Skocz do zawartości

Czy uzdatnianie wody się zmieni? Wielka premiera marki Ecoperla!


Recommended Posts

Gość Agnieszka

Ja zostałam namówiona przez hydraulika właśnie na zmiękczacz wody. Nie pamiętam dokładnego oznaczenia. Niemniej jest to bardzo porządny hydraulik i dla niego uzdatnianie wody to chleb powszedni. Za jego namową zrobiłam najpierw badanie wody i okazało się, że na szczęście nie mam w wodzie żadnych bakterii, żelaza czy manganu. Woda też nie śmierdzi. Dzięki temu w moim przypadku koszt uzdatniania wody w mieszkaniu nie jest wysoki. Stosuję tylko ten zmiękczacz wody plus jest przed nim zainstalowany jakiś filtr mechaniczny włoskiej firmy. Coś porządnego. Nie chcę reklamować sklepu, ale oni dali mi ten filtr za darmo. No a zainstalował oczywiście mój hydraulik. Polecam, jak by co to piszcie, podam na niego namiary, ale nie chcę publicznie, żeby nikt mnie o reklamę nie posądził.

Link do komentarza
U mnie sytuacja była nieciekawa. Kupiłem parcelę kilka lat temu. Wiedziałem, że wybuduję na niej dom, ale uzdatnianie wody w głowie mi nie było. Zakładałem, że wodę wezmę ze studni głębinowej. Plany na najbliższe lata zakładały podłączenie wodociągów. Jednak mając ogród nawadnianie go przy pomocy wody z wodociągów jest dość kosztowne. Pojawił się więc niedawno pomysł następujący - będę miał do domu wodę z wodociągów, ale do ogrodu będę brał wodę ze studni. Do ogrodu nie jest mi potrzebne uzdatnianie wody, no chyba, że okaże się, że woda ma bardzo dużo żelaza. Jeśli tak to żelazo może się osadzać na roślinach i kostce. W takim przypadku potrzebny byłby mi jakiś odżelaziacz albo ewentualnie odżelaziacz z odmanganiaczem. Jeszcze nie wiem sam, tematu nie ogarniam tak bardzo dopiero zgłębiam. Czy możecie mi polecić jakieś rozsądne rozwiązanie? Chodzi mi o to, by było dobrze jakościowo i ekonomicznie. Nie chodzi o najtańsze rozwiązanie, tylko rozsądne. Dziękuję z góry.
Link do komentarza
11 godzin temu, Gość Marcin napisał:

. W takim przypadku potrzebny byłby mi jakiś odżelaziacz albo ewentualnie odżelaziacz z odmanganiaczem. Jeszcze nie wiem sam, tematu nie ogarniam tak bardzo dopiero zgłębiam. Czy możecie mi polecić jakieś rozsądne rozwiązanie? Chodzi mi o to, by było dobrze jakościowo i ekonomicznie. Nie chodzi o najtańsze rozwiązanie, tylko rozsądne. Dziękuję z góry.

Zaciekawiłeś mnie jako że wodę mam z dużą ilością żelaza i podlewam nią ogród - będę musiał sprawę przemyśleć

na ten moment wkleję link http://www.ekologia.pl/dom-i-ogrod/abc-ogrodu/pierwiastki-niezbedne-dla-roslin,21244.html

znajdziesz coś ciekawego , to pisz

Link do komentarza
Marcin, jak zgłębisz temat to daj znać, proszę. Niedawno też kupiliśmy kawałek ziemi i będziemy chcieli się budować za rok lub dwa. Wyszliśmy z założenia, że uzdatnianie wody nie będzie nam potrzebne, ponieważ w przyszłym roku mają podłączać wodociągi. Dlatego założyliśmy, że do domu będzie woda już uzdatniona przez wodociągi, co najwyżej kupimy jakiś porządny zmiękczacz wody, ponieważ woda z wodociągów jest bardzo twarda w naszym mieście. Sam temat zmiękczacza wody zamierzamy zgłębiać dopiero podczas budowy domu. Na chwilę obecną mamy swojego faworyta, ale nie będę podawać nazwy, by mnie o reklamę nie posądzono.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...