Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
konrad0o0

Wykucie otworu na drzwi zewnętrzne z przerwaniem wieńca

Recommended Posts

Witam,

Bardzo proszę o poradę. Zamarzyły mi się drugie drzwi zewnętrzne, jedyna możliwość ich wstawienia to z spocznika klatki schodowej, gdzie na wysokości ok 1,5m znajduje się wieniec nad parterem a na zewnątrz balkon na całej szerokości budynku. Budynek jest 3kondygancyjny.  Jak rozumiem skucie balkonu na szerokości ok 2m i zrobienie z jednego dwóch mniejszych nie stanowi większego problemu. co jednak z wieńcem? Czy jest możliwe wybetonowanie ramy żelbetowej dookoła nowych drzwi i dowiązania jej do istniejącego wieńca? (tak jak na rysunku) Zdaje sobie sprawę, że taka przeróbka wymaga projektu. chciałbym jednak się dowiedzieć, czy idea przedstawiona na rysunku ma sens. 

IMG_20170815_091837.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jaki jest to wieniec i na której kondygnacji sie on znajduje oraz czy to jest już dom użytkowany czy jeszcze w budowie.

Co do balkonu to też nie jest tak chop jak sobie myślisz, prościej będzie ten balkon przedzielić barierką lub parawanem aniżeli skuwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wieniec żelbetowy, ale jakie pręty i wymiary nie wiem... Pomiedzy parterem a pierwszą kondygnacją. Balkon nie może  zostać, gdyż znajduje się od spocznika ok 1,5m wyżej a otwór na drzwi muszę wykuć na ok 2,1m. Dom użytkowany, wybudowany w latach 70 (2 kondygnacje) oraz nadbudowany ok 10lat temu (3cia kondygnacja)

IMG_20170815_100416.jpg

Edytowano przez konrad0o0 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W latach 70 budowano nie przewidywalnie, musiałby to ktoś z uprawnieniami na miejscu obejrzeć, inaczej uważam że sie nie da czegoś konkretnego doradzić.

Chodziło  mi o wieniec czy kolankowy czy stropowy, tu z Twojego opisu wychodzi że to stropowy. Jeżeli rozwalisz balkon to już go nie postawisz  z betonu, jedynie w rachubę będzie wchodził balkon drewniany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak wieniec stropowy, Natomiast balkon jest na całej szerokości ściany  na wysokości wieńca stropowego a wiec ok 1,5m od poziomu spocznika co wiąże się z tym ze jakbym wykuł otwór na drzwi to na wysokości 1,5m miałbym balkon, który musiałbym skuć tylko na szerokości nowych drzwi co wiązałoby sie z tym, że zamiast jednego balkonu powiedzmy ok10m miałbym 2 po ok 4m a pomiędzy nimi byłby drzwi.  W każdym razie dzięki za zainteresowanie się problem. 

IMG_20170815_103659.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli balkon podzielisz na dwa czyli zrobisz przerwę na szerokość otworu drzwiowego to po co C i te drzwi? Na co będziesz wychodził jeżeli będzie zaraz za drzwiami pustka. Chyba że jak Cię zrozumiałem jeszcze inaczej, balkon obecny jest na wysokości w połowie planowanego otworu drzwiowego i dlatego chcesz go zburzyć, ale z drugiej strony jakieś drzwi balkonowe chyba są aby na ten balkon można wychodzić.

Najlepiej jak narysujesz to z rzutu z góry i w przekroju pionowym.

Co do balkonu to zapewne jest on powiązany zbrojeniem z wieńcem albo kto wie może nawet i ze stropem (może wiesz jaki masz strop w tym domku) zbrojeniem bo tak kiedyś robiono nie martwiąc sie o mostki termiczne. Dlatego napisałem, że jak stary balkon zburzysz to nowy tylko drewniany wchodzi w rachubę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, konrad0o0 napisał:

Czy jest możliwe wybetonowanie ramy żelbetowej dookoła nowych drzwi i dowiązania jej do istniejącego wieńca

1. Przede wszystkim poniższe uwagi są wstępne do twej rozmowy z konstruktorem, projektantem, do którego musisz się udać, by wszystko było załatwione prawnie i fachowo. A więc to co niżej, to moje rady ktorych możesz jako otwarcie rozmowy o projekcie,  nie jako zachęta do samodzielnego remontu. 

2. Koncepcja połączenia  przerwanego wieńca nie ma sensu. Ani potrzeby. 

3. Skucie - a raczej umiejętne wycięcie części płyty balkonu, żeby nie naruszyć  jego pozostałych części -  jak w rysunkach wyżej - jest możliwe, a skucie odnośnej części wieńca w miejscu otworu drzwiowego też. Nad drzwiami musisz zrobić nadproże.

4. jest jeszcze kwestia - gdzie te drzwi mają prowadzić - na balkon, schody, spocznik schodów zewn. - gdzie. A może portfenetr?

Tak czy inaczej - to wstępne wiadomości dla ciebie do konkretnej rozmowy z projektantem!!!!  

