Skocz do zawartości

Jaki kolor mebli i sofy do parkietu


Recommended Posts

W zasadzie każdy kolor się nada, byle gładki.

Bo zestawienie drewna z tą mozaiką może być trudne. Chyba, że rozjaśnione, z zatartym rysunkiem słoi w dodatkach albo nad podłogą. Ewentualnie jeden drewniany akcent, ale w kolorze wybitnie rożnym od koloru podłogi. 

Np. stół z metalowymi nogami, a blatem lakierowanym lub właśnie z drewna tego samego gatunku do na mozaice (dąb?) :

stol-stabilo-drewniany-z-metalowymi-noga

bialy-stol-do-jadalni.jpeg

 

Jednak jeśli użyjesz dużego dywanu zakrywającego większą część podłogi to masz duża dowolność.

W sumie specjalista od wnętrz pewnie by się tak nie ograniczał, ale myślę, że powyższe rady są do zastosowania przez kogoś, kto nie ma pojęcia o wnętrzach.

inspiracje:

jesion-mozaika-wiz-04-1024x1024.jpg

 

 

Link do komentarza
9 godzin temu, Elfir napisał:

W zasadzie każdy kolor się nada, byle gładki.

Bo zestawienie drewna z tą mozaiką może być trudne. Chyba, że rozjaśnione, z zatartym rysunkiem słoi w dodatkach albo nad podłogą. Ewentualnie jeden drewniany akcent, ale w kolorze wybitnie rożnym od koloru podłogi. 

Np. stół z metalowymi nogami, a blatem lakierowanym lub właśnie z drewna tego samego gatunku do na mozaice (dąb?) :

stol-stabilo-drewniany-z-metalowymi-noga

bialy-stol-do-jadalni.jpeg

 

Jednak jeśli użyjesz dużego dywanu zakrywającego większą część podłogi to masz duża dowolność.

W sumie specjalista od wnętrz pewnie by się tak nie ograniczał, ale myślę, że powyższe rady są do zastosowania przez kogoś, kto nie ma pojęcia o wnętrzach.

inspiracje:

jesion-mozaika-wiz-04-1024x1024.jpg

 

 

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Jeśli chodzi o dywan myślałam o jasno szarym i sofę w podobnym kolorze. Meble mam upatrzone takie jak na zdjęciu poniżej. Ścianę na której będzie meblościanka chce wyróżnić ciemniejszym kolorem szarym.  Tylko czy to wszystko się że sobą zgra? 😊

 

Pozdrawiam

c1613a954f5da9464fbc22aff6c8.jpg

Link do komentarza
8 minut temu, uroboros napisał:

Nie rozpędzaj się z tym szarym kolorem... Szary okres podobno się już kończy w modzie wszelakiej i najbliższym dominującym kolorem ma być - podobno - jasnobłękitny albo miętowozielony :icon_mrgreen:

 Zielenie i błękity nie mój klimat mimo panującej mody😊 także niestety z duchem czasu nie idę😁

Link do komentarza
9 godzin temu, uroboros napisał:

Nie rozpędzaj się z tym szarym kolorem... Szary okres podobno się już kończy w modzie wszelakiej i najbliższym dominującym kolorem ma być - podobno - jasnobłękitny albo miętowozielony :icon_mrgreen:

A gdzie takich rzeczy można się dowiedzieć? :) Chętnie popatrzyłbym skąd ludzie wiedzą jakie kolory są modne, a które nie. Może mój 5 letni kolor malowany Śnieżką trzeba wkrótce będzie wymieniać. :) Kto wie?

Link do komentarza
22 godziny temu, duda_info napisał:

tak, te boczne elementy pasuja kolorystycznie, dzieki czemu mebloscianka spasuje sie do podlgi

No właśnie toczę wewnętrzną walkę, które wybrać😊 Białe na pewno spasują ale  z drewnem o wiele bardziej mi się podobają. Obawiam się dużej różnicy w kolorze między podłogą a meblami a nie chciałabym żeby jakoś znacząco się to odcinało. Łączenie kolorów to nie moja bajka😑

Link do komentarza
Dnia 25.08.2017 o 11:57, Grzegorz Walkiewicz napisał:

Jestem zdania, że przy ciemnej podłodze lepiej mieć jasne meble. Dlatego też najlepiej wykorzystać meble np dąb sonoma (dosyć jasne) albo biele, jasne szarości. Nie jestem tylko przekonany do kolejnego drewna, bo wtedy trzeba by było dopasowywać wszystkie meble kolorystycznie do koloru drewna, a to może się nie udać. 

Postarałam się o lepsze zdjęcie. Podłoga uważam, że ciemna nie jest. A jeśli chodzi o kolor mebli powyżej, boki to właśnie dąb sonoma fronty białe lakierowane. Obawiam się jednak, że przy tak bogatej podłodze (wzornictwo) kolor boków mebli nie pogodzi się z podłogą. Postawię więc pewnie na samą biel:icon_rolleyes:

 

IMG_20170827_083351.jpg

Edytowano przez Goja27 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

A to przepraszam, pierwsze zdjęcie mnie trochę zmyliło i myślałem, że podłoga jest ciemniejsza. W takim wypadku - biel, ale nie taka jak kość słoniowa. 

Ogólnie bardzo ładna podłoga, ale i bardzo trudno coś do niej dopasować. Natomiast jeśli już będziesz miała białe meble, to może warto w dodatki kolorowe zainwestować?

Edytowano przez Grzegorz Walkiewicz (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Odcień podłogi zawsze można zmienić 😊

https://www.sniezka.pl/produkt/sniezka-podloga

Wybór mebli do klasycznej jodełki może ułatwić wstępny wybór stylu aranżacji. Do klasycznych wnętrz można szukać ciemnych ludwikowskich komód i foteli uszaków, do nowoczesnych -białych, lakierowanych lekkich meblościanek i narożników. Wstępny zarys koncepcji sprawi, że wnętrze ostatecznie będzie spójne zarówno pod względem kolorystycznym jak i stylistycznym.

Pozdrawiam serdecznie
E-rzecznik FFiL Śnieżka

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...

 Gust jest oczywiście ważnym czyn nikiem doboru barw we wnętrzu, ale nie jedynym. Biorąc pod uwagę tylko własne upodobania można popełnić błąd i ostatecznie wnętrze nawet nam się nie będzie podobać. Wśród czynników determinujących dobór barw jest także wielkość wnętrza, jego oświetlenie, styl, funkcje i wyposażenie. Jeśli to co nam się podoba pasuje, nie zmniejsza optycznie, nie psuje proporcji to możemy szaleć 😊

 

Pozdrawiam serdecznie,

E-rzecznik FFiL Śnieżka

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...