Skocz do zawartości

LPM 132 / M&L Lipińscy


medenes

Recommended Posts

Witam Was serdecznie.

Jeszcze się nie przebiłem przez wszystkie tematy, ale z pierwszego szukania wyszło mi, że jeszcze nikt nie buduje wg projektu LMP 132. Czy znajdą się tutaj osoby, które budują już wg tego projektu i mogły by udostępnić zdjęcia z realizacji a może nawet zaprosić do siebie celem pokazania efektów (najlepiej rejon Wilkeopolski i Ziemi Lubuskiej)?
Domek ten spełnia nasze oczekiwania co do powierzchni, rozkładu pomieszczeń jak i układu względem kierunków świata. Chętnie bym poczytał uwagi zarówno pozytywne jak i negatywne co do tego projektu.

Opis projektu LMP 132 jest TUTAJ

Pozdrawiam
Tomek (medeneś) Medenecki
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Witam.
Jestem szczęśliwym posiadaczem domku wybudowanego według tego projektu, trochę zmodernizowanego. Przed rozpoczęciem budowy wykonałem model 1:50 z możliwością zdejmowania kondygnacji. W ten sposób miałem wgląd na przyszły rozkład. Zmieniłem układ klatki schodowej, by wejście na poddasze było z wiatrołapu i była możliwość oddzielenia drzwiami parteru i poddasza. Powiększyłem garaż na dwustanowiskowy ze zmianą kształtu dachu na dwuspadowy. Dobudowałem dwie lukarny, przesunąłem komin w salonie do narożnika, zamknąłem kuchnię. Budowę rozpocząłem 24 lipca 2006. Na zimę dom był już ocieplony z zewnątrz styropianem, pokryty dachem i otwory zasłonięte folią. W tym roku wykonałem instalacje, tynki wewnętrzne, wylewki na posadzki, okna i drzwi zewnętrzne. Jestem na etapie tynków zewnętrznych.
Służę wszelką radą i pomocą. Mam bardzo dużo zdjęć z poszczególnych faz budowy. Dla przykładu przedsawiam stan bieżący.
Pozdrawiam wszystkich
Wojtek Jaszczuk
Link do komentarza
Cytat

Służę wszelką radą i pomocą. Mam bardzo dużo zdjęć z poszczególnych faz budowy. Dla przykładu przedsawiam stan bieżący.
Pozdrawiam wszystkich
Wojtek Jaszczuk



Super! Dzięki Wojtku za odzew. Już myślałem, że z tego forum to tylko ja będę budował wg LMP132.
Chętnie zobaczę resztę zdjęć. Masz może je umieszczone gdzieś na www?
Makieta. Droga to sprawa? Też się nad tym zastanawiałem, tym bardziej, ze salon będzie opuszczany w duł (mam spadek na działce) oraz zastanawiam się nad odkryciem schodów i wolałbym to wcześniej zobaczyć chociaż na makiecie.

Pozdrwaiam serdecznie
Tomek Medenecki
Link do komentarza

DSC01446.jpg

Cześć Tomku.
Wyślij mi maila na wojciech.jaszczuk@gmail.com . Zaproszę Cie do założenia konta na gmailu. Jest to konto bez ograniczeń, więc będę mógł Ci wrzucić tam więcej zdjęć.
Makietę zrobiłem z brystolu na podstawie projektu, więc prawie nic nie kosztowała.
Dołączam zdjęcie makiety. Niestety nie mogę na tym forum załadować więcej.
W sprawie obniżenia salonu będziesz musiał uzyskać zgodę projektantów. Wiąże się to ze sporą zmianą konstrukcji fundamentów. Ja na wszystkie zmany uzyskałem zgodę, która była potrzebna przy wydaniu decyzji na budowę. Na jakim jesteś etapie?
Wojtek
Link do komentarza
Cytat

Cześć Tomku.
Wyślij mi maila na wojciech.jaszczuk@gmail.com . Zaproszę Cie do założenia konta na gmailu. Jest to konto bez ograniczeń, więc będę mógł Ci wrzucić tam więcej zdjęć.


Na priv poleci namiar na mojego ftp'a. Moze tak być?

Cytat

Makietę zrobiłem z brystolu na podstawie projektu, więc prawie nic nie kosztowała.
Dołączam zdjęcie makiety. Niestety nie mogę na tym forum załadować więcej.


Respect man!
Widzę będę musiał przypomnieć sobie jak to robiło sie na zet-pe-tach w podstawówce icon_smile.gif

Cytat

W sprawie obniżenia salonu będziesz musiał uzyskać zgodę projektantów. Wiąże się to ze sporą zmianą konstrukcji fundamentów. Ja na wszystkie zmany uzyskałem zgodę, która była potrzebna przy wydaniu decyzji na budowę.


Będę miał ogólne pozwolenie na zmianę gabarytów bryły.
Z tym obniżaniem salonu mam jedną wątpliwość. Co z ociepleniem od podłoża? Będzie różnica poziomów pomieszczeń.
Mam zaprzyjaźnionych budowlańców. Są oni moim nadzorem budowlanym i wprowadzą też zmiany adaptacyjne. Tłumaczą mi też to i owo. Właściwie to w niczym u nich nie ma problemu icon_smile.gif I to mnie martwi.
Bardzo zależy mi na niskim zapotrzebowaniu na ciepło tego budynku. W związku z tym planuję maksymalnie zwiększyć zewnętrzne izolowanie. Tutaj mam właśnie opór tych budowlalańców. Dla niech to nieopłacalna inwestycja. Proponują zwykły beton komórkowy, z ociepleniem w postaci styropianu. Wszystko najtańszym kosztem.
Czy masz może obliczenia zapotrzebowania energetycznego Twojego domu?

Cytat

Na jakim jesteś etapie?


Mam zamówiony projekt. Zbieram dokumenty do pozwolenia na budowę. Mam mapki do celów projektowych i wypełnione wnioski o warunki techniczne przyłączenia mediów.
Jestem o tyle w dobrej sytuacji, że z zakupioną działką związane jest aktualne pozwolenie na budowę wydane na poprzedniego właściciela. Będą więc tylko zmiany do tego pozwolenia.

Pozdrawiam serdecznie
Tomek
Link do komentarza
Na priv poleci namiar na mojego ftp'a. Moze tak być?

Dobrze.Mogę nawet film z realizacji.


Z tym obniżaniem salonu mam jedną wątpliwość. Co z ociepleniem od podłoża? Będzie różnica poziomów pomieszczeń
Moje fudamenty są z bloczków betonowych zabezpieczonych czymś czarnym ocieplonych z zewnątrz styropianem 2x5cm, osiatkowanych i zaklejonych, zaizolowanych czarną folią bąblową. Posadzki na parterze 2x5cm styropian, na poddaszu 1x5cm styropian. Sciany POROTHERM 25cm + 15 cm styropian. Strop poddasze i dach 20cm wełna mineralna + płyta OSB. Garaż również ocieplony i ogrzewany.
Komin na zewnątrz 1x3cm styropian (ponoć istotne by nie skraplały się spaliny, będę miał kominek z płaszcem wodnym z podwójnym spalaniem, więc gazy wylotowe o dość niskiej temperaturze).

