Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Dzięki wszystkim za zaangażowanie w temat. W załączniku rysunek konstrukcji schodów ze szczegółami, czyli: - profil stalowy 120x120x3 (taki duży ze względów estetycznych), do niego przyspawany ten sam profil ucięty pod kątem. - blacha do przykręcania stopni gr. 8mm 150x500mm montaż stopni na 4 śrubach - blacha do przykręcenia w podłodze i stropie 10mm, śruby 12mm - stopnie drewniane buk/dąb/jesion wymiary 900x280x40mm - na rysunku nie widać blachy dolnej ale jest 250x250x10mm z 4 otworami pod śruby 12 Proponowany sposób montażu do stropu jak w załączniku.   Żeby uzyskać taki efekt jak na fotce od demo profil na górze nie jest przycięty na całej szerokości, dzięki czemu możemy zrobić mocowanie czołowe, a od spodu wygląda jakby profil wchodził w strop.   Jeżeli chodzi o szczegóły stropu to z zewnątrz wygląda on jak na zdjęciu (to jest akurat zdjęcie na boku otworu schodowego, dlatego sufit jest tak nisko). Grubość całości to 310mm, w tym 100 mm wylewki. Nie wiem co tam jest niżej, jakieś pomysły? Podłoga wygląda tak samo. Chciałbym przykręcić się blachą bezpośrednio do wylewki na podłodze, a dopiero później docinać się dookoła panelami.    Czy mogę wiercić się w tym stropie i posadzce dając tam kotwy chemiczne, tak jak radzi Cezary, a pomiędzy dając tylko płaty gumy, żeby nie skrzypiało, jak radzi demo?   Jeżeli potrzebne są jeszcze jakieś szczegóły chętnie dostarczę.   Na pewno będę informował na bieżąco jak idą prace:)) Masa całej konstrukcji nie przekroczy 100kg
    • Witam planujemy zakup działki, sprawdziliśmy w gminie i w mpzp widnieje jako działka przeznaczona na zabudowę zagrodową. I stąd moje pytanie ja nie jestem rolnikiem, a moja żona jest córka rolnika. Proszę o porady jak rozwiązać ta sprawę i nie utopić pieniędzy 
    • Bardzo dziękuję za wszystkie podpowiedzi. Co do ograniczeń z MPZP, to jest tam napisane: "ogrzewanie elektryczne lub centralne z własnych kotłowni opalanych wyłącznie gazem płynnym lub olejem opałowym". Ale w moim zaakceptowanym projekcie budowlanym mam to ujęte w ten sposób: "Projektuje się grzejniki elektryczne wiszące z wbudowanym termostatem. ... W celu okresowego wspomagania podstawowego źródła ciepła jakim są zaprojektowane grzejniki elektryczne zaprojektowano system ogrzewania powietrzem. Źródłem ciepła będzie kominek opalany drewnem."
    • tu zobacz, że te drewniane stopnie nie są jednolitą dechą, tylko wewnątrz stopnia ukryta jest długa blacha przyspawana do konstrukcji nośnej... A belka nośna jest związana z konstrukcją nośną antresolki... Widać, że projektant domu mocno myślał nad tymi schodami...   A te są piękne, lekkie i eleganckie!   Ciekawe jak wygląda konstrukcja pod zabiegiem...
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...