Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Ogrodzenie modułowe ROMA firmy JONIEC to system, który doskonale dopasowuje się do aktualnych trendów w architekturze. Nowoczesne ogrodzenie składa się z elementów o prostym, geometrycznym kształcie, których prostota i elegancja idealnie współgrają z nowoczesną architekturą domów.

 

Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/wokol-domu/ogrodzenia/aktualnosci/21918-ogrodzenie-modulowe-roma

 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zamontowałam ogrodzenie Roma w tamtym roku i jestem bardzo rozczarowana!!! Kilka elementów zaczęło pękać. Myślałam że tylko u mnie ale jak zaczęłam szukać u innych ludzi takich samych bloczków okazało się że większość ma pajączki widoczne. U tych co nie widziałam pęknięć okazało się że zamontowane ogrodzenie było na wiosnę , wiec pewnie po zimie bedą kolejne pęknięcia. Prosiłam firmę Joniec o pomoc ale stawierdzili że to wina wykonawcy. Wykonawca ogrodzenia montuJe od 20 lat i co najgorsze sam mi polecał tą firmę. Roma na rynku jest od dwóch lat i jest to produkt nowy. Jak był montowany bloczek to wykonawca był zły że taki słaby, mówił do pracownikow żeby bardzo delikatnie podnosić bloczki, dwa mu w rękach pękły jak chciał wyciąć otwór na skrzynkę wylotową na listy. Pytalam innych nabywców kto im montował tez firmy sprawdzone. Jestelm załamana to ogrodzenie kosztowało mnie bardzo dużo i nie wiem co robić. Na inne już mnie nie stać.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 1 miesiąc temu...

Wszystkie informacje, które otrzymujemy od klientów wnikliwie badamy. Ogrodzenie ROMA cieszy się dużą popularnością i widzimy wiele pięknych realizacji powstałych w różnych częściach kraju.

Musimy po raz kolejny podkreślić, że jakość materiałów, z których budowane jest ogrodzenie to dopiero połowa sukcesu. Pozostałe czynniki mające wpływ na jakość i trwałość takiej budowli to: jakość betonu użyta do zalewania bloczków, odpowiednia klasa tego betonu, czas upływający od wyrobienia mieszanki betonowej do momentu zalewania bloczków, wypełnienie przez wykonawców wszystkich niezbędnych zaleceń sztuki budowlanej, uwzględnienie wymagań narzuconych przez teren, na którym powstaje ogrodzenie, uwzględnienie wymagań narzuconych przez porę roku i związana z tym pielęgnacja betonu, itd... Będziemy wciąż powtarzać te informacje, aby uświadomić inwestorom, ile spraw warto doglądać i przypilnować, aby móc cieszyć się pięknym i trwałym ogrodzeniem.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 7 miesiące temu...

Witam, przestrzegam przed tym ogrodzeniem. Zamontowałem to w tamtym roku po zimie 95% pustaków popękało wzdłużnie-pionowo, reklamacja oczywiście nie uwzględniona , stwierdzono nieodpowiedni beton którym zostały pustaki zalane. Po zainteresowaniu się tematem u kilku innych osób ktore posiadają to ogrodzenie także pojawiły się pęknięcia, nie w takiej ilości jak umnie ale pojawiły się. 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Seba
Ludzie czego wy oczekujecie od produktu który jest tak tani ??? jeśli element kosztuje 18-23 zł to z czego on jest ??? ale to jest przede wszystkim wasza wina- kupujecie produkt płacicie spore pieniadze a potem zamiast wlać wartościowy beton do środka to wypełniacie to jakimś syfem potem woda wewnątrz słupka nie wyparuje, nie ma jak się wydostać i przychodzi zima a to już wiemy z lekcji fizyki woda zamienia się w lód i zwiększa obiętość i rozsadza jak leci tak pięknie. Zatrudniacie pseudo firemki które mają robic przede wszystkim tanio a nie dobrze. Przeważnie też macie zrobione źle fundamenty bez dyletacji nie na granicy przemazania.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 1 miesiąc temu...

