Skocz do zawartości

Czy uda nam się wybudować ten domek za 200 tyś?


Recommended Posts

Witajcie icon_smile.gif
Jestem nowa na forum i od kilku dni pilnie śledzę wasze wypowiedzi. Jedne mnie dobijają, inne podnoszą na duchu... Właśnie z moim ukochanym przymierzamy się do kupna działki i budowy domku. Niestety jesteśmy zdani wyłącznie na siebie i nie dysponujemy ogromną gotówką... Mam więc do was, doświadczonych budowniczych domków marzeń, pytanie. Czy uważacie, że wybudowanie takiego domku za 200 - 220 tyś. jest możliwe? icon_rolleyes.gif

http://www.z500.pl/index.php?projekt=34&ogolne=1&lustro=0

A jeżeli tak, to ile to może potrwać?...
Będę bardzo wdzięczna za wasze opinie. I błagam nie piszcie tylko "NIE!" icon_wink.gif
Link do komentarza
Witam:) nie piszę NIE. Proponuję najpierw kupić działkę i otrzymać warunki zabudowy. To napewno potrwa kilka miesięcy, a w takim czasie nikt nie jest w stanie przewidzieć, jakie będą ceny. Nie warto też wcześniej kupować projektu domu (może się okazać, że pójdzie do kosza. Tak naprawdę dopiero mając warunki można wybierać domek. A jeśli działka pozwala - najlepiej w parterze. I na koniec technologia - tradycyjny czy inny?. Pozdrawiam icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Witam.
Pobudowanie to jeszcze nie mieszkanie, o ile to pierwsze pewnie w tych pieniądzach udałoby się zrealizować(na dzień dzisiejszy, wykonując większość prac sposobem gospodarczym) to, wykończenie i wykonanie wszystkich przyłączy, odbiorów itp. może być kosztowniejsze. Dodam tylko , że za samo wykonanie mapy geodezyjnej z inwentaryzacją dudynku to koszt ok 700-1000zł., kominiarz ok 250zł, gazownik to samo ,elektryk....itd,itd....
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Syllwia ma rację nie poddawaj się. Ja tez jeszcze dokładnie nie wiem ile mnie to wszystko wyniesie ale robiłem sobie koszty orientacyjne materiałów i jestem nastawiony optymistycznie a będę budował domek W-25.12a. A te wszystkie opinie akurat nie w tym temacie założonym przez ciebie ale był taki temat odnośnie kosztów stanu surowego itp. Niektórzy tak potrafią zdołować człowieka że tylko stać by było nielicznych na budowy a jednak budują różnie zamożni prawda. A te koszty to podają ci co chca mieć domy chyba "idealne" czyli super materiały, super ogrzewanie wentylacje mechaniczne centralne odkurzacze itp itd. Ale czy to wszystko potrzebne. pozdrawiam
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 8 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...