Czy masz może obliczenia zapotrzebowania energetycznego Twojego domu?

Zapotrzebowanie energetyczne jest w projekcie. W tej chwili nie mam do niego dostępu. Przy moim ociepleniu fachowiec określił, ze piec wystaczy 14kW (w projekcie jest 18kW przy styropianie 12cm).
Dodatkowo planuję kolektor słoneczny próżniowy do podgrzewania wody.
Zamontowałem wodne ogrzewanie podłogi w wiatrołapie, kuchni, przedpokoju na parterze i łazienkach (dodatkowo standardowe grzejniki).
Odradzono mi piec kondensacyjny i zaawansowane sterowanie ze względu na zastosowane docieplenie i dużą bezwładność cieplną budynku (nie zdąży się wychłodzić przez noc...).


Wojtek
Link do komentarza
Cytat

Odradzono mi piec kondensacyjny i zaawansowane sterowanie ze względu na zastosowane docieplenie i dużą bezwładność cieplną budynku (nie zdąży się wychłodzić przez noc...).
Wojtek


Czekam więc na projekt aby dalej planować inwestycje.
Rekuperator. Zdaje się, że jest projekt wentylacji z rekuperatorem. Możesz to potwierdzić? Stosujesz u siebie ten typ wentylacji (nawiewno-wywiewnej)? Ja jeszcze planuję gruntowy wymiennik ciepła.
Co u Ciebie z tych "bajerów" masz zaaplikowane?

Pozdrawiam serdecznie
Tomek
Link do komentarza
Rekuperatora ani pompy ciepła nie użyłem (ani odkurzacza centralnego). Pompa jest bardzo droga i nie wiem czy się zwróci. Poza tym wymaga grzania niskotemperaturowego (podłogowe lub ścienne). Ja chcę użyć normalną klepkę, która wyklucza ogrzewanie podłogowe. Do ściennego nawet nie podchodziłem.
Rekuperator ponoć przeszkadza ciągłym szumem. Wymaga wykonania dodatkowych kanałów nawiewnych. Projekt w mojej wersji nie zawierał żadnej z tych instalacji.
Jak już wcześniej wspominałem zastosuję inteligentny turbokominek Makrotermu i kolektory słonaczne Watt.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Rekuperatora ani pompy ciepła nie użyłem (ani odkurzacza centralnego). Pompa jest bardzo droga i nie wiem czy się zwróci. Poza tym wymaga grzania niskotemperaturowego (podłogowe lub ścienne). Ja chcę użyć normalną klepkę, która wyklucza ogrzewanie podłogowe. Do ściennego nawet nie podchodziłem.
Rekuperator ponoć przeszkadza ciągłym szumem. Wymaga wykonania dodatkowych kanałów nawiewnych. Projekt w mojej wersji nie zawierał żadnej z tych instalacji.
Jak już wcześniej wspominałem zastosuję inteligentny turbokominek Makrotermu i kolektory słonaczne Watt.



Dzień dobry! ja również wybudowałam dom z projektu LMP 132. Ale wielkie było moje zdziwienie, gdy zobaczyłam zdjęcia pana domu. Ja dokonałam kilku zmian, dom jest na wzgórzu, więc schody do domu, kolumny wylewane betonowe, z tyłu ogromne drzwi tarasowe, piwniczkę wpuściłam w głąb ziemi, przez co stała sie obszerna, salon na dole połączyłam z pokojem do niego przylegający. Jeśli interesuja panów zdjęcia z mojej realizacji proszę pisać na maila irekbi@vp.pl chętnie podziele sie doświadczeniami.
Link do komentarza
Cytat

Witam Was serdecznie.

Jeszcze się nie przebiłem przez wszystkie tematy, ale z pierwszego szukania wyszło mi, że jeszcze nikt nie buduje wg projektu LMP 132. Czy znajdą się tutaj osoby, które budują już wg tego projektu i mogły by udostępnić zdjęcia z realizacji a może nawet zaprosić do siebie celem pokazania efektów (najlepiej rejon Wilkeopolski i Ziemi Lubuskiej)?
Domek ten spełnia nasze oczekiwania co do powierzchni, rozkładu pomieszczeń jak i układu względem kierunków świata. Chętnie bym poczytał uwagi zarówno pozytywne jak i negatywne co do tego projektu.

Opis projektu LMP 132 jest TUTAJ

Pozdrawiam
Tomek (medeneś) Medenecki




hej!witam wszystkich serdecznie.ja też wybudowałem lmp132 .długo szukałem ludzi którzy zdecydowali się na ten projekt.w końcu zacząłem budować.właśnie przykrywam dach. bardzo chciałbym zobaczyć inne real
izacje. również służe opinią i wieloma zdjęciami z budowy.chętnych odsyłam na moj mail gustmich@op.pl
Pozdrawiam wszystkich! odzywajcie się!!!!
Link do komentarza
Cytat

hej!witam wszystkich serdecznie.ja też wybudowałem lmp132 .długo szukałem ludzi którzy zdecydowali się na ten projekt.w końcu zacząłem budować.właśnie przykrywam dach. bardzo chciałbym zobaczyć inne real
izacje. również służe opinią i wieloma zdjęciami z budowy.chętnych odsyłam na moj mail gustmich@op.pl
Pozdrawiam wszystkich! odzywajcie się!!!!



Witam wszystkich!

Na swojej stronie umieściłęm zdjęcia Wojtka oraz asiabi. Jeżeli nie macie ochoty komukolwiek ich pokazywać, dajcie znać. natychmaist je usunę.
Galeria ta jest dostępna dopiero po zalogowaniu. Hasło i użytkownik to: budujemy
Link do galerii: http://medenes.rdl.pl/photo/v/Budujemy/

Będę też tam umieszczał zdjęcia ze swojej realizacji.
Jeżeli znajdę możliwość umieszczenai takiej galerii na budujemydom.pl ... natychmiast przenisę tam Wasze zdjęcia.

Gucio. Odezwę się do Ciebie na maila.

Pozdraiwiam serdeczie
Tomek

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Jeżeli znajdę możliwość umieszczenai takiej galerii na budujemydom.pl ... natychmiast przenisę tam Wasze zdjęcia.

Dobra nasza. Można umieszczać swoje zdjęcia w galeriach. Wprawdzie wymagało to jednego maila do admina forum, ale reakcja była błyskawiczna.
Każdy forumowicz ma możliwość stwarzania swojej własnej galerii. W tym celu logujemy się na forum, wchodzimy do panelu kontrolnego i wybieramy z lewej strony w dziale Galeria Invision -> Twoje albumy. Pojawi się Create Album. I podajemy nasze zdjęcia przez Upload Image.
Bardzo wszystkich proszę u umieszczanie swoich zdjęć w galeriach. Wszystko będzie na swoim miejscu.
Cytat

Gucio. Odezwę się do Ciebie na maila.

Gicio? Umieścisz również swoje zdjęcia?

