Skocz do zawartości

Łazienka mniejsza czy większa?


Recommended Posts

Hej,
na etapie murowania ścian mam dylemat czy powiększyć łazienkę o ok 30cm kosztem pokoju. Teoretycznie w łazience spędza kobieta sporo czasu a w pokoju ? raczej się śpi. Powiększenie łazienki miało by na celu wstawienie kabiny 90cm zamiast 80 cm oraz aby zlew nie był "w drzwiach". No chyba żeby zrezygnować z wanny narożnej i tam wstawić kabinę. Wtedy nie trzeba będzie nic zmieniać. Generalnie na poddaszu tez będzie łazienka ale za ile lat???
Poniżej zdjęcie projektu typowego oraz z uwzględnieniem przesunięcia ściany.
Proszę o doradzenie.

 

łazienka.jpg

łazienka.jpg

Link do komentarza

Te 30 cm faktycznie fajnie powiększą łazienkę, a różnica pomiędzy brodzikiem 80 cm, a 90 cm jest - wbrew pozorom - znacząca i to nie tylko dla grubasów :icon_biggrin:. I wannę weź jak największą! Od ściany, do ściany!

Właściwie dużo zależy od wielkości rodziny, preferencji "kąpielowych" Twojej drugiej, tej lepszej połowy, ilości dzieci no i od rozkładu całego domu, jego parteru. Najekonomiczniej byłoby zrobienie łazienki bez wanny, z dużym brodzikiem walk-in ( mniejsze zużycie wody, szybsze tempo mycia, itp), ale jeśli żonka, czy któreś dziecko lubią czytać w wannie - to na taki ruch  Ci nie pozwolą :bezradny:.

Pomyśl o zrobieniu przesuwnych drzwi pomiędzy łazienką, a sypialnią, jeśli ma to być sypialnia małżeńska...

Link do komentarza

Jeśli masz zamiar pozostawić wannę, ujmij to 30 cm z pokoju - powiększ łazienkę.

Wannę narożną - która moim zdaniem jest bajerancka, wolałbym zwykłą, ale DUŻĄ - wybieraj z centymetrem w ręku - jak najdłuższą komorę. Pogadaj z jakimś projektantem i pomyśl o wannie wolnostojącej :icon_biggrin:.

Bidet to doskonała rzecz, jak się rozpatrzysz i przyzwyczaisz, to będzie Ci w pozadomowych okolicznościach brakowało...

W większości domów jednak to bajer :bezradny:

Link do komentarza

Też słyszałam, ze narożna wanna to raczej niezbyt przyjemna kąpiel. Mało miejsca w niej, więc jeśli już to chyba lepiej sam prysznic zostawić niż nie korzystać z wanny z powodu jej niewygody.

Mała łazienka też może być powiększona optycznie - kolor ścian, lustra itp

Tu kilka wskazówek https://www.koelnerpolska.pl/zrob-to-sam/jak-zaprojektowac-funkcjonalna-lazienke/

Zamiast niepotrzebnej wanny można zrobić półki na kosmetyki.

 

Link do komentarza
3 godziny temu, KingaM napisał:

narożna wanna to raczej niezbyt przyjemna kąpiel. Mało miejsca w niej

Zależy od wielkości wanny, bo duże wanny mają długość "miski" do 162 cm (np: http://www.lazienkaplus.pl/pl/wanna-narozna-150-x-150-cm-ravak-gentiana-cg01000000,3485,7,i.html ), poprzez 150 cm: (http://www.lazienkaplus.pl/pl/wanna-asymetryczna-150-cm-l-ravak-avocado-ct01000000,3520,7,i.html), ok. 160 cm: ( http://megalazienki.pl/wanny/narozne-asymetryczne/wanny/excellent-kameleon-wanna-asymetryczna-wersja-170x110cm-lewa/1001-1122-28401s    ) a w takiej to zmieści się nawet duży człowiek. Można też zrobić "miskę" na przykład z cegły od ściany do ściany, wykończyć płytkami albo mozaiką i mieć w łazience prawie basenik :icon_biggrin:.

Link do komentarza
Cytat

Rozumiem, że planujesz w przyszłości przenieść się na poddasze i wówczas ta łazienka będzie tylko gościnna?

Mamy taki zamiar ale kiedy to będzie? Na razie powstaja mury i stąd dylemat co z tą łazienką
(30cm).

Ja tez lubie poleżeć w wannie ale jeśli ta narożna to lipa to wtedy albo asymetryczna albo może lepiej wywalić i w to miejsce kabina? Nie wiem już. Żona by chciała taką z masażem ale tu raczej 150x150 nie wejdzie.

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Ja bym pozostał przy mniejszej łazience po spojrzeniu na plan? Czy masz już wybrane wyposażenie łazienkowe? Czy to tylko podglądowy projekt? Wannę polecałbym trochę większą, najlepiej na całą ścianę. Szerokość łazienki to w tej chwili 182 cm - np. wanna Roca Linea ma długość 180 + 2 cm do zabudowania i masz bardzo komfortową łazienkę. :)

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 rok temu...

Kompletnie nie polecam wanien ani osprzętu firmy Ravak. tak się składa, że przy wykańczaniu swojej łazienki (11mkw), postanowiłem (niestety) wspierać się doświadczeniem projektanta i zakupiłem wannę, baterię oraz osprzęt Ravak'a. Wszystko jest zareklamowane - bateria nie spełnia norm głośności. Tragedia, żadna klasa akustyczna - piękne melodie wygrywane podczas napełniania wanny. Wanna - akry niskiej jakości - kruchy i szybko się rysujący. Otwór w wannie wycięty niesymetrycznie, syfon działa bardzo ciężko. Wiele by opowiadać. Firma produkuje ładne ale niepraktyczne i niskiej jakości produkty. Jednym słowem - katastrofa. 

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Dnia 3.12.2018 o 21:24, wolfik36 napisał:

Kompletnie nie polecam wanien ani osprzętu firmy Ravak. tak się składa, że przy wykańczaniu swojej łazienki (11mkw), postanowiłem (niestety) wspierać się doświadczeniem projektanta i zakupiłem wannę, baterię oraz osprzęt Ravak'a. Wszystko jest zareklamowane - bateria nie spełnia norm głośności. Tragedia, żadna klasa akustyczna - piękne melodie wygrywane podczas napełniania wanny. Wanna - akry niskiej jakości - kruchy i szybko się rysujący. Otwór w wannie wycięty niesymetrycznie, syfon działa bardzo ciężko. Wiele by opowiadać. Firma produkuje ładne ale niepraktyczne i niskiej jakości produkty. Jednym słowem - katastrofa. 

Podpisuję się pod opinią :/

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...