Skocz do zawartości

Architektura wnętrz - studia podyplomowe


Orzechowka

Recommended Posts

Nietypowy wątek, ale może mnie nie usuniecie:)

Zagląda tu pewnie sporo osób zorientowanych w temacie/

 

Bardzo proszę o pomoc w wyborze studiów podyplomowych z architektury wnętrz. 
Gdzie warto, a gdzie nie? Poniżej zestawienie, może komuś też się przyda.

Zależy mi na solidnych podstawach w projektowaniu, ale też na elementach aranżacji wnętrz. 
Chciałabym uniknąć rozmytych zajęć zapychaczy w rodzaju historii architektury czy sztuki, bo to wszystko miałam na poprzednich studiach. Szukam dużej ilości godzin praktycznych z projektowania + praca na profesjonalnych programach.
Plan podjęcia takich studiów powstał na dniach - rekrutacja trwa już teraz i większość uczelni wymaga portfolio - obawiam się, że trudno będzie mi coś skompletować. Z drugiej strony - tam, gdzie nic nie wymagają na wejściu - też źle, bo będzie pewnie niski poziom?

Wiem oczywiście, że rok to mało na nabycie silnych kwalifikacji, ale traktuję to jako początek edukacyjnej drogi:)


Miejsce nie ma znaczenia, jestem z Warszawy, ale tutaj nic wartego uwagi nie ma, co mnie zdziwiło.

Kilka ofert, ktore wpadły mi w oko

- SWPS Poznań. School of Form. Aranżacja wnętrz. 
swps.pl/oferta/poznan/podyplomowe/design-projektowanie/aranzacja-wnetrz
Sam program wygląda ok dla moich potrzeb. Wymagają jednak portfolio, którego nie zdążę pewnie przygotować, choć mogę spróbować. A propos, co z tą ścianą? Może to być zdjęcie albo grafika komputerowa?:

" 1. układ ścienny – dowolnie wybrana ściana wybranego pomieszczenia (istniejącego lub zaprojektowanego) – technika kolażu z wykorzystaniem różnych materiałów (maksymalny format pracy A3); 
2. mój ulubiony świat kolorów, motywów, faktur i detali – kolaż wykonany dowolną techniką (wyklejanka, wycinanka, elementy malarstwa i rysunku ect.) z zastosowaniem jak największej ilości różnorodnych materiałów)"



-- Łódź 
Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania
www.wssip.edu.pl/rekrutacja.php?m=3&strona=studia-podyplomowe
Wygląda bdb, ale wymagają na wejściu już sporych kompetencji. Nie mam szans.


-- Łódź - ASP 
podyplomowe.asp.lodz.pl/studia-podyplomowe/11-projektowanie-architektury-wnetrz
Program wygląda bardzo dobrze, same konkrety, (choć nie ma w ogóle zajęć dot. “stylizacji” wnętrza). Podoba mi się najbardziej, no i blisko Wawy.
Ale brak wymagań/portfolio - dla mnie to dobrze, ale obiektywnie nie tak dobrze:)


-- Wrocław, Wyższa Szkoła Humanistyczna
humanistyczna.pl/studia-podyplomowe/wnetrza-i-design/?lang=pl
Program nie wygląda źle.


-- Katowice
www.wst.com.pl/studia_podyplomowe/architektura_wnetrz
Brak szczegółowego programu, nie można ocenić.

-- Kraków 
www.asp.krakow.pl/index.php/pl/kandydaci/studia-podyplomowe-dlakandydatow-143/w-zakresie-projektowanie-architektury-wntrz
Brak programu, wymagane portfolio.

-- Sopot, Aranżacja i stylizacja przestrzeni
www.ssw-sopot.pl/aranzacja-i-stylizacja-przestrzeni/
Program pisany na kolanie. No ale Sopot:)

-Politechnika Śląska, Gliwice
rekrutacja.polsl.pl/Strony/rar.aspx
Wygląda w sumie dobrze, wymagane jednak wcześniejsze studia kierunkowe, a w programie widzę “zapychacze”.

-Gdańsk ASP
Ciekawe, ale nie o to mi chodziło aiw.asp.gda.pl/wp-content/uploads/2017/07/program.pdf

No i last i chyba least:

-- ASP Warszawa
waw.asp.waw.pl/studia-podyplomowe/
Rozmyte jakieś to, zresztą dotyczy kolorów, a nie projektowania wnętrz.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...