Pozdrawiam serdecznie
Medeneś
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Dzień dobry. Przymierzamy się do budowy domu. Wstępnie wybraliśmy projekt LMP132. Aby się upewnić czy na pewno zwracam się do osób , które wybudowały dom wg tego projektu z Ich opiniami. Jeżeli jest taka możliwość to bardzo chętnie obejrzymy zdjęcia zewnętrzne i wewnętrzne z budowy i po jej zakończeniu. Z góry dziękuję. Pozdrawiam Miłego dnia.
Edyta i Wiesław
Link do komentarza
Witam
Dom, który zbudowałem jest obecnie na etapie końcowym stanu surowego zamkniętego (okna, drzwi zewnętrzne, tyki zewnętrzne i wewnętrzne, instalacje gazowa,wodociągowa,elektryczna, w większości CO). Pozostał mi tynk akrylowy na zewnątzr, sufity gipsowe na poddaszu, posadzki, dzrzwi wewnętrzne, biału montaż itd.). Nie robiłem ostatnio zdjęć. Zdjęcia znajdują się na stronie "medenesa" - z forum. Służę informacjami.
https://forum.budujemydom.pl/index.php?showtopic=3098
http://medenes.rdl.pl/photo/v/Budujemy/ Hasło i użytkownik to: budujemy
Wojtek Jaszczuk
Link do komentarza
Cytat

Dzień dobry. Przymierzamy się do budowy domu. Wstępnie wybraliśmy projekt LMP132. Aby się upewnić czy na pewno zwracam się do osób , które wybudowały dom wg tego projektu z Ich opiniami. Jeżeli jest taka możliwość to bardzo chętnie obejrzymy zdjęcia zewnętrzne i wewnętrzne z budowy i po jej zakończeniu. Z góry dziękuję. Pozdrawiam Miłego dnia.
Edyta i Wiesław


Witamy w gronie LMP132.
Ja jeszcze nie zacząłem budowy ale zapraszam do galerii. Linki podał Wojtek.
Parę zmian już wybraliśmy. Wojtku, czy widząc Twój dom, możesz się wypowiedzieć nad sensownością ich wyboru?
1. Lekkie schody i okienko w klatce schodowej powiększone do standardowej wysokości.
2. Dodatkowe okno w kuchni oraz w salonie. W kuchni i w salonie jest w tym samym miejscu co piętro wyżej, z tym, że w salonie okno będzie prawie do podłogi, a w kuchni będzie bodaj 150x120.
3. Salon będzie obniżony. 2.6m wydaje mi się troszeczkę za nisko. Chcę podwyższyć do 3m. Ponieważ mam spadek na działce dodatkowo obniży mi to taras w ogrodzie. Jak będzie wyglądała sprawa wejścia z kuchni?
4. Garaż z dachem 2-spadowym. Tylna ściana garażu zrównana ze ścianą gabinetu. Widzę tutaj ryzyko, że nie da się połączyć tej zmiany z dachem 2-spadowym
5. Jedno okno połaciowe nad klatką schodową. Tak ma Ania i Irek i wydaje mi się, że to dobry pomysł.
6. Podniesiona będzie ścianka kolankowa (o jeden pustak) w celu zwiększenia powierzchni użytkowej na poddaszu. Widzę tutaj ryzyko zmiany i pogorszenia wyglądu bryły.

Proszę Wojtku oraz Aniu i Irku o Wasze opinie co do tych zmian.

Pozdrawiam serdecznie
Tomek
Link do komentarza
Cytat

Witamy w gronie LMP132.
Ja jeszcze nie zacząłem budowy ale zapraszam do galerii. Linki podał Wojtek.
Parę zmian już wybraliśmy. Wojtku, czy widząc Twój dom, możesz się wypowiedzieć nad sensownością ich wyboru?
1. Lekkie schody i okienko w klatce schodowej powiększone do standardowej wysokości.
2. Dodatkowe okno w kuchni oraz w salonie. W kuchni i w salonie jest w tym samym miejscu co piętro wyżej, z tym, że w salonie okno będzie prawie do podłogi, a w kuchni będzie bodaj 150x120.
3. Salon będzie obniżony. 2.6m wydaje mi się troszeczkę za nisko. Chcę podwyższyć do 3m. Ponieważ mam spadek na działce dodatkowo obniży mi to taras w ogrodzie. Jak będzie wyglądała sprawa wejścia z kuchni?
4. Garaż z dachem 2-spadowym. Tylna ściana garażu zrównana ze ścianą gabinetu. Widzę tutaj ryzyko, że nie da się połączyć tej zmiany z dachem 2-spadowym
5. Jedno okno połaciowe nad klatką schodową. Tak ma Ania i Irek i wydaje mi się, że to dobry pomysł.
6. Podniesiona będzie ścianka kolankowa (o jeden pustak) w celu zwiększenia powierzchni użytkowej na poddaszu. Widzę tutaj ryzyko zmiany i pogorszenia wyglądu bryły.

Proszę Wojtku oraz Aniu i Irku o Wasze opinie co do tych zmian.

Pozdrawiam serdecznie
Tomek


Cześć Tomku!
Tu Asia, tak dawno tu nie zaglądałam, że własnego hasła zapomniałam.Odpowiedź na twoje zmiany:
1. Okienko koniecznie sobie powiększ. my zostawili to z projektu i jest za małe i za nisko od schodka.
2. Dodatkowe okna- super! chyba Wojtek takie ma w salonie, popieram.
3. Salon jest dość wysoki nawet przy 2.60m. My połączyliśmy kuchnię z salonem ogromnym przejściem, nawet fajnie to wyszło.
4. No i dobrze, że równasz tę ścianę, bo Irek do dziś pluje sobie w twarz, że tego nie zrobił.
5. Okno na klatce daje dużo światła, tylko do dziś nie uzyskałam od męża odpowiedzi, jak je będę myć? Od schodów do góry ok. 2 metry.
6. Co do tego podnoszenia to my tez podnieśliśmy ale tylko o cegłę, bo strop nie mógł wspierać się bezpośrednio na murach. I potem schodów nie mogliśmy wymierzyć i wylać, bo nam 6cm zostawało. Ale jak ty będziesz miał drewniane, a nie wylewane to ok.
Więc już przebrnąłeś przez gąszcz papierów?
Pozdrawiam - Asia
Link do komentarza
1. Lekkie schody i okienko w klatce schodowej powiększone do standardowej wysokości.

Bez względu na ciężkość schodów ich środek wypadnie gdzieś na wys 130cm od podłogi. Okno standardowe się nie zmieści chyba, że będzie przecięte w poprzek schodami (częśćokna wypadnie pod schodami i nie da się otwierać do środka). Mnie zmieściło się tylko 80cm i zabudowałem pustakami szklanymi. W kotłowni mam 100cm okno otwierane.
2. Dodatkowe okno w kuchni oraz w salonie. W kuchni i w salonie jest w tym samym miejscu co piętro wyżej, z tym, że w salonie okno będzie prawie do podłogi, a w kuchni będzie bodaj 150x120.