Dziwne. Ja robiłem sobie słupki z tradycyjnej ceramiki (pustak).

Betonowa stopa zazbrojona wystającymi stalowymi prętami, izolacja z papy - na to bloczki ( zwykła, najtańsza ceramika)

Te otwory które posiada pustak, nadziewałem na pręty, każdy pustak zalewałem rzadkim betonem i na to kolejny nakładany na pręt i osadzony na zaprawie pustak. Całość słupka otynkowana jak normalna ściana zaprawą wapienno-cementową.

Na samej górze postawiłem własnej produkcji z betonu barwionego zakończenia słupka, takie czapki

Stoją już 15 lat bez problemu, woda się ich nie ima ani z dołu, ani z góry ani z boku.

Dlatego myślę sobie, że to nie wina tego elementu z którego budowano ogrodzenie, ale bardziej wykonania. Gdzieś popełniono błąd.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 1 miesiąc temu...

Ja nie mogę narzekac na ogrodzenie z firmy joniec ,też mam już trzeci rok ogrodzenie roma i świetnie się sprawdza.Podobała nam się kolorystyka i wzornictwo. Nic się z nim nie dzieje.To że cena przystępna to tylko na plus.Wzięliśmy odpowiednich fachowców do postawienia ogrodzenia.Stawialiśmy go na podmurówce i oczywiście zaimpregnowaliśmy jak doradzal producent.Nie ma żadnych odbarwień,odprysków, nic się nie krzywi. Moze po prostu płot musi byc fachowo postawiony...

 • Lubię to 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 1 rok temu...

Szanowni Państwo!!!

Z tymi cegłami faktycznie dzieje się coś niedobrego .Wykonawca ułożył ten rodzaj materiału i po dwóch miesiacach popękało 40% cegieł .Beton zgodny z normami B20 oraz system położony zgodnie ze sztuką budowlaną i zaleceniami producenta.To nie wszystko !!!;))))Wykonawca -honorowy człowiek postanowił naprawić problem i dokupił cegły na własny koszt zeby to wymienić !!!Uwaga!!!po tygodniu Czesc bloczków popękała !!!Teraz mamy zagwozdkę bo raczej bedziemy zmieniali materiał bo ten daje wiele piwodów do obaw..Materiał daje do ekspertyzy a jak się okażesz to wina materiału to Pan Joniec ;) troszkę bedzie miał powodów do zmartwień!!!

 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 4 tygodnie temu...

Do dziś nie wpłynęła do naszej firmy oficjalna reklamacja dotycząca opisanej powyżej sytuacji. Wszystkie informacje, które otrzymujemy od klientów wnikliwie badamy. Każda sytuacja jest inna i każdą sytuację analizujemy i oceniamy posiadając komplet materiałów.

Firma JONIEC działa na rynku od 28 lat – czas ten pozwolił nam zgromadzić doświadczenie nie tylko w produkcji wyrobów betonowych, ale również obejrzeć tysiące ogrodzeń wybudowanych z naszych produktów. Mamy przykłady pięknych budowli, które od kilkunastu lat stoją bez żadnego uszczerbku, mamy również przykłady rażących błędów wykonawczych. Prowadzimy ciągle szkolenia dla wykonawców, udostępniamy wiele materiałów informacyjnych, które mogą pomóc prawidłowo zbudować ogrodzenie, ponieważ doskonale wiemy, że produkt budowlany to jedno, a fachowe jego zamontowanie to drugie. Firma JONIEC wprowadza na rynek wyroby zgodne z normami - to gwarantujemy i za to odpowiadamy. Nie odpowiadamy natomiast za wykonanie ogrodzenia. Stanowczo podkreślamy, że Firma JONIEC nie unika odpowiedzialności, ale jakiekolwiek rozmowy i dyskusje muszą być poparte merytorycznym uzasadnieniem i wiarygodnym dowodem.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 4 miesiące temu...