 • Smutny 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konstruktorem ani projektantem nie jestem. Podpowiem Ci jedynie z zakresu mojej dziedziny jaką są drzwi zewnętrzne. Jak już wszystko ustalisz z kimś mądrzejszym u Ciebie na miejscu i będziesz wiedział jak to zrobić, albo ktoś Ci to wykona to ode mnie taka mała porada.

Uważam, że to miejsce będzie trochę bardziej pracował jak zwykłe nadproże nad otworem drzwiowym, stąd na Twoim miejscu pokusiłbym się o zakup drzwi z ościeżnicą z profilu aluminiowego. Nie mam tu na myśli drzwi aluminiowych, bo one są po prostu zbyt drogie dla większości ludzi. Tańszą wersję tego rozwiązania znajdziesz w KMT czy Wikędzie. Oni mają możliwość dokupienia ościeżnicy aluminiowo-kompozytowej. Jest ona znacznie sztywniejsza i o wieeeele mniej poddaje się pracy w murze. Cenowo około 600-700zł netto dopłaty. Pomijam już kwestie znacznie lepszej izolacji termicznej, bo nie w tym problem u Ciebie.

Niestety nie jestem biegł z dziedziny Twojego problemu aby podpowiedzieć coś więcej. Na pewno wolę nie napisać nic, co mogłoby się przyczynić do katastrofy budowlanej. Także jak wyżej Kolega proponuję Ci zasięgnąć informacji u miejscowego specjalisty, który przyjedzie i to zobaczy na własne oczy a nie na rysunkach jak my na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że kończyłeś polibudę - nie wpadłbym na to, że musi być nadproże i na to, że ościeżnica nie może podpierać muru. A zdziwię Cię pewnie niemiłosiernie, bo widziałem już takie ościeżnice, które były jednocześnie nadprożem w starym domu.

Ja piszę o późniejszej pracy tego miejsca. Tak, musi być tam nadproże i tak, ze względu na swoją bardzo nietypową konstrukcję będzie pracować mocniej jak zwykłe nadproże o czym pisałem wyżej. Stąd sugestia aby dać ościeżnicę aluminiową, która jest znacznie sztywniejsza i nie podda się pracy muru. 

A to czy Inwestor kupi drzwi białe czy czarne mnie nie interesuje. Podpowiadam jedynie z własnego doświadczenia co można zrobić aby za 2 lata nie rzucać słów na "k" i innych przyjemności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie drzwi mają być nie na balkon, tylko zewnętrzne i będą wymagały dodatkowych schodów zewnętrznych. Budynek jest usługowo mieszkalny z parterem pod usługi  a chciałem wykonać drzwi ogólnodostępne na druga stronę działki gdyż jest tam zabudowa szeregowa i żeby dostać się na działkę należy pieszo wykonać ok 500m spaceru i jedyna ogólnodostępna część gdzie można takie drzwi wykonać to spocznik na klatce schodowej.  W załączniku jeszcze jeden rysunek poglądowy na wyżej opisana sytuacje. Dziękuję za wszystkie rady

IMG_20170815_112733.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, theme napisał:

widziałem już takie ościeżnice, które były jednocześnie nadprożem w starym domu

No wiem że czasem tak jest - ale to nie fachowe - chyba że to rodzaj pruskiego muru, to konstrukcja drewniana może być ościeżnicą.

Nadproże musi być, gdy jest otwór. Ościeżnica jest osadzona, uszczelniona pianka - nie podlega naporowi konstrukcji, przynajmniej nie powinna. 

WW nadproże będzie działać jak belka - mowimy nie o tej błędnej wg mnie kombinacji łączenia z wieńcem istniejącym, tylko samodzielnym nadprożu.

A drzwi i ościeżnica - masz 100% racji - im silniejsze i cieplejsze, tym lepsze, szczególnie gdy zewnętrzne :12_slight_smile:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, konrad0o0 napisał:

  W załączniku jeszcze jeden rysunek poglądowy na wyżej opisana sytuacje. Dziękuję za wszystkie rady

IMG_20170815_112733.jpg

Kolego ingerencja jaką proponujesz jest nieco głębsza niż Ci się wydaje

Wykonanie nadproża to jest pikuś .

jeszcze trzeba rozwalić spocznik by dowiązać się ze zbrojeniem dla schodów które chcesz wyprowadzić i wykonać stosowne dozbrojenie tego elementu .

znaczy KONSTRUKTOR niezbędny , a pitolenia.

pozwól że zadam inne pytanie

Czy może nie warto byłoby pomyśleć o schodach np na konstrukcji stalowej - 2 zabiegi z przejściem na balkon

kwestia wymiany drzwi balkonowych na takie które można otwierać zamykać z wewnątrz i na zewnątrz wydaje mi się opcją prostszą niż demolka elementów konstrukcyjnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, konrad0o0 napisał:

Dokładnie drzwi mają być nie na balkon, tylko zewnętrzne i będą wymagały dodatkowych schodów zewnętrznych

No to schody , jeśli żelbetowe, zdylatowane od istniejącego domu - chyba ze drewniane lub stalowe - to możesz cześciowo oprzeć - jeśli jest miejsce na murze ze spocznikiem - ale to zależy od konstrukcji schodów i ile tam miejsca jest poza oparciem płyty spocznika i jaka gruba jest ściana. Generalnie - najlepiej jest dylatować nową część ze względu na osiadanie a i na mostki cieplne, chociaż i tak masz już wielki z powodu balkonu :12_slight_smile: - ale zawsze możesz zaszklić balkon i zniwelować mostek

Klatka schodowa też do konsultacji z projektantem. Powodzenia!