Przy ustawieniu domu wejściem od północy i zadrzewieniu kuchnia standardowa jest trochę za ciemna. Okno może się przydać. W salonie zrobiłem dodatkowe i jest ekstra bo wypada przy stole. W sypialniach wschodnich zrobiłem lukarny (dodatkowe okna) co pozwoliło mi zwężyć okna wschodnie do 120cm, przez co uzyskałem odległość od okna do ściany 60 cm (w sam raz na jakąś zabudowę).

3. Salon będzie obniżony. 2.6m wydaje mi się troszeczkę za nisko. Chcę podwyższyć do 3m. Ponieważ mam spadek na działce dodatkowo obniży mi to taras w ogrodzie. Jak będzie wyglądała sprawa wejścia z kuchni?

Bardzo fajnie. Trzeba będzie zastosować 3 schodki co zabierze sporo miejsca w salonie (conajmniej 60 cm).

4. Garaż z dachem 2-spadowym. Tylna ściana garażu zrównana ze ścianą gabinetu. Widzę tutaj ryzyko, że nie da się połączyć tej zmiany z dachem 2-spadowym

W dachu wystarczy spadek 15stopni (ew. podwójna folia przeciwwiatrowa jeśli dachówki), więc na pewno się zmieści. Ja mam dwuspadowy przy normalnej długości lecz poszerzony do 5m przez co mam dodatkowy stryszek (110 cm w max punkcie) na szpargały. Dach dwuspadowy dużo lepiej się prezentuje.

5. Jedno okno połaciowe nad klatką schodową. Tak ma Ania i Irek i wydaje mi się, że to dobry pomysł.

Pomysł dobry zwłaszcza, że może doświetlić korytarz na poddaszu. Ja nie zrobiłem. Klatka na poddasze u mnie jest zamknięta drzwiami przesuwnymi.

6. Podniesiona będzie ścianka kolankowa (o jeden pustak) w celu zwiększenia powierzchni użytkowej na poddaszu. Widzę tutaj ryzyko zmiany i pogorszenia wyglądu bryły.

Od strony salonu nie ma takiego ryzyka (dach i tak schodzi bardzo nisko, poziom okapu zrównany z poziomem okna - brak miejsca na zainstalowanie ew. markizy). Od frontu może być nieciekawie jesli fundament nie będzie dodatkowo podsypany. U mnie jest zgodnie z projektem i chyba nie jest żle. Zwiększenie pow. użytkowej zwiększy podatek. W przypadku łazienki i garderoby podwyższenie ściany kolankowej bardzo przydatne. Optycznie od północy widok można poprawić zwiększając proporcjonalnie okap dachu (!!! potrzebne dłuższe krokwie). Ktoś z forumowiczów tak zrobił łącząc dach przed wejściem z dachem garażu.

Wojtek
Link do komentarza
Cytat

1. Lekkie schody i okienko w klatce schodowej powiększone do standardowej wysokości.

Bez względu na ciężkość schodów ich środek wypadnie gdzieś na wys 130cm od podłogi. Okno standardowe się nie zmieści chyba, że będzie przecięte w poprzek schodami (częśćokna wypadnie pod schodami i nie da się otwierać do środka). Mnie zmieściło się tylko 80cm i zabudowałem pustakami szklanymi. W kotłowni mam 100cm okno otwierane.


Ja miałem na myśli schody np Phola 06, które można zobaczyć pod tym linkiem. Nie wiem tylko czy da się te schody aż tak wykręcić.
Klatkę schodową chcę oddzielić od wiatrołapu ścianką z pustaków szklanych. To dodatkowo doświetli tą część domu. Drzwi również maxymalnie przeszklone.

Cytat

2. Dodatkowe okno w kuchni oraz w salonie. W kuchni i w salonie jest w tym samym miejscu co piętro wyżej, z tym, że w salonie okno będzie prawie do podłogi, a w kuchni będzie bodaj 150x120.

Przy ustawieniu domu wejściem od północy i zadrzewieniu kuchnia standardowa jest trochę za ciemna. Okno może się przydać. W salonie zrobiłem dodatkowe i jest ekstra bo wypada przy stole. W sypialniach wschodnich zrobiłem lukarny (dodatkowe okna) co pozwoliło mi zwężyć okna wschodnie do 120cm, przez co uzyskałem odległość od okna do ściany 60 cm (w sam raz na jakąś zabudowę).


Wejście będę miał od wschodu, czyli jedyne okno w kuchni też by było od wschodu. Mam nadzieję, że dodatkowe okno od południa da ogrom światła. Jeszcze nie wiem jaki będzie miało to wpływ na ustawność tego pomieszczenia. Sądzę tylko, że skoro powiększam tą część domu o 1m w bok, będzie gdzie postawić te parę szafeczek.

Cytat

3. Salon będzie obniżony. 2.6m wydaje mi się troszeczkę za nisko. Chcę podwyższyć do 3m. Ponieważ mam spadek na działce dodatkowo obniży mi to taras w ogrodzie. Jak będzie wyglądała sprawa wejścia z kuchni?

Bardzo fajnie. Trzeba będzie zastosować 3 schodki co zabierze sporo miejsca w salonie (conajmniej 60 cm).


Będą 3 schodki, ale jeden będzie zaczynał się już w ścianie. W pomieszczenie wejdą więc 2. Ubędzie ok 50 cm. Nie jest to mało, ale planuję wykorzystać jeden schodek (ten ostatni) jako ozdobę całego salonu. Połączyć go np z kominkiem. Coś wykombinuję icon_smile.gif.

Cytat

4. Garaż z dachem 2-spadowym. Tylna ściana garażu zrównana ze ścianą gabinetu. Widzę tutaj ryzyko, że nie da się połączyć tej zmiany z dachem 2-spadowym

W dachu wystarczy spadek 15stopni (ew. podwójna folia przeciwwiatrowa jeśli dachówki), więc na pewno się zmieści. Ja mam dwuspadowy przy normalnej długości lecz poszerzony do 5m przez co mam dodatkowy stryszek (110 cm w max punkcie) na szpargały. Dach dwuspadowy dużo lepiej się prezentuje.


Ja poszerzam do 404cm czyli o metr. Myślę, że regały i rowery się zmieszczą. Przez to, że wydłużam garaż, kalenica nie będzie w linii z kalenicą domu. Nie przejmuję się tym za bardzo. Ta część będzie od północy i będzie też częściowo zadrzewiona.
O pawlaczu też myślałem. Trzeba tą przestrzeń ma maxa wykorzystać.

Cytat

5. Jedno okno połaciowe nad klatką schodową. Tak ma Ania i Irek i wydaje mi się, że to dobry pomysł.

Pomysł dobry zwłaszcza, że może doświetlić korytarz na poddaszu. Ja nie zrobiłem. Klatka na poddasze u mnie jest zamknięta drzwiami przesuwnymi.


Z okienka nad klatką schodową na razie rezygnujemy. Zobaczymy jak to wyjdzie w realu. Przekonała mnie do tego Ania. Też nie wiem kto by to okno mył icon_wink.gif Ja jestem wysoki, ale nie aż tak icon_smile.gif.

Cytat

6. Podniesiona będzie ścianka kolankowa (o jeden pustak) w celu zwiększenia powierzchni użytkowej na poddaszu. Widzę tutaj ryzyko zmiany i pogorszenia wyglądu bryły.