Mi firma polozyla ogrodzenie jonca Roma horizon piryt kolor nie taki jak na zdjeciach 3 bloczki na 101 jest ladna reszta jakas blada sa jeszcze wykwity wapniowe zamowilem preparat dodam ze nie sa jeszcze impregnowane bo czekam na pogode pisalem meila na reklamacje oczywiscie oni sa czysci wszystko zgodne z norma rece umywaja

 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 2 miesiące temu...

Nie polecam pustakow firmy Joniec. Jeżeli chcecie mieć ładne ogrodzenia na lata to nie kupujcie tego badziewa. Po 3miesiacach zaczęły pękać. Wygląda to paskudnie. 35000wyrzucone w błoto. Nikt wam żadnej gwarancji nie uwzględni. Zawsze znajdą powód do odmowy: zła klasa betonu. Za mokry, za suchy., słaba firma, za bardzo grzało jak budowali itd. Jakbym wiedział że tak to będzie wyglądać to nigdy bym się na te pustaki nie zdecydował. Moje ogrodzenie ma 3meisiace.Jeszcze zimy nie było. Nie polecam pustakow Jońca. 

DSC_3384.JPG

DSC_3383.JPG

DSC_3382.JPG

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2020 o 13:35, Funthomas napisał:

Nie polecam pustakow firmy Joniec.

 Rzeczywiście to przedziwna sytuacja, zwłaszcza po 3 miesiącach.

Widzę wokół na osiedlu mury oporowe, murki ogrodzeniowe wykonane zwykłych pustakow, i poza pojedynczymi  egzemplarzami - wszystko sie ładnie trzyma, mimo, że nie widziałęm wyjątkowych działań przy budowie - poprostu zwykła, przeciętna staranność wystarczyła, typowe zbrojenie, mieszaniki betonu nie sprawdzałem, ale zwykle były to gotowe  workowe mieszanki miksowane w betoniarce na budowie, albo tradycyjnie pospółka (czasem sam piach), cement woda betoniarka.

 

Częściej widać rozwarstwone, rozstrzelone skladane z betonowych elementow wypełnianych betonem fundamenty słupków, wydaje się, że tu szczególna staranność jest niezbędna, żeby to wszystko dobrze wypełnić, posklejać, zazbroić - bo inaczej po kilku latach te "łuski" sie rozpadają. Ale tam działają dodatkowo siły od metalowego ogrodzenia, przenoszone przez słupki.  

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolega wykonał ogrodzenie z dużej firmy konkurencyjnej. Wszystkie slupki popękały. Przyjechał samozwańczy specjalista budowlany z tej firmy z rentgenem w oczach i powiedział że użył złej mieszanki betonowej. Oczywiście gwarancji nie uwzględnili. Przestrzegam przed tymi pustakami. jak ktoś chce mieć ładne ogrodzenie to lepiej pomyśleć nad innym typem. Tego najbardziej się obawialem że może pękać i niestety na efekty długo nie musiałem długo czekać a przesel jeszcze nie zamontowałem. 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiemy rozgoryczenie spowodowane zaistniałą sytuacją.

 

Kolejny raz podkreślamy, że jakość materiałów, z których budowane jest ogrodzenie, to dopiero połowa sukcesu. Tak, jak w przypadku wielu innych wyrobów budowlanych (np. płytek łazienkowych, dachówek, okien), bardzo ważne jest wykonawstwo i sposób montażu danego produktu.