3 minuty temu, MTW Orle - osuszanie budynków napisał:

jeszcze trzeba rozwalić spocznik by dowiązać się ze zbrojeniem dla schodów

Orle - spocznika nie musi ruszać i nie powinien - wg mnie klatka zewnetrzna powinna byc niezależna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zenek

napisałem magiczne słowo - Konstruktor -

przyjedzie na miejsce zbada, obliczy , wykona projekt .

dalsze zagłębianie się w temat jest absolutnie zbędne ,

przyjęte założenia są wykonalne , jednak praco / wiedzo / kaso chłonne

postawienie żelbetowej klatki wymaga fundamentów przy fundamentach istniejącego budynku - czyli zaś wkładasz obywatelowi rękę w nocnik - bo jeszcze drożej .

postawienie "stalowca" odsuniętego o balkon z przejściem na balkon tym bardziej pod rozwagę

jednak powtórzę tonem nie znoszącym sprzeciwu

KONSTRUKTOR i na tym wiedza internetowa powinna się kończyć

 • Dziękuję 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, MTW Orle - osuszanie budynków napisał:

Zenek

napisałem magiczne słowo - Konstruktor -

przyjedzie na miejsce zbada, obliczy , wykona projekt .

dalsze zagłębianie się w temat jest absolutnie zbędne ,

przyjęte założenia są wykonalne , jednak praco / wiedzo / kaso chłonne

postawienie żelbetowej klatki wymaga fundamentów przy fundamentach istniejącego budynku - czyli zaś wkładasz obywatelowi rękę w nocnik - bo jeszcze drożej .

postawienie "stalowca" odsuniętego o balkon z przejściem na balkon tym bardziej pod rozwagę

jednak powtórzę tonem nie znoszącym sprzeciwu

KONSTRUKTOR i na tym wiedza internetowa powinna się kończyć

Ok  i własnie taka odpowiedz chciałem uzyskać założenie słuszne oraz wykonalne i teraz mogę o tym dalej myśleć oraz szukać projektanta.  Schody na balkon odpadają niestety z tego samego powody co na parterze gdyż balkon prowadzi również do wydzielonych lokali a drzwi chciałem ogólnodostępne.  

Dziękuję za wszystkie opinie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, konrad0o0 napisał:

Ok  i własnie taka odpowiedz chciałem uzyskać założenie słuszne oraz wykonalne

wszystko zależy od opinii tego co sobie odpowiedzialność za to na zad weźmie , zanim się nakręcisz zacznij od konstruktora za kilka stówek będziesz wiedział : o czym możesz myśleć , a nad czym głowy w ogóle nie łamać .

powodzenia życzę

 • Lubię to 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, MTW Orle - osuszanie budynków napisał:

postawienie żelbetowej klatki wymaga fundamentów przy fundamentach istniejącego budynku - czyli zaś wkładasz obywatelowi rękę w nocnik - bo jeszcze drożej

Wyżej napisałem - to jest wiedza na potrzeby inwestora do rozmowy z projektantem

Fundament klatki zelbetowej można odsunąć - częsc biegu może być wspornikowa. To żaden nocnik. I niekoniecznie trzeba odsuwać - tylko zdylatować. 

Konstrukcja stalowa - jak najbardziej - może częściowo nawet opierać się o istniejący mur - stal przeniesie lekkie ewentualne osiadanie. To samo drewno, choć nie wiem jak z ppoż. Ale obie konstrukcje też potrzebują fundament.

24 minuty temu, MTW Orle - osuszanie budynków napisał:

zanim się nakręcisz zacznij od konstruktora za kilka stówek będziesz wiedział : o czym możesz myśleć

Tak jest! Za to dam ci punkcik, Orle :12_slight_smile:

I na koniec do  konrad0o0:  napisz kiedyś, co z tego wyszło :12_slight_smile:

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, mhtyl napisał:

mało tego, przygotowywać do rozmowy z konstruktorem. Przecież jak taki ignorant jak  przedstawiłby swoje racje konstruktorowi to on by go albo wyśmiał albo by pogonił gdzie pieprz rośnie.

Całe niezbędne przygotowanie to wiedza co chcę osiągnąć .

Na pytanie jak to osiągnąć odpowiadać już będzie wskazany - wybrany konstruktor .

i Tu się z Mhtylem zgadzam

51 minut temu, zenek napisał:

Szkoda niszczyć temat przegadywaniem. Ufff....:12_slight_smile: ja odpuszczam - nic więcej nie wymyślę w tym temacie.

a Tu się zgadzam z Zenkiem

 • Dziękuję 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, MTW Orle - osuszanie budynków napisał:

Tu się z Mhtylem zgadzam

 

5 minut temu, MTW Orle - osuszanie budynków napisał:

a Tu się zgadzam z Zenkiem

Tym postem mnie obrażasz! Przykro mi.