Od strony salonu nie ma takiego ryzyka (dach i tak schodzi bardzo nisko, poziom okapu zrównany z poziomem okna - brak miejsca na zainstalowanie ew. markizy). Od frontu może być nieciekawie jesli fundament nie będzie dodatkowo podsypany. U mnie jest zgodnie z projektem i chyba nie jest żle. Zwiększenie pow. użytkowej zwiększy podatek. W przypadku łazienki i garderoby podwyższenie ściany kolankowej bardzo przydatne. Optycznie od północy widok można poprawić zwiększając proporcjonalnie okap dachu (!!! potrzebne dłuższe krokwie). Ktoś z forumowiczów tak zrobił łącząc dach przed wejściem z dachem garażu.


Podnosząc tą ściankę będę miał też możliwość zamontowania markizy. W lecie może się przydać, tym bardziej, że salon będziemy mieli od zachodu. W zimie słońca jak najwięcej, ale w lecie ... markiza może być konieczna.
Gdzie wyczytałeś o tym dachu? Jesteś w stanie podać linka? No chyba, że miałeś na myśli mojego posta ... ale ja jeszcze nie zrobiłem, tylko planuję icon_smile.gif

Co miałeś na myśli z tym podatkiem? Jeszcze nie zaglądałem w te rejony.

Asiu i Wojtku - dzięki za odzew!
Macie może jakieś nowe zdjęcia z Waszych placów budowy?

Pozdrawiam serdecznie
Tomek
Link do komentarza
Cytat

Ja miałem na myśli schody np Phola 06

,
Schody fajne, ale tracisz spiżarnię. Schody takie pięknie się prezentują w otwartej przestrzeni. Może w tym przypadku warto zrezygnować ze ścanki działowej do kuchni? Współczuję wnoszenia mebli na górę. Ja u siebie już widzę z tym problem. Po zainstalowaniu poręczy też będę miał spory problem. Na razie dzięki otwatremu wiatrołapowi jakoś mogę manewrować, choć i tak przy dłuższych rzeczach potykam się na zakrętach i dziurawię ściany.

Cytat

Przez to, że wydłużam garaż, kalenica nie będzie w linii z kalenicą domu.


Nigdzie nie jest powiedziane, że kalenica musi być ustawiona symetrycznie albo spadek dachu jednakowy z obu stron. Narysuj sobie obydwa waianty i zdecyduj który lepiej Ci pacuje.

Cytat

Gdzie wyczytałeś o tym dachu? Jesteś w stanie podać linka? No chyba, że miałeś na myśli mojego posta ... ale ja jeszcze nie zrobiłem, tylko planuję icon_smile.gif


Trochę mi się pomyliło. Asia przysłała zdjęcie na którym widać bardzo podobny dom sąsiada. Można by tak zrobić, żeby zrównać ścianę garażu z frontem domu i okap wejściowy przedużyć aż do końca garażu. Rzeczoną fotkę (myślę, że bez sprzeciwu Asi) dołączam.

Cytat

Co miałeś na myśli z tym podatkiem?


Zamknięty ganek wlicza się do powieżchni użytkowej od której jest naliczany podatek. Taka zmiana powinna się znaleźć w dzienniku budowy i w projekcie. Jak wejdzie długo zapowiadany podatek katastralny (od domniemanej wartości nieruchomości) to już może nie mieć znaczenia.

Cytat

Macie może jakieś nowe zdjęcia z Waszych placów budowy?


Lada dzień będę miał już otynkowany z zewnątrz domek i wtedy wstawię fotki. Na razie zbrakło mi tynku i czekam na dostawę.

Pozdrawiam serdecznie
Wojtek

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Odnośnie makiety:
Cytat

Na razie uporałem się z parterem.

Tomek



Pięknie. Robiłeś to w jakimś AuoCadzie? Możesz obracać? Czy obniżając salon powiększasz wysokość okien, czy przesuwasz całe okna w dół o te 50cm? Chodzi mi o poziom nadproży i parapetów. Jak to wpłynie na wygląd z zewnątrz poziomu okien sąsiadującej kuchni i pokoiku gościnnego?
Na modelu tego nie uwzględniłeś a chyba warto.
Wojtek
Link do komentarza
Cytat

Schody fajne, ale tracisz spiżarnię. Schody takie pięknie się prezentują w otwartej przestrzeni. Może w tym przypadku warto zrezygnować ze ścanki działowej do kuchni? Współczuję wnoszenia mebli na górę. Ja u siebie już widzę z tym problem. Po zainstalowaniu poręczy też będę miał spory problem. Na razie dzięki otwatremu wiatrołapowi jakoś mogę manewrować, choć i tak przy dłuższych rzeczach potykam się na zakrętach i dziurawię ściany.


Duża ta spiżarnia? Założyłem, że niewiele bym wykorzystał, za to tracę jedną ścianę gdzie mogę poustawiać jakieś graty.
Z drugiej strony zainspirowałeś mnie z otworzeniem schodów od strony kuchni. Może postawić tam ściankę z luksfery? Taką ścianę planuję pomiędzy wiatrołapem a holem. Dlaczego by nie zrobić tez pomiędzy kuchnią a schodami?

Wciąganiem mebli też się martwię. Meble jak meble, ale jak wciągnąć takie wyro 2-osobowe? Chyba dźwigiem przez dziurę w dachu icon_smile.gif

Cytat

Nigdzie nie jest powiedziane, że kalenica musi być ustawiona symetrycznie albo spadek dachu jednakowy z obu stron. Narysuj sobie obydwa waianty i zdecyduj który lepiej Ci pacuje.


Który mi pasuje to już wiem po obejrzeniu Twoich zdjęć icon_smile.gif
O kalenicy pisałem tylko i wyłącznie w aspekcie artystycznym. icon_smile.gif

Cytat

Trochę mi się pomyliło. Asia przysłała zdjęcie na którym widać bardzo podobny dom sąsiada. Można by tak zrobić, żeby zrównać ścianę garażu z frontem domu i okap wejściowy przedłużyć aż do końca garażu. Rzeczoną fotkę (myślę, że bez sprzeciwu Asi) dołączam.


Czy Wy z Asią macie jakiś inny obieg zdjęć? icon_smile.gif Podzielicie się nimi z resztą społeczności?
Z tym przedłużeniem okapu nad wejściem to może być problem. Dawno temu też się nad tym zastanawiałem, ale wyszło mi, że z dachem, byłby problem. Ale jak teraz mam już swoją makietę to mogę się jeszcze pobawić. Tylko, że chyba wolę mieć ten garaż lekko schowany, za to wyciągnięty z tyłu.

Cytat

Zamknięty ganek wlicza się do powierzchni użytkowej od której jest naliczany podatek. Taka zmiana powinna się znaleźć w dzienniku budowy i w projekcie. Jak wejdzie długo zapowiadany podatek katastralny (od domniemanej wartości nieruchomości) to już może nie mieć znaczenia.
Lada dzień będę miał już otynkowany z zewnątrz domek i wtedy wstawię fotki. Na razie zbrakło mi tynku i czekam na dostawę.