 

W przypadku ogrodzeń budowanych z bloczków istnieje szereg czynników, które mają wpływ na jakość i trwałość końcową ogrodzenia. Faktem jest, że temperatura panująca podczas wykonywania prac związanych z wylewaniem betonu ma duże znaczenie - istnieją pewne ograniczenia dotyczące wykonywania takich prac w przypadku wysokich lub niskich temperatur. Ciągle informujemy i przypominamy o pielęgnacji betonu, która niestety jest często pomijana przy tych pracach. Jakość betonu użyta do zalewania bloczków, odpowiednia klasa wytrzymałości tego betonu jak też jego klasa ekspozycji, czas upływający od przygotowania mieszanki betonowej do momentu zalewania bloczków, to kryteria, które muszą być bezwzględnie przestrzegane, aby uniknąć takich sytuacji, jak na zdjęciach. Widać na nich pionową linię pęknięcia bloczków w okolicy geometrycznego środka komory wzdłuż całego słupka (szczególnie na drugim zdjęciu szczelina ma dużą szerokość), co ewidentnie wskazuje na zmiany liniowe betonowego rdzenia słupka. Bloczki te, pomimo spełnienia wszystkich parametrów przewidzianych w normie, nie są w stanie wytrzymać takiego naprężenia. Dokładamy wszelkich starań, aby jakość produktów była na najwyższym poziomie, prowadzimy intensywną kampanię informacyjną co do sposobu montażu, ale wciąż spotykamy się z przykładami ogrodzeń wykonanych niezgodnie z zaleceniami, które są szczegółowo opisane w naszym OWS.

 

Nie możemy się zgodzić z negatywną oceną naszego produktu. Z roku na rok skala sprzedaży ogrodzenia ROMA rośnie i mamy bardzo liczne grono zadowolonych klientów, którzy cieszą się dobrze zbudowanym ogrodzeniem. Wszystkie informacje dotyczące produktu i wytycznych co do montażu można znaleźć na stronie www.joniec.pl. Prosimy inwestorów i wykonawców o zapoznanie się z nimi, a w przypadku niejasności - o kontakt z naszym działem doradztwa technicznego.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.01.2021 o 12:04, Eksperci Joniec napisał:

Widać na nich pionową linię pęknięcia bloczków w okolicy geometrycznego środka komory wzdłuż całego słupka (szczególnie na drugim zdjęciu szczelina ma dużą szerokość), co ewidentnie wskazuje na zmiany liniowe betonowego rdzenia słupka. Bloczki te, pomimo spełnienia wszystkich parametrów przewidzianych w normie, nie są w stanie wytrzymać takiego naprężenia.

Czy można poczytać szersze wyjaśnienie?

Zwykle tak jest, że beton się chyba kurczy w czasie zastygania i wiązania (pomijam jakieś dodatki spulchniające, itp, ktore sie czasem dodaje) - więc o jakie naprężenia chodzi?

 