Orle - przeczytaj jeszcze raz posty z którymi się zgadzasz , czy nie - bo niestety tu chodzi o podstawową wiedzę z konstrukcji i odrobinę wyobraźni przestrzennej. I musisz się zgodzić albo ze mną, albo z mhtylem. Nie ma pośrodku.

Trzeba albo powiedzieć, czy można wywalic kawałek przedmiotowego wieńca - albo nie . Wykaż się decyzją - nie ściemniaj. Na rysunkach wszystko widać - a potrzebny poziom wiedzy to III klasa technikum - II rok Polibudy - albo doświadczenie murarza - zbrojarza - betoniarza. 

51 minut temu, mhtyl napisał:

Jak debil był debilem tak będzie i żadna reforma tego nie zmieni.

Nazwa tematu "Wykucie otworu na drzwi zewnętrzne z przerwaniem wieńca" a wieniec co trzyma? balkony? ana ten balkon co z czego się wchodzi? z klatki schodowej? Jakim trzeba być ignorantem aby takie bzdury wypisywać

Mamy tu absoluta mhtyla - wie wszystko na każdy temat. Orle - pora się opowiedzieć:

1. trzyma coś ten wieniec w murze klatki schodowej? - trzyma kawałek balkonu. Jak się ten kawałek balkonu odetnie - będzie trzymał dalej ten kawałek? Nie. 

2 Czy ten kawałek wieńca trzyma jeszcze coś? Pytanie dla ciebie i mhtyla: TRZYMA COŚ JESZCZE????

3. A jak trzyma to co???? A jak nie trzyma, to co się stanie, jak go nie będzie na tym odcinku?

Konkretne pytania - albo odpowiadacie konkretnie, albo darujcie sobie filozofowanie!

Przy całym szacunku dla ciebie Orle, calkiem serio.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, MTW Orle - osuszanie budynków napisał:

 

a Tu się zgadzam z Zenkiem

Oczywiście, jak najbardziej oczekiwania są (autor tematu wie co chce) a jak to zrobić to już decyzja od osoby z odpowiednimi uprawnieniami budowlanymi jak to zrobić, zresztą ja to już jako pierwszy o takiej osobie wspomniałem w tym temacie.

Natomiast pisanie, że wieniec może być przerwany to zlitujcie się ale to choćby nawet byłoby gdybanie jest niedopuszczalne, nawet ktoś kto ma jako takie pojęcie o budowlance nie stwierdziłby że wieniec nie musi mieć ciągłości. A przytoczę tu fragment 

Cytat

 Koncepcja połączenia  przerwanego wieńca nie ma sensu. Ani potrzeby. 

nie jest gdybaniem tylko stanowczym stwierdzeniem, głupim stwierdzeniem dodam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, mhtyl napisał:

nawet ktoś kto ma jako takie pojęcie o budowlance nie stwierdziłby że wieniec nie musi mieć ciągłości.

Ja mam  pojęcie. Wieniec nie musi mieć ciągłości. Gdyby tam balkon w oryginale kończył się na klatce schodowej - tak jak teraz chce inwestor - to by tego wieńca nie było - bo nie byłby tam potrzebny!!!

Jest tam tylko dlatego - bo jest balkon - dokładnie jego fragment. Mhtyl - pomyśl, popatrz na elewacje i inne rysunki - wykaz dobrą wolę i pewno zobaczysz - tam nie jest potrzebny wieniec.

On idzie po ścianie zewnętrznej gdzie trzyma strop i balkon - potem jest na bocznych ścianach klatki schodowej i trzyma stropy i pewnie górny spocznik, antresolę czy co tam jest na piętrze. to samo jest z drugiego boku klatki.

W środku jest jest ten środkowy fragment balkonu z fragmentem wieńca, który tylko dlatego tam jest. Mało - zwykle tam nie ma wieńca - zwykle w tym miejscu jest okno doświetlające klatkę. Nie ma go bo jest balkon (ewentualnie by było takie przedzielone balkonem - dziwadło  więc go nie ma. 

Popatrz bez nerwów - i przynajmniej raz mi przyznaj rację. I nie obrażaj - bo to poniżej pasa.

 • Smutny 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak widać dalej brakuje jodu o podstawie budowania nie wspomnę. Poniżej przykład domu wielokondygnacyjnego z klatka schodowa i balkonami.  Wieniec idzie w koło, że tak napisze po chłopsku i spaja całą kondygnacje przechodząc przez połowę wysokości klatki schodowej. Aby nie zamydlać zbyt zagadnienia nie będę opisywał jak są zrobione schody i spocznik. Temat dotyczy wieńca i jego przerwania. Dodatkowa trudnością w tym przypadku jest to, że dom zbudowano w latach 70 a wtedy budowano "różnie" więc bez wizji lokalnej nie ma co tu się wymądrzać i bezsensu wypisywać, bo strop może być monolityczny z użyciem np szyn kolejowych które były wypuszczone pod balkon, takie rzeczy sie zdarzały a tu będzie rzeczony robił wykłady i mącił autorowi tematu w głowie.