Czekam Wojtku na kolejne zdjęcia. Ciekaw jestem jak to Tobie ostatecznie wyszło.

Pozdrawiam serdecznie
Tomek
Link do komentarza
Cytat

Odnośnie makiety:
Pięknie. Robiłeś to w jakimś AuoCadzie? Możesz obracać? Czy obniżając salon powiększasz wysokość okien, czy przesuwasz całe okna w dół o te 50cm? Chodzi mi o poziom nadproży i parapetów. Jak to wpłynie na wygląd z zewnątrz poziomu okien sąsiadującej kuchni i pokoiku gościnnego?
Na modelu tego nie uwzględniłeś a chyba warto.
Wojtek


Robiłem to w ArchiCADzie. Mogę przybliżać i obracać we wszystkie strony. Głównie z tego powodu douczam się w tej technologii. Mam nadzieję, że uda mi się też zasymulować nierówność terenu, bo walczę z paroma koncepcjami tarasu i ogrodu.
Okna w kuchni i salonie (te po lewej stronie) są w tej samej linii zarówno patrząc w pionie jak i w poziomie (patrząc na górną krawędź okien). W kuchni będzie 150x120 a w salonie 150x200 chyba, że stwierdzę, że parapet w salonie powinien być jeszcze niżej, to wybiorę okno o 20-30cm wyższe.

Pozdrawiam serdecznie
Tomek
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich.
Mój domek już jest pomalowany i względnie wykończony od zewnątrz. Zdjęcia wrzuciłem Tomkowi na ftp. Prośba aby je pokazał w albumie.
Zdjęcia wrzuciłem do galerii Wojtekj


Cześć
Zdjęcia są już dostępne w galerii. Szukajcie ich tutaj.
Dzięki Wojtku za update stanu Twojego domku icon_smile.gif Wyszło to bardzo pysznie.

Pozdrawiam serdecznie
Tomek
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

[Witam
Właśnie wczoraj zaczelismy z mezem kopac fundament pod nasz wymarzony mały domek Jak ktos juz zakonczyl i zamieszkal w takim domku Prosimy o kontakt i zdjecia z zewnatrz i wewnatrz Za kazda odp z gory dziekujemy



Witam w klubie. Jak na razie na forum jestem najbardziej zaawansowany z budową. Jeszcze nie mieszkam ale miałem już okazję się wyspać i zabawić na "nowych śmieciach". Za miesiąc podłączę centralne ogrzewanie więc będzie znów możliwość przenocowania. Obecnie 13-15 stopni raczej nie zachęca a grzanie prądem nie ma sensu. Powoli bawię się w glazurnika. Zrobiłem kotłownię (by można było instalować CO i CWU) i gres w garażu. Teraz będę kładł glazurę w garażu.
Chętnie odpowiem na Wasze pytania.
Wojtek
Link do komentarza
Cytat

Witam w klubie. Jak na razie na forum jestem najbardziej zaawansowany z budową. Jeszcze nie mieszkam ale miałem już okazję się wyspać i zabawić na "nowych śmieciach". Za miesiąc podłączę centralne ogrzewanie więc będzie znów możliwość przenocowania. Obecnie 13-15 stopni raczej nie zachęca a grzanie prądem nie ma sensu. Powoli bawię się w glazurnika. Zrobiłem kotłownię (by można było instalować CO i CWU) i gres w garażu. Teraz będę kładł glazurę w garażu.
Chętnie odpowiem na Wasze pytania.
Wojtek


Dzięki za odzew Podzieli sie swoimi watpliwosciami wieczorkiem Jesli mozna by bylo prosic o kilka fotek na mojego maila to bylibyśmy wdzieczni bilenka@emil.tnp.pl
Link do komentarza
Cytat

Dzięki za odzew Podzieli sie swoimi watpliwosciami wieczorkiem Jesli mozna by bylo prosic o kilka fotek na mojego maila to bylibyśmy wdzieczni bilenka@emil.tnp.pl


Fotki są w moim albumie oraz u Medenesa na jego serwerze -> patrz wcześniejsze posty.
Mam jeszcze film z budowy (700MB), sporo takch fotek techniczno dokumentacyjnych (przebieg instalacji elektrycznej, wodnej, CO przed zatynkowaniem.
Pozdrawiam i gratuluję wyboru projektu - bardzo ekonomiczny i wbrew pozorom spory domek.
Skąd jesteście?
Wojtek
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Witam wszystkich serdecznie

Swój LMP-132 będę stawiać w Zgorzelcu (woj. dolnośląskie)
Podpisuję właśnie umowę z bankiem icon_biggrin.gif

A reszte papierków mam już gotowych

Zmian robiłam u siebie naprawdę niewiele
1. wstawiłam okno w salonie, w kuchni moja p. architekt mi odradziła
2. wydłużyłam maks. garaż (zrównałam z bryłą budynku) i poszerzyłam do 4,5 m

w sumie... to wszystko - długo szukaliśmy projekt

z gażetów to planujemy:
1. ogrzewanie podłogowe na parterze - na górze po niewielkim grzejniczku
2. rekuperator + GWC (nawet podwójny) + DGP + centralne odkurzanie
3. zastanawiamy się nad kolektorami i dodatkową instalacją dla wody desazczowej + studnia - do toalety na parterze, pomieszczenia gospodarczego i garażu

(może wyprzedze Wasze pytanie ale sama się zastanawiam gdzie my to wszystko pomieścimy icon_razz.gif )

dlatego za wszelkie wskazówki bardzo dziękuję
zapowiadam się również że poglądam z chęcią Wasze galerie

a z konkretnych pytań to mam jedną
Czy ktoś robił przejście między garażem a pomieszczeniem gospodarczym icon_confused.gif:

z budowniczym pozdrowieniem
AŚKA
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Witam wszystkich serdecznie


I my Cię Asiu w towarzystwie witamy serdecznie!

Cytat

Zmian robiłam u siebie naprawdę niewiele
1. wstawiłam okno w salonie, w kuchni moja p. architekt mi odradziła
2. wydłużyłam maks. garaż (zrównałam z bryłą budynku) i poszerzyłam do 4,5 m


Mi za to architekt właśnie doradziła okno, ale niższe - 150x120 oraz okno w salonie. W kuchni niższe 120x150 a w salonie wyższe, prawie do podłogi - 150x200 i spodobał mi się ten pomysł. Lubię dużo światła. A szafki w kuchni? Jakoś tam poustawiamy.
Garaż również został wydłużony i zrównany z bryłą gabinetu.

