względu na doskonałe wykorzystanie przestrzeni.
Co do wyboru między 132 i 132a. W wersji 132a nie ma mowy o dodatkowych oknach w kuchni i salonie. Zaletą, ale i wadą jest wspólny taras dla obu sypialni. Wymaga to bardzo dobrych stosunków między użytkownikami i nie zapewnia intymności. Osobiście ja bym wybrał wersję 132. Dodatkowe okno w salonie przy stole jest raczej konieczne.

Służę radą i pomocą.
Wojtek

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Co tu taka cisza? Wojtku napawasz się luksusem nowego domku? Umieść jakieś zdjęcia, chętnie poogladamy. Pozdrawiam wszystkich LMP-owiczów.



Masz Asiu rację.
Ciepło sobie mieszkam i zapomniałem już o bólach budowy. Przepraszam. Pochwalę się kilkoma zdjęciami. Pozdrawiam wszystkich.
Wojtek.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Witam serdecznie,
jestem zainteresowany budową domku LMP132. Będę wdzięczny, jeżeli odezwie się ktoś, kto buduje lub wybudował juz taki domek, chciałbym zobaczyć "na żywo" (okolice Koszalina).
Niektóre wasze sugestie planuję również zastosować w moim projekcie.
Z góry dziękuję
Andrzej
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cześć,
Mnie również zaciekawił ten projekt (co prawda w wersji Barcelona) i jestem niemal zdecydowany na jego zakup. Bardzo mi pomogły Wasze opinie i sugestie oraz liczne fotki.
Niecierpliwie czekam na relacje z kolejnych postępów prac i doświadczenia - zwłaszcza Joanny, która planowała dodać kilka gadżetów.

Pozdrawiam
Radki

ps. Moja galeria powstanie najszybciej w przyszłym roku...
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Witam, mam szybkie pytanie dot. fundamentów. Na rysunku w projekcie, pod ławą fundamentową najpierw wylane jest 10 cm betonu B7. Czy zrobiliście tak jak w projekcie czy normalnie prosto na wykop beton B 20? Ja osobiscie raczej nei będę dawał tej warstwy B7 i chciałbym usłyszec opinie co ma dac ten chudziak i ew. co złego jeżeli go nie wyleje?
Link do komentarza
Cytat

Ja osobiscie raczej nei będę dawał tej warstwy B7 i chciałbym usłyszec opinie co ma dac ten chudziak i ew. co złego jeżeli go nie wyleje?



Witam wszystkich po dłuuugiej przerwie! icon_smile.gif Niebawem opiszę gdzie ja jestem w drodze do własnego LMP132 ale teraz chciałbym odpowiedzieć Wojtkowi pytaniem na pytanie. Co na Twój pomysł powiedział Twój kierownik budowy? On będzie odbierał ławy. Ja osobiście na niczym nie oszczędzałem przy fundamentach. Na tym stoi cały dom! Od tego jakie masz fundamenty zależeć będzie głównie czy będą rysy na ścianach czy nie. Zastanów się czy tutaj chcesz oszczędzać. Czy oby na pewno warto. Inna spraw to to, ze projekt jest mocno przewymiarowany. Opiszę to wkrótce jak się wygrzebię z budową.

Żeby tak nie całkiem offtopicznie.
Z tego co wiem, to chudziak jest po to, aby B20 miał względnie sucho podczas wiązania. Jak się dostanie woda gruntowa to wpierw przejmuje ją B7,5. Ale ja nie jestem budowlaniec. Mylić się mogę.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
[Witam po przerwie, pytanie mam :ile piasku weszło Wam do zagęszczenia fundametów? U nas przy 7 warstwach bloczków ok. 180 ton. Czy to nie za mało? Czy mogę spokojnie wylewać chudziaka? I jeszcze jedno - hydraulik zrobił miejsce na przyłacze wody w garażu . A jak Wy macie? bo oryginalnie w projekcie jest do kotłowni. Pozdrawiam serdecznie.
Link do komentarza
Cytat