 

 

494_6496_prz_aa.jpg

 

481_6496_prz_bb.jpg

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem - problemem nie jest wieniec, z różnych powodów.

Rzeczywistym problemem jest balkon.
Jak nie ma projektu z wyrysowanym zbrojeniem płyty balkonowej - osłabienie konstrukcji płyty może nie być możliwe.

No chyba, że trafi się na konstruktora/projektanta z uprawnieniami "szemranymi".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też MTW napisał

Cytat

Kolego ingerencja jaką proponujesz jest nieco głębsza niż Ci się wydaje

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, mhtyl napisał:

Wieniec idzie w koło, że tak napisze po chłopsku i spaja całą kondygnacje przechodząc przez połowę wysokości klatki schodowej.

Nie - widać, że stropy są ponad parapetem okna klatki schodowej - wieniec musiałby schodkowo zejść i wyjść . Na pewno się nie mylę mhtyl! Nie brnij, bo nie ma sensu. Tylko na ostatnim stropie wieniec się łączy nad katką schodową we wspolnym stropie. Popatrz i nie obrażaj przy dyskusji. Tylko suche argumenty i będzie pozytek, zamiast pyskówki.

tu masz taki przekrój:

przekroj-budynku-projekt-dom-nad-bulwarem-11__256.jpg.76910351e28b28bd677b5690a233a9ce.jpg

też okna klatki w poziomie stropu. to typowe. 

16 minut temu, bajbaga napisał:

problemem nie jest wieniec, z różnych powodów.

Rzeczywistym problemem jest balkon.

o -brawo - tu się zgadzam - może być jakaś specyficzna konstrukcja, może wsporniki, albo w ogóle słaba konstrukcja.

Dlatego pisałem - konstruktor popatrzy i sprawdzi - a oprocz tego wyciąć a nie kuć - żeby nie naruszyć boków.

Ale jeśli weźmiemy typowy balkon jako wspornik - to można wyciąć ten kawalek.  

Bajbago - nikt na podstawie rysunku byłego nie podejmie decyzji - to jest istniejący balkon - i ekspertyza tylko pomocniczo traktuje rysunki. Tej niepewności i trudności rozstrzygnięć  niestety nigdy nie zazdroszczę konstruktorom - b. odpowiedzialny zawód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, zenek napisał:

 

Tym postem mnie obrażasz! Przykro mi.

 

napisałem że tu się zgadzam , że prochu tu nie wymyślimy i szkoda bić pianę .

dalsza dyskusja jest zbędna

czyli absolutnie Cię nie obraziłem

Ogólnie propozycje Zenka mają sens tylko nie w każdym przypadku

I zastrzeżenia Henia też mają sens i też nie w każdym przypadku

A dywagacje na temat spójności budynku z wklejaniem przekroi budynków innych sprawdzą się kiepsko ,

bo piszemy o konkretnym budynku i piszemy o szeregowcu nie o bloku.

Tak ogólne zasady jak być powinno  itp. itd.

Ale  wcale nie jest powiedziane ze ten budynek jest zbudowany zgodnie z zasadami ogólnymi.