Cytat

z gażetów to planujemy:
1. ogrzewanie podłogowe na parterze - na górze po niewielkim grzejniczku
2. rekuperator + GWC (nawet podwójny) + DGP + centralne odkurzanie
3. zastanawiamy się nad kolektorami i dodatkową instalacją dla wody desazczowej + studnia - do toalety na parterze, pomieszczenia gospodarczego i garażu


Ja wszystko z tych rzeczy brałem pod uwagę. Zostało tylko: rekuperator + centralne odk. Z GWC zrezygnowałem z uwagi na mały zysk a duże koszty. Natomiast co do DGP. Stwierdziłem, że pośrednio rekuperator mi to załatwi. Z całą pewnością nie w takim stopniu jak DGP, ale w jakimś stopniu na pewno. Ale zarówno co do DGP jak i GWC jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji.
nad kolektorem też się zastanawiałem. Póki co, planuje wszystko przygotować na możliwość instalacji kolektora, ale zostawię to na czas, gdy gaz będzie dużo droższy. W tej chwili czas zwrotu inwestycji w kolektor może się zrównać z czasem żywotu instalacji.
O instalacji deszczowej też myślałem. Tutaj kolega mnie sprowadził na ziemię. Wodę tą chciałem wykorzystywać do podlewania trawy. Kolega mnie zapytał kiedy będę chciał podlewać trawę? No wtedy gdy nie będzie padać! Jak będzie padać, to trawnik sam się podleje. Oczywiście próbowałem się bronić, że przecież dach jest duży, że zbiornik się napełni gdy będzie padać itd. Ale zaczęło mnie to zastanawiać i w sumie zrezygnowałem.

Co w Waszym przypadku braliście pod uwagę decydując się na Wasze "bajery"?

Cytat

a z konkretnych pytań to mam jedną
Czy ktoś robił przejście między garażem a pomieszczeniem gospodarczym icon_confused.gif:


Ja przez chwilę brałem to pod uwagę. I wyszło mi na to, że ma to jedną zaletę a reszta to prawie same wady. Zaleta, to to, że nie trzeba biegać pomiędzy garażem a domem. Noszenie zakupów suchą nogą. Ale z drugiej strony, ile tego biegania będzie? Ja mogę pobiegać icon_smile.gif Wady. Dodatkowe zabezpieczenie w domu. Trzeba by terminal albo w garażu, albo w pomieszczeniu CO montować. Albo długą zwłokę na głównym terminalu ustawiać aby zdążyć alarm rozbroić gdy wchodzimy przez garaż. A jeżeli wchodzimy tylko przez główne aby najpierw rozbroić, to po co tamte drzwi? Druga sprawa. Zapachy z garażu. Niby pomieszczenie CO będzie śluzą i przegrodą, ale czy wszystko się zatrzyma? I trzecia sprawa, dla mnie najważniejsza. Drzwi w tym malutkim pomieszczeniu zabiorą sporą powierzchnię ściany, gdzie można by coś umieścić. Musicie się zastanowić po co Wam te drzwi i czy naprawdę są one Wam potrzebne icon_smile.gif No to pomogłem. icon_wink.gif

Cytat

z budowniczym pozdrowieniem
AŚKA



Generalne pytanie. Czy zna ktoś może budowę LMP132, która ma miejsce w Wielkopolsce? Bardzo chciałbym zobaczyć na żywo taki domek.

Pozdrawiam serdecznie
Tomek
Link do komentarza
KOD
Cześć Joasiu



2. wydłużyłam maks. garaż (zrównałam z bryłą budynku) i poszerzyłam do 4,5 m
KOD
Ja trochę teraz żałuję, bo tylko poszerzyłem garaż. Gdybym go wydłużył choć o  1m to bym miał dodatkowe miejsce na jakiś warsztacik. Wstawiłem w garażu grzejnik i umywalkę i mógłbym sobie majsterkować w długie zimowe wieczory. Chyba będę musiał się dogadywać z samochodem i zostawiać go czasem na zewnątrz.


a z konkretnych pytań to mam jedną
Czy ktoś robił przejście między garażem a pomieszczeniem gospodarczym icon_confused.gif:
KOD
Pomieszczenie gospodarcze naprawdę nie jest duże. Po wstawieniu zbiornika na ciepłą wodę, dodatkowego zlewu, pralki, kotła gazowego, instalacji do kolektora słonecznego to już zupełnie nie ma miejsca na drugie drzwi. Dodatkowo trzeba uwzględnić różnicę poziomów między kotłownią i garażem (jakieś 2-3 schodki). Bardzo podobny projekt LMP121 [url="http://www.lipinscy.pl/project.xml?id=56403&offset=1&parent_id=56609&backcmd=Similar"] ma takie przejście, ale jest to trochę większy dom i było gdzie zrobić.
Pozdrawiam serdecznie.
Wojtek
Link do komentarza
Cytat

KOD
Cześć Joasiu



2. wydłużyłam maks. garaż (zrównałam z bryłą budynku) i poszerzyłam do 4,5 m
KOD
Ja trochę teraz żałuję, bo tylko poszerzyłem garaż. Gdybym go wydłużył choć o  1m to bym miał dodatkowe miejsce na jakiś warsztacik. Wstawiłem w garażu grzejnik i umywalkę i mógłbym sobie majsterkować w długie zimowe wieczory. Chyba będę musiał się dogadywać z samochodem i zostawiać go czasem na zewnątrz.


a z konkretnych pytań to mam jedną
Czy ktoś robił przejście między garażem a pomieszczeniem gospodarczym icon_confused.gif:
KOD
Pomieszczenie gospodarcze naprawdę nie jest duże. Po wstawieniu zbiornika na ciepłą wodę, dodatkowego zlewu, pralki, kotła gazowego, instalacji do kolektora słonecznego to już zupełnie nie ma miejsca na drugie drzwi. Dodatkowo trzeba uwzględnić różnicę poziomów między kotłownią i garażem (jakieś 2-3 schodki). Bardzo podobny projekt LMP121 [url="http://www.lipinscy.pl/project.xml?id=56403&offset=1&parent_id=56609&backcmd=Similar"] ma takie przejście, ale jest to trochę większy dom i było gdzie zrobić.
Pozdrawiam serdecznie.
Wojtek



Witam!
już dawno nie zaglądałam na nasze forum. U nas prace powolutku zbliżają sie ku końcowi. Zrobilismy łazienkę na górze według mojego pomysłu. Kto chce, żebym przesłała jej zdjęcia< niech sie skontaktuje ze mną: irekbi@vp.pl
Pozdrawiam wszystkich serdecznie!
Asia B.
Link do komentarza
Cytat

Witam!
już dawno nie zaglądałam na nasze forum. U nas prace powolutku zbliżają sie ku końcowi. Zrobilismy łazienkę na górze według mojego pomysłu. Kto chce, żebym przesłała jej zdjęcia< niech sie skontaktuje ze mną: irekbi@vp.pl
Pozdrawiam wszystkich serdecznie!
Asia B.


Myślę Asiu, że wszyscy chętnie zobaczymy. Wrzuć proszę do galerii.
Wojtek
Link do komentarza
Cytat

Tak, tak tylko że ja nie umiem tego wrzucać do galerii. wyslę ci Wojtku jutro mailem to możesz je dodać, jeśli oczywiście znajdziesz czas. Pozdrawiam!


Aby umieścić zdjęcia w galerii należy po zalogowaniu na forum w „Panelu kontrolnym” w dziale „Galeria Invision” kliknąć „Twoje albumy” i tam utworzyć swoją galerię.
Link do komentarza
Cytat

Tak, tak tylko że ja nie umiem tego wrzucać do galerii. wyslę ci Wojtku jutro mailem to możesz je dodać, jeśli oczywiście znajdziesz czas. Pozdrawiam!