Witam serdecznie!
Własnie dołączyłam do posiadaczy projektu LMP 132:)
Mój domek będzie dośc mocno przerobiony z uwagi na wąski (18m) front działki. Kluczową zmianą będzie więc likwidacja garażu z boku budynku i doprojektowanie go od frontu w taki sposób, że będzie wychodził poza obrys domu do szerokości elewacji frontowej 11m. Garaż będzie miał 2-spadowy dach, co umożliwi mi lokalizację garderoby dostępnej z pom. 2.5, która będzie naszą sypialnią. Łazienka będzie sie znajdować w pom. 2.2.
z pozostałych zmian:
- Zmiana rozmiarów okien do szer. 120cm, te w ścianach szczytowych będą maksymalnie rozsunięte od siebie. W kuchni i salonie doprojektowuje dodatkowe okna w taki sposób aby znalazły się pod tymi na poddaszu. Okno tarasowe będzie miało szerokość 270cm.
- podwyższenie parteru i 1 pustak i ściany kolankowej na poddaszu tak samo
- Wydłużenie krokwi dachowych od frontu budynku do długości daszka nad wejściem do budynku.

Napiszcie jak przebiegają Wasze prace - jesli ktoś buduje w Wielkopolsce i ewentualnie umożliwiłby mi obejrzenie swojego domku w realu, to byłabym bardzo wdzieczna.
Pozdrawiam raz jeszcze.


witam. my z meżem rowniez jestśmy posiadaczami waskiej działki i w wybranym projekcie LMP 132 musielismy zrezygnowac z garażu. prosimy o kontakt z kimś z małopolski kto wybudował ten dom.
Link do komentarza
Cytat

Cześć,
Mnie również zaciekawił ten projekt (co prawda w wersji Barcelona) i jestem niemal zdecydowany na jego zakup. Bardzo mi pomogły Wasze opinie i sugestie oraz liczne fotki.
Niecierpliwie czekam na relacje z kolejnych postępów prac i doświadczenia - zwłaszcza Joanny, która planowała dodać kilka gadżetów.

Pozdrawiam
Radki

ps. Moja galeria powstanie najszybciej w przyszłym roku...


Witam zwolennika Barcelony. My z mężem w zasadzie zaczelismy od tego projektu ale dręczą nas dylematy odnośnie tych wszystkich urządzen kóre podobno mają "ułatwić" nam życie. Rekuperatory, GWC, kocioł kondensacyjny, kolektory... itp. to wszystko wygląda pięknie, nawet widzieliśmy taką wypasioną kotłownie u znajomych i trochę się przerazilismy tą mechaniką. poza tym wielu serwisantów reku odradza nam ich zaistalowanie. może ty znasz jakąs optymistyczną wersję tej elektroniki. mam jeszcze pytanie odnośnie kominka. Czy planujesz płaszcz wodny i ogrzewanie wody czy tylko kominek dla upiększenia zimowych wieczorów. dziękujemy za wszelkie informacje, uwagi. planujemy rozpocząć budowę w marcu 2010, dziąkuje serdecznie, aga
Link do komentarza
Cytat

Witam zwolennika Barcelony. My z mężem w zasadzie zaczelismy od tego projektu ale dręczą nas dylematy odnośnie tych wszystkich urządzen kóre podobno mają "ułatwić" nam życie. Rekuperatory, GWC, kocioł kondensacyjny, kolektory... itp. to wszystko wygląda pięknie, nawet widzieliśmy taką wypasioną kotłownie u znajomych i trochę się przerazilismy tą mechaniką. poza tym wielu serwisantów reku odradza nam ich zaistalowanie. może ty znasz jakąs optymistyczną wersję tej elektroniki. mam jeszcze pytanie odnośnie kominka. Czy planujesz płaszcz wodny i ogrzewanie wody czy tylko kominek dla upiększenia zimowych wieczorów. dziękujemy za wszelkie informacje, uwagi. planujemy rozpocząć budowę w marcu 2010, dziąkuje serdecznie, aga