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Beton się kurczy w czasie wiązania i twardnienia i tak w rzeczywistości jest. Skurcz betonu jest jego naturalną cechą i wynika z odparowania wody z jego porowatej struktury oraz zachodzących w zaczynie cementowym reakcji fizyko-chemicznych. Proces kurczenia się betonu zachodzi w ustabilizowanych, suchych warunkach, a jego wartość (skurcz) zależy głównie od stosunku w/c, który przekłada się na porowatość struktury betonu oraz zawartości cementu w mieszance betonowej. Jednakże stwardniały beton, słabej jakości, który charakteryzuje się wysoką porowatością chętnie chłonie wodę. Konstrukcja ogrodzenia wykonana z pustaków ogrodzeniowych jest wyeksponowana na cykliczne działanie czynników atmosferycznych, w tym znacznym zmianom temperatury – od ekspozycji silnego nasłonecznienia w ciągu dnia do przemarznięcia nocą – gdzie gradient temperatury może przekraczać nawet 50°C. Woda zawarta w porach słabego betonu wypełniającego komory bloczków podlega również opisanym zmianom temperatury, czego konsekwencją są zmiany jej objętości w postaci ekspansji (przejście z formy ciekłej do stałej), co z kolei przekłada się na zmiany objętości całego betonu wypełniającego. Dlatego jakość betonu, który wykorzystuje się do zalewania bloczków musi charakteryzować się odpowiednią klasą wytrzymałości jak też klasą ekspozycji. Ponadto należy przestrzegać czasów technologicznych zabudowy mieszanki betonowej w komorach słupków oraz stosować się do przyjętych w normie zasad pielęgnacji.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie ekspercie. Pana odpowiedzi na moje jak Pan nazwał rozgoryczenie są jakimś banałem. Próbujecie wmówić że firmy wykonujące ogrodzenia nie mają pojęcia o wykonywaniu prostych robot związanych z budową waszego ogrodzenia. Pisze Pan że ma być Beton o odpowiedniej wytrzymałości i ekspozycji. Nie pisze Pan żadnych konkretnych odpowiedzi bo wie Pan doskonale że ludzie czytają fora i szukają odpowiedzi na pytanie dlaczego te pustaki pekaja i mogą wykorzystać wszystkie błędne odpowiedzi przeciwko waszej firmie. Moje ogrodzenie kosztowało powyżej 35000.mnie nie interesuje wymiana 12bloczkoe tylko skucie całości i wykonanie nowego (oczywiście z innych materiałów - najlepiej slupki i wypełnienie stalowe) . Proszę odpowiedzieć na pytanie jakiej klasy ma być Beton, Jakiej konsystencji o której nic niepiszecie i w jakim czasie należy wbudować mieszanke:) a nie odpowiednie klasy Beton, W odpowiednim czasie wbudować mieszankę itp. Zero konkretów. Zaznaczam że w budownictwie pracuje powyżej 10lat oraz posiadam odpowiednie uprawnienia budowlane więc póki co to sledze wasze odpowiedzi jak czarujecie ludzi. A moja sprawa będziecie się zajmować jak już będę mieć wszystkie ekspertyzy wykonane przez niezależnych rzeczoznawcow. I jak już pisałem nikomu nie polecam pustakow ogrodzeniowych firmy Joniec, chyba że zostaną skute i zutylizowane zgodnie z ustawą o odpadach i oczywiście zostanie zwrócony całkowity koszt związany z budowa tego ogrodzenia. 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 2 tygodnie temu...

Problem pękania drążonych elementów prefabrykowanych z betonu jest zjawiskiem, które pojawia się w przypadku popełnienia zasadniczych błędów wykonawczych polegających między innymi na wykorzystaniu do ich wypełnienia betonu o niewłaściwych parametrach. Parametry takiego betonu – w tym klasa wytrzymałości oraz klasa ekspozycji – zawarte są w ogólnych warunkach sprzedaży (OWS) oraz na naszej stronie internetowej www.joniec.pl - w zakładce dokumenty do pobrania. Prezentujemy także poniżej przykładowe zdjęcia, które w sposób jednoznaczny obrazują opisany przez nas sposób pęknięcia ściany bloczka na skutek wypełnienia komór betonem o niewłaściwej jakości, który w tym przypadku był przyczyną powstania naprężeń rozciągających w osi poziomej ściany bloczka.

 

 

Pęknięcia rdzenia betonowego (1).jpg

 

 

Pęknięcia rdzenia betonowego (2).jpg

Edytowano przez Eksperci Joniec (zobacz historię edycji)
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że słabo macie rozeznaną sprawę przyczyn powodujących takie pękania, no i dlatego zasłaniacie się niewiele mówiącymi dla przeciętnego wykonawcy, parametrami wytrzymałości czy też jeszcze lepiej - klasą ekspozycji.

Bo co tu ma do rzeczy przy takich spękaniach klasa ekspozycji?. To parametry które określają oddziaływanie środowiska fizyczne i chemiczne na konstrukcję, ale w czasie użytkowania wykonanych konstrukcji. 

A im to pęka zaraz po wypełnieniu tych profili betonem, a nie w czasie późniejszego użytkowania i o to ludzie mają pretensję.

Więc może warto by zbadać i opracować poradnik jakich błędów konkretnie nie należy popełniać żeby nie dochodziło do takich sytuacji jak ludziska pokazują.

