Skocz do zawartości

Jak cofać osobówką z przyczepką?


Recommended Posts

Chłopaki! Wczoraj musiałem, bo wyjścia nie miałem wstawić przyczepkę jednoosiową ze sztywnym dyszelm do garażu tyłem i myślałem, że wyjdę z siebie, bo zwyczajnie nie kumałem jak to się robi, bo wżyciu nie jeździłem z przyczepką ani tym bardziej nie cofałem. Są jakieś podstawowe zasady? Samochód stoi prosto, fajera wyprostowana, przyczepka z tyłu też i chcę cofać w prawo..., a ona mi się "łamie" w lewo... Dobrze, że ludzi nie było, bo zjarałbym się ze wstydu!:icon_mad:

Link do komentarza

Bierzesz przyczepkę, jedziesz gdzieś - hen, do lasu, czy na łąkę, zaznaczasz gałązkami czy innymi stojącymi patykami "wjazd" do garażu, czy miejsca parkingowego i... do oporu ćwiczysz, bo tak na gębę to nikt Ci nie doradzi - tak myślę...

Ważne, żeby opanować nerwy i nie panikować, bo wtedy uszkodzisz oba pojazdy!

Kiedyś na dość dużym podwórku usiłowałem zawrócić, ale po kilku próbach odpiąłem przyczepę, odwróciłem ją, zawróciłem samochodem, podpiąłem i pojechałem nie zwracając uwagi na chichoty obserwatorów!

Uczyłem się ciągnikiem z przyczepą, wtedy wiedziałem jak to zrobić, o czym świadczy zdany egzamin i literka T na prawie jazdy :icon_biggrin:

Link do komentarza

Ciągnikiem inaczej się jeździ - patrzysz przez ramię na dyszel przyczepy i "łamiesz" odpowiednio

Przyczepką samochodową - patrzysz w lusterka - delikatnie tak 1/6 obrotu kierownicą kręcisz w prawo by przyczepką skręcić w lewo - jak ci zaczyna skręcać to utrzymujesz pozycję, jak za bardzo - odbijasz w drugą stronę

6a26986e08017d1dc45a0d1a1bc10897--steeri

 

article-2182610-14587AEE000005DC-258_468

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...