Witam!
Nie planowałem montowania wszystkich "ułatwień". Zależało mi na domu ciepłym, dobrze ocieplonym i zaizolowanym. Na pewno będzie rekuperator, bo uważam że w dzisiejszych szczelnych domach jest to bardzo pomocna instalacja - byłem w kilku domach z takim rozwiązaniem wentylacji i uważam, że warto. Będzie też GWC - ale prawdopodobnie w dalszej kolejności.
Kocioł kondensacyjny i kolektory wykluczyłem. Skłaniam się do małego kotła z małym zasobnikiem wody użytkowej, żeby nie grzać niepotrzebnie wody. Poza tym wraz z żoną nie jesteśmy zwolennikami płytek w całym domu, więc piec kondensacyjny nie będzie optymalny do grzejników.
Kominek planujemy bardzo zwyczajny, żeby w przypadku ewentualnego braku prądu mieć alternatywę i się nie martwić.
I na koniec muszę się przyznać, że miałem okazję zobaczyć na żywo ten dom, dzięki życzliwości jednego z forumowiczów z dolnośląskiego - BARDZO POZDRAWIAM! - i zmieniliśmy projekt na mniejszy. Ten dla naszej trzy osobowej rodziny wydał nam się za duży. I będziemy budować Saragossę - którą też widzieliśmy icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Witam!
Nie planowałem montowania wszystkich "ułatwień". Zależało mi na domu ciepłym, dobrze ocieplonym i zaizolowanym. Na pewno będzie rekuperator, bo uważam że w dzisiejszych szczelnych domach jest to bardzo pomocna instalacja - byłem w kilku domach z takim rozwiązaniem wentylacji i uważam, że warto. Będzie też GWC - ale prawdopodobnie w dalszej kolejności.
Kocioł kondensacyjny i kolektory wykluczyłem. Skłaniam się do małego kotła z małym zasobnikiem wody użytkowej, żeby nie grzać niepotrzebnie wody. Poza tym wraz z żoną nie jesteśmy zwolennikami płytek w całym domu, więc piec kondensacyjny nie będzie optymalny do grzejników.
Kominek planujemy bardzo zwyczajny, żeby w przypadku ewentualnego braku prądu mieć alternatywę i się nie martwić.
I na koniec muszę się przyznać, że miałem okazję zobaczyć na żywo ten dom, dzięki życzliwości jednego z forumowiczów z dolnośląskiego - BARDZO POZDRAWIAM! - i zmieniliśmy projekt na mniejszy. Ten dla naszej trzy osobowej rodziny wydał nam się za duży. I będziemy budować Saragossę - którą też widzieliśmy icon_smile.gif


Dziękuję bardzo za odpowiedź. Saragossa bardzo ładna:). My już chyba nie zrezygnujemy z wybranego projektu. mamy tylko dylemat czy wybrać Barcelonę czy jej wersję standardową czyli Bremę. pozdrawiam
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 7 miesiące temu...
  • 3 tygodnie temu...
witam:)
wprowadziliśmy zmiany i to kilka:
-Wyburzyliśmy ścianę między kuchnią a salonem,
-wyburzyliśmy ściany w wiatrołapie i zrobiliśmy zabiegowe schody,
-dostawiliśmy ganek(z miejscem na dużą szafę wnękową),
-między kuchnia a salonem wstawiliśmy okno(pod tym górnym),
-wyrównaliśmy bryłę budynku (z tyłu) ,
-przedłużyliśmy garaż,
-zadaszyliśmy taras.

Postaram się dzisiaj dołączyć fotki:)
pozdrawiam icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

witam:)
wprowadziliśmy zmiany i to kilka:
-Wyburzyliśmy ścianę między kuchnią a salonem,
-wyburzyliśmy ściany w wiatrołapie i zrobiliśmy zabiegowe schody,
-dostawiliśmy ganek(z miejscem na dużą szafę wnękową),
-między kuchnia a salonem wstawiliśmy okno(pod tym górnym),
-wyrównaliśmy bryłę budynku (z tyłu) ,
-przedłużyliśmy garaż,
-zadaszyliśmy taras.

Postaram się dzisiaj dołączyć fotki:)
pozdrawiam icon_biggrin.gif



czekam na zdjęcia icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 11 miesiące temu...
Witam,
Planujemy z mężem budowę domku właśnie projektu Brema LPM132. Jesteśmy z kujawsko-pomorskiego, mamy pytanie czy ktoś z forumowiczów budował Bremę właśnie w tym województwie lub w pomorskim???? Bardzo chcielibyśmy obejrzeć ją na żywo.
Z góry dziękuje za odpowiedź.
Pozdrawiam
Monika
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...