Poprzestańmy proponuję na opinii inwestora

Zacznie od konstruktora i będzie rozwijał temat , a my go już nie rozwijajmy

 • Dziękuję 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • 挂科怎么办?实体公司+Q/微信869520616办美国毕业证,办美国成绩单,办美国学历认证,办美国学位证,办美国文凭认证,办留信网认证,办留服认证,办教育部认证(网上可查,实体公司,专业可靠) ◆◆◆◆◆----------------【远洋教育】留学归国服务中心-----------◆◆◆◆◆ 【主营项目】 一.毕业证、成绩单、使馆认证、教育部认证、雅思托福成绩单、学生卡等! 二.真实使馆公证(即留学回国人员证明,不成功不收费)  三.真实教育部学历学位认证(教育部存档!教育部留服网站永久可查) 四.办理各国各大学文凭(一对一专业服务,可全程监控跟踪进度)  如果您处于以下几种情况: ◇在校期间,因各种原因未能顺利毕业……拿不到官方毕业证 ◇面对父母的压力,希望尽快拿到; ◇不清楚认证流程以及材料该如何准备; ◇回国时间很长,忘记办理; ◇回国马上就要找工作,办给用人单位看; ◇企事业单位必须要求办理的 ◇需要报考公务员、购买免税车、落转户口 ◇申请留学生创业基金 ◆为什么您的学位需要到使馆进行公证? 使馆教育处开具的《留学回国人员证明》是留学人员在国内证明留学身份、联系工作、创办企业、落转户口、申请国内各类基金等必备的材料。留学人员持有此证明还可以享受购买国产汽车免税等多项优惠政策。 ◆为什么您的学位需要在国内进一步认证? 如果您计划在国内发展,那么办理国内教育部认证是必不可少的。一般企事业用人单位在您应聘时都会需要您提供这个认证。办理教育部认证所需资料众多且烦琐,所有材料您都必须提供原件,我们凭借丰富的经验,帮您快速整合材料,让您少走弯路。 专业服务,请勿犹豫联系我! 本公司是留学创业和海归创业者们的桥梁。一次办理,终生受用,一步到位,高效服务。详情请在线咨询办理,欢迎有诚意办理的客户咨询!洽谈。 ◆招聘代理:本公司诚聘英国、加拿大、澳洲、新西兰、美国、法国、德国、新加坡各地代理人员,如果你有业余时间,有兴趣就请联系我们◆ 校园代理,报酬丰厚。真诚期待您的加盟。24小时服务 为您服务 专业服务,使命必赴! 敬告:面对网上有些不良个人中介,真实教育部认证故意虚假报价,毕业证、成绩单却报价很高,挖坑骗留学学生做和原版差异很大的毕业证和成绩单,却不做认证,欺骗广大留学生,请多留心!办理时请电话联系,或者视频看下对方的办公环境,办理实力,选择实体公司,以防被骗! 咨询顾问:qq/微信:869520616
  • 挂科怎么办?实体公司+Q/微信869520616办美国毕业证,办美国成绩单,办美国学历认证,办美国学位证,办美国文凭认证,办留信网认证,办留服认证,办教育部认证(网上可查,实体公司,专业可靠) ◆◆◆◆◆----------------【远洋教育】留学归国服务中心-----------◆◆◆◆◆ 【主营项目】 一.毕业证、成绩单、使馆认证、教育部认证、雅思托福成绩单、学生卡等! 二.真实使馆公证(即留学回国人员证明,不成功不收费)  三.真实教育部学历学位认证(教育部存档!教育部留服网站永久可查) 四.办理各国各大学文凭(一对一专业服务,可全程监控跟踪进度)  如果您处于以下几种情况: ◇在校期间,因各种原因未能顺利毕业……拿不到官方毕业证 ◇面对父母的压力,希望尽快拿到; ◇不清楚认证流程以及材料该如何准备; ◇回国时间很长,忘记办理; ◇回国马上就要找工作,办给用人单位看; ◇企事业单位必须要求办理的 ◇需要报考公务员、购买免税车、落转户口 ◇申请留学生创业基金 ◆为什么您的学位需要到使馆进行公证? 使馆教育处开具的《留学回国人员证明》是留学人员在国内证明留学身份、联系工作、创办企业、落转户口、申请国内各类基金等必备的材料。留学人员持有此证明还可以享受购买国产汽车免税等多项优惠政策。 ◆为什么您的学位需要在国内进一步认证? 如果您计划在国内发展,那么办理国内教育部认证是必不可少的。一般企事业用人单位在您应聘时都会需要您提供这个认证。办理教育部认证所需资料众多且烦琐,所有材料您都必须提供原件,我们凭借丰富的经验,帮您快速整合材料,让您少走弯路。 专业服务,请勿犹豫联系我! 本公司是留学创业和海归创业者们的桥梁。一次办理,终生受用,一步到位,高效服务。详情请在线咨询办理,欢迎有诚意办理的客户咨询!洽谈。 ◆招聘代理:本公司诚聘英国、加拿大、澳洲、新西兰、美国、法国、德国、新加坡各地代理人员,如果你有业余时间,有兴趣就请联系我们◆ 校园代理,报酬丰厚。真诚期待您的加盟。24小时服务 为您服务 专业服务,使命必赴! 敬告:面对网上有些不良个人中介,真实教育部认证故意虚假报价,毕业证、成绩单却报价很高,挖坑骗留学学生做和原版差异很大的毕业证和成绩单,却不做认证,欺骗广大留学生,请多留心!办理时请电话联系,或者视频看下对方的办公环境,办理实力,选择实体公司,以防被骗! 咨询顾问:qq/微信:869520616