Witaj Asiu.
Zrób jak Ci będzie wygodniej. Albo tak, jak Ci radzi Administrator w swojej galerii (zawsze to już będzie u Ciebie) lub prześlij mi a ja wrzucę do swojej.
Pozdrawiam Wojtek.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Witam w Nowym Roku.
Stary udało mi się zamknąć instalacją CO i kominkiem z płaszczem wodnym. Uruchomienie ogrzewania (temp. wewnątrz +4, na zewnątrz -2) i doprowadzenie do stabilnej temperatury +20 stopni kosztowało mnie 180 m3 gazu. Obecnie utrzymuję temperaturę kominkiem. Palę 3-4 godziny doprowadzając do 20 stopni w całym domu (garaż bardziej oporny - dochodzi do 11 stopni). Do następnego dnia spada nie więcej niż o 2-3 stopnie. Obecnie nie próbuję gazem, bo nie mieszkam a drzewa po budowie trochę pozostało.
W wolnej chwili zainstalowałem półki w spiżarni. Zrobił się całkiem spory schowek.
Zainteresowanym przedstawiam zdjęcia w mojej galerii.
Link do komentarza
Witam cię Wojtku!
Nie martw się, nie tylko ty palisz i tracisz na to kasiorkę. My z Irkiem przez miesiąc spaliliśmy tonę węgla, a temperatura taka sobie, ale palimy, żeby schło i rury nie zamarzły. Spiżarka bardzo fajna, z czego robiłeś półki? Kafle w kotłowni, widzę podobne do naszych. I tak w ogóle to wszystko bardzo ładnie porobiłeś. Pozdrawiam!
Link do komentarza
Cytat

Spiżarka bardzo fajna, z czego robiłeś półki? Kafle w kotłowni, widzę podobne do naszych.


Cześć Asiu.
Kafelki najtańsze z promocji Castoramy. Półki, to typowe kuchenne półki szafkowe z Leroy Merin plus szyny i wsporniki regałowe też z tego sklepu. Jest to wygodne rozwiązanie, bo umożliwia dowolną późniejszą regulację (wysokość na wspornikach przestawiana co jakieś 5cm).
Czy Wasz dom jest ocieplony z zewnątrz? U mnie nie ma problemu z uzyskaniem 20 stopni nawt gdy palę samym kominkiem. Teraz mamy mrozy poniżej 10 stopni i na wszelki wypadek właczyłem dogrzewanie gazem.
Pozdrawiam Wojtek
Link do komentarza
Witaj!
Nasz domek jeszcze nie ocieplony, na piecu ciągle 50 stopni bez wygaszania pieca, jest ciepło, ale ciągle też jest palone. Półki bardzo mi sie podobają i chyba też takie sobie sprawię. Właśnie wróciliśmy z budowy po całodniowym kładzeniu tynków na gładko. Wygląd pomieszczeń zmierza do stanu użyteczności.
Pozdrawiam!
Asia
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

ponadto sciany i dach mam zamiar robic w systemie thermomuru czy ktos wypowie sie na ten temat ?



Witam.
Przyglądałem się kiedyś budowie takiego domu - jednopiętrowego. Trzeba bardzo dokładnie przewidzieć wszystko od instalacji po rozmieszczenie umywalek, szafek itp. gdyż w tych miejscach należy przewidzieć specjalne wzmocnienia (być może po wymurowaniu też się da, ale ówcześni budowlańcy twierdzili co innego). Wszelkie instalacje w zasadzie należy poprowadzić bezpośrednio przed zalaniem "klocków" betonem. Proszę się dowiedzieć u projektanta, czy wyrazi zgodę na tę technologię (mój projekt nie przewidywał tego typu ścian.
Jestem ciekawy postępów. Trzymam kciuki i czekam na relacje z budowy.
Wojtek
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Witam serdecznie!
Własnie dołączyłam do posiadaczy projektu LMP 132:)
Mój domek będzie dośc mocno przerobiony z uwagi na wąski (18m) front działki. Kluczową zmianą będzie więc likwidacja garażu z boku budynku i doprojektowanie go od frontu w taki sposób, że będzie wychodził poza obrys domu do szerokości elewacji frontowej 11m. Garaż będzie miał 2-spadowy dach, co umożliwi mi lokalizację garderoby dostępnej z pom. 2.5, która będzie naszą sypialnią. Łazienka będzie sie znajdować w pom. 2.2.
z pozostałych zmian:
- Zmiana rozmiarów okien do szer. 120cm, te w ścianach szczytowych będą maksymalnie rozsunięte od siebie. W kuchni i salonie doprojektowuje dodatkowe okna w taki sposób aby znalazły się pod tymi na poddaszu. Okno tarasowe będzie miało szerokość 270cm.
- podwyższenie parteru i 1 pustak i ściany kolankowej na poddaszu tak samo
- Wydłużenie krokwi dachowych od frontu budynku do długości daszka nad wejściem do budynku.

Napiszcie jak przebiegają Wasze prace - jesli ktoś buduje w Wielkopolsce i ewentualnie umożliwiłby mi obejrzenie swojego domku w realu, to byłabym bardzo wdzieczna.
Pozdrawiam raz jeszcze.
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Witam Wszystkich.Ja już prawie mieszkam w domu. Dach przykryłem w marcu a teraz kończę łazienkę i czekam na meble do kuchni.Muszę powiedzieć wszystkim,że ten dom wygląda rewelacyjnie po wykończeniu.Ja mam każdy metr zagospodarowany i polecam wszystkim LMP132. Już wkrótce dodam fotki.
Link do komentarza
Witam wszystkich LMP-132- wiczów.
Mieszkam już w nowym domku od 3 miesięcy. Cały czas jeszcze częściowo na kartonach, ale powoli sytuacja się stabilizuje. Dom zaskoczył mnie doskonałą izolacją akustyczną i termiczną. Mimo lipcowych upałów było całkiem przyjemnie, a wchodząc z dworu wręcz chłodno.
Jak do tej pory nie zauważyłem niczego co chciałbym zmienić, gdybym jeszcze raz zaczynał. Wszyscy odwiedzający są zaskoczeni funkcjonalnością i wykorzystaniem przestrzeni. Dom wewnątrz jest naprawdę duży, a łazienka na poddaszu bije rekordy zaskoczenia. Zmieściłem wannę, dużą okrągłą kabinę, umywalkę w ciągu szafek, WC, a jeszcze jest miejsce na okągły stoli i dwa foteliki, gdyby ktoś tak lubił.
Jestem bardzo zadowolony. Polecam innym.
Wojtek
Link do komentarza
Witam !!!! Wszystkich szczęśliwych i zadowolonych z projektu LMP 132

Jestem szczęśliwym posiadaczem domku wybudowanego według tego projektu, trochę go zmodernizowałem podpatrując tu i tam. Z tego podpatrywania wyszedł taki domek jak na załączonych zdjęciach. Obecnie jestem na etapie elewacji i ogrzewania.
Pozdrawiam wszystkich
maj 24

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...