  • 挂科怎么办?实体公司+Q/微信869520616办美国毕业证,办美国成绩单,办美国学历认证,办美国学位证,办美国文凭认证,办留信网认证,办留服认证,办教育部认证(网上可查,实体公司,专业可靠) ◆◆◆◆◆----------------【远洋教育】留学归国服务中心-----------◆◆◆◆◆ 【主营项目】 一.毕业证、成绩单、使馆认证、教育部认证、雅思托福成绩单、学生卡等! 二.真实使馆公证(即留学回国人员证明,不成功不收费)  三.真实教育部学历学位认证(教育部存档!教育部留服网站永久可查) 四.办理各国各大学文凭(一对一专业服务,可全程监控跟踪进度)  如果您处于以下几种情况: ◇在校期间,因各种原因未能顺利毕业……拿不到官方毕业证 ◇面对父母的压力,希望尽快拿到; ◇不清楚认证流程以及材料该如何准备; ◇回国时间很长,忘记办理; ◇回国马上就要找工作,办给用人单位看; ◇企事业单位必须要求办理的 ◇需要报考公务员、购买免税车、落转户口 ◇申请留学生创业基金 ◆为什么您的学位需要到使馆进行公证? 使馆教育处开具的《留学回国人员证明》是留学人员在国内证明留学身份、联系工作、创办企业、落转户口、申请国内各类基金等必备的材料。留学人员持有此证明还可以享受购买国产汽车免税等多项优惠政策。 ◆为什么您的学位需要在国内进一步认证? 如果您计划在国内发展,那么办理国内教育部认证是必不可少的。一般企事业用人单位在您应聘时都会需要您提供这个认证。办理教育部认证所需资料众多且烦琐,所有材料您都必须提供原件,我们凭借丰富的经验,帮您快速整合材料,让您少走弯路。 专业服务,请勿犹豫联系我! 本公司是留学创业和海归创业者们的桥梁。一次办理,终生受用,一步到位,高效服务。详情请在线咨询办理,欢迎有诚意办理的客户咨询!洽谈。 ◆招聘代理:本公司诚聘英国、加拿大、澳洲、新西兰、美国、法国、德国、新加坡各地代理人员,如果你有业余时间,有兴趣就请联系我们◆ 校园代理,报酬丰厚。真诚期待您的加盟。24小时服务 为您服务 专业服务,使命必赴! 敬告:面对网上有些不良个人中介,真实教育部认证故意虚假报价,毕业证、成绩单却报价很高,挖坑骗留学学生做和原版差异很大的毕业证和成绩单,却不做认证,欺骗广大留学生,请多留心!办理时请电话联系,或者视频看下对方的办公环境,办理实力,选择实体公司,以防被骗! 咨询顾问:qq/微信:869520616
  • QQ/微信:869520616#加拿大毕业证#美国毕业证#学生卡#英国毕业证#澳洲毕业证#新西兰毕业证#法国毕业证#德国毕业证#修改成绩单#存档可查学历学位认证#大使馆认证#回国人员证明,QQ/微信:869520616深洋教育Nick  为留学生留学认证提供以下服务:  【毕业证、成绩单等全套材料,从防伪到印刷,从水印到钢印烫金,跟学校100%相同】  【真实使馆认证(留学人员回国证明),使馆存档可通过大使馆查询确认】  【真实教育部学历认证,教育部存档,教育部留服网站100%可查】 联系人:Nick QQ/微信:869520616 Email:869520616@qq.com ◆为什么您的学位需要在国内进一步认证?!  如果您计划在国内发展,那么办理国内教育部认证是必不可少的。一般企事业用人单位在您应聘时都会需要您提供这个认证。办理教育部认证所需资料众多且烦琐,所有材料您都必须提供原件,我们凭借丰富的经验,帮您快速整合材料,让您少走弯路。   专业服务,请勿犹豫联系我  如果您真实毕业回国,对于学历认证无从下手,请联系我,我们免费帮您递交  诚招代理:本公司诚聘当地代理人员,如果你有业余时间,或者你有同学朋友需要办理,或者你想帮助他们,有兴趣就请联系我  你赢我赢,共创双赢  你做代理,可以帮助同学朋友  你做代理,可以拯救失足青年  你做代理,可以挽救一个个人才  你做代理,你将是别人人生的转折点  你做代理,可以改变自己,改变他人,给他人和自己一个机会  请联系我-深洋教育-金牌顾问 Nick --------------------------------------------------------------------------------------------------------------  【此贴为实体公司营业注册所特有,勿被抄袭的无良商家坑骗!】
  • Q\微信869520616(实体公司)专业办理美国毕业证、文凭、成绩单、学位证书、教育部学历学位认证、毕业证明信,使馆留学回国人员证明、网上存档永久可查! 一、办理毕业证成绩单(学校原版1:1高仿真制作) 二、使馆认证(留学回国人员证明,大使馆存档可查,查到后付款) 三、教育部学历认证(中国教育部留服中心存档可查,查到后付款) 四、可提供钢印,激凸,烫金,烫银,激光标,水印等防伪工艺 五、诚招各地区中介代理,合作共赢!如果您有兴趣,欢迎您的加入 ---------------------------------------------------------------------------------- 如果您是以下情况: 1、未能顺利毕业; 2、挂科多门,拿不到学位证书; 3、论文没过,只有个diploma; 4、留学院校不被教育部认可; 5、留学时间不足; 6、第二国拿第三国文凭; 7、认证材料有缺失; 8、急需国外学历认证书; 9、其他问题。 我们公司都能竭诚为您解决实际问题! ---------------------------------------------------------------------------------- 合理推荐业务:  1.如果您只是为了的应付父母亲戚朋友,那么办理一份文凭即可  2.如果您是为了回国找工作,只是进私营企业或者外企,那么办理一份文凭即可,因为私营企业或者外企是不能查询文凭真假的!  3.如果您是要进国企 银行 事业单位 考公务员等就需办理真实教育部学历认证!  ---------------------------------------------------------------------------------- 【教育部学历认证的用途】:  如果您计划在国内发展,那么办理国内教育部学历认证是必不可少的,由于国外文凭在国内无法辨别真假,教育部认证是对您国外所获学历真实性,合法性唯一的一种鉴别方式,事业性用人单位如银行,国企,公务员,在您应聘时都会需要您提供这个认证。 【回国证明的用途】:  《留学回国人员证明》是国家为了鼓励留学人员回国发展的一项优待政策,留学人员持有此证明,可以享受购买汽车免税,在国内证明留学身份、联系工作、创办企业、大城市落户口、创业申请国内各类基金等多项优惠政策。 更多关于办理美国,英国,澳洲,加拿大学历文凭毕业证成绩单,学历学位认证的信息请加Q\微信869520616咨询我 美国毕业证办理,澳洲毕业证办理,英国毕业证办理,加拿大毕业证办理,德国毕业证办理,法国毕业证办理,瑞士毕业证办理,新西兰毕业证办理,日本毕业证办理,韩国毕业证办理,爱尔兰毕业证办理,俄罗斯毕业证办理,荷兰毕业证办理,马来西亚毕业证办理,新加坡毕业证办理, 英国毕业证办理 英国硕士学位办理 英国硕士学位证办理 英国双硕士学位办理 怎么买英国硕士学历文凭 买英国大学学位证 英国研究生学位认证 英国留学学位认证 英国本科学位证办理 英国本科学历办理 英国本科学位认证 怎么买英国本科学历文凭 英国学位认证 英国大学毕业证 英国本科毕业证 英国研究生毕业证 英国硕士毕业证 英国买毕业证 制做英国本科学历 制做英国本科文凭 做英国硕士学历 做英国硕士文凭 做英国研究生文凭 做英国研究生学历 办理英国假文凭 办理英国假学历 英国研究生毕业证等级 英国大学毕业证书 英国研究生学位 英国学位 英国研究生毕业证书 英国研究生学历办理认证 美国毕业证办理 美国硕士学位办理 美国硕士学位证办理 美国双硕士学位办理 怎么买美国硕士学历文凭 买美国大学学位证 美国研究生学位认证 美国留学学位认证 美国本科学位证办理 美国本科学历办理 美国本科学位认证 怎么买美国本科学历文凭 美国学位认证 美国大学毕业证 美国本科毕业证 美国研究生毕业证 美国硕士毕业证 美国买毕业证 制做美国本科学历 制做美国本科文凭 做美国硕士学历 做美国硕士文凭 做美国研究生文凭 做美国研究生学历 办理美国假文凭 办理美国假学历  美国大使馆公证 美国使馆认证 美国研究生毕业证等级 美国大学毕业证书 美国研究生学位 美国学位 美国研究生毕业证书 美国研究生学历办理 英国大使馆公证 英国使馆认证 澳洲大使馆公证 澳洲使馆认证 加拿大毕业证办理 加拿大硕士学位办理 加拿大硕士学位证办理 加拿大双硕士学位办理 怎么买加拿大硕士学历文凭 买加拿大大学学位证 加拿大研究生学位认证 加拿大留学学位认证 加拿大本科学位证办理 加拿大本科学历办理 加拿大本科学位认证 怎么买加拿大本科学历文凭 加拿大学位认证 加拿大大学毕业证 加拿大本科毕业证 加拿大研究生毕业证 加拿大硕士毕业证 加拿大买毕业证 制做加拿大本科学历 制做加拿大本科文凭 做加拿大硕士学历 做加拿大硕士文凭 做加拿大研究生文凭 做加拿大研究生学历 办理加拿大假文凭 办理加拿大假学历 加拿大研究生毕业证等级 加拿大大学毕业证书 加拿大研究生学位 加拿大学位 加拿大研究生毕业证书 加拿大研究生学历办理认证 加拿大大使馆公证 加拿大使馆认证 澳洲毕业证办理 澳洲硕士学位办理 澳洲硕士学位证办理 澳洲双硕士学位办理 怎么买澳洲硕士学历文凭 买澳洲大学学位证 澳洲研究生学位认证 澳洲留学学位认证 澳洲本科学位证办理 澳洲本科学历办理 澳洲本科学位认证 怎么买澳洲本科学历文凭 澳洲学位认证 澳洲大学毕业证 澳洲本科毕业证 澳洲研究生毕业证 澳洲硕士毕业证 澳洲买毕业证 制做澳洲本科学历 制做澳洲本科文凭 做澳洲硕士学历 做澳洲硕士文凭 做澳洲研究生文凭 做澳洲研究生学历 办理澳洲假文凭 办理澳洲假学历 澳洲研究生毕业证等级 澳洲大学毕业证书 澳洲研究生学位 澳洲学位 澳洲研究生毕业证书 澳洲研究生学历办理认证 国外真实文凭办理,国外学历认证,国外真实学历认证,毕业证丢失补办,成绩单丢失补办,毕业证代办,文凭代办,学历代办,毕业证中介办理,文凭中介,成绩单改分数,改成绩申请学校,退学办毕业证,退学买文凭,回国买毕业证,回国代办毕业证, 回国认证学历,回国递交学历认证,真实学历认证办理,带递交学历认证,代递交使馆认证,操作真是学历,制作高仿学历,制作假文凭毕业证
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...