1 godzinę temu, Eksperci Joniec napisał:

Prezentujemy także poniżej przykładowe zdjęcia, które w sposób jednoznaczny obrazują opisany przez nas sposób pęknięcia ściany bloczka na skutek wypełnienia komór betonem o niewłaściwej jakości, który w tym przypadku był przyczyną powstania naprężeń rozciągających w osi poziomej ściany bloczka.

No i jaka to była ta niewłaściwa jakość tego betonu?.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2017 o 12:45, Eksperci Joniec napisał:

Wszystkie informacje, które otrzymujemy od klientów wnikliwie badamy. Ogrodzenie ROMA cieszy się dużą popularnością i widzimy wiele pięknych realizacji powstałych w różnych częściach kraju.

Musimy po raz kolejny podkreślić, że jakość materiałów, z których budowane jest ogrodzenie to dopiero połowa sukcesu. Pozostałe czynniki mające wpływ na jakość i trwałość takiej budowli to: jakość betonu użyta do zalewania bloczków, odpowiednia klasa tego betonu, czas upływający od wyrobienia mieszanki betonowej do momentu zalewania bloczków, wypełnienie przez wykonawców wszystkich niezbędnych zaleceń sztuki budowlanej, uwzględnienie wymagań narzuconych przez teren, na którym powstaje ogrodzenie, uwzględnienie wymagań narzuconych przez porę roku i związana z tym pielęgnacja betonu, itd... Będziemy wciąż powtarzać te informacje, aby uświadomić inwestorom, ile spraw warto doglądać i przypilnować, aby móc cieszyć się pięknym i trwałym ogrodzeniem.

:takaemotka:

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, animus napisał:

jakość betonu użyta do zalewania bloczków, odpowiednia klasa tego betonu, czas upływający od wyrobienia mieszanki betonowej do momentu zalewania bloczków, wypełnienie przez wykonawców wszystkich niezbędnych zaleceń sztuki budowlanej,

No właśnie, jak czytam takie mądrości o głupim betonie, to zastanawiam się ile to ja błędów narobiłem przy budowie mego domu, a dom jak stał tak stoi i nic nie pęka.

Klasa betonu to może mieć takie znaczenie że ogrodzenie nie przetrwa wybuchu bomby atomowej, lub innych żywiołów na które może być wystawiony, ale co to ma do rzeczy w takich prostych konstrukcjach, narażonych chyba tylko na podciąganie wilgoci.

A w sumie to jaka klasa jest dobra?. Chyba słaba, bo jak dobra to za dobra, czy jak.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, demo napisał:

No właśnie, jak czytam takie mądrości o głupim betonie, to zastanawiam się ile to ja błędów narobiłem przy budowie mego domu, a dom jak stał tak stoi i nic nie pęka.

Jakbym takie coś komuś budował z tych kształtek, to bym je tylko kleił na klej i nie wypełniał, wilgoć, która zbiera się w szczelinach pomiędzy kształtką i wypełnieniem, po skurczu betonu zamarza zimą i rozrywa te kształtki, a tu uprawia się wciskanie ciemnoty.  

Jeszcze trzeba zrobić odwierty przy cokole, żeby ewentualna deszczówka mogła wypłynąć na zewnątrz.

 

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, animus napisał:

wilgoć, która zbiera się w szczelinach pomiędzy kształtką i wypełnieniem, po skurczu betonu zamarza zimą i rozrywa te kształtki

To by mogło być, ale temu Funthomasowi chyba już w trakcie budowy porozrywało i nie widać żeby to była zima bo trawę tam widzę zieloną, więc raczej jakaś inna przyczyna. 

Dla mnie to jak pisałem firma powinna dokładniej rozeznać okoliczności w jakich może wystąpić takie zjawisko i w prostych słowach informować ludzi co robić a czego nie żeby nie dochodziło do takich sytuacji. A nie pierdzielić o klasach ekspozycji.

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do ekspertów Joniec.

Proszę podać w którym punkcie OWS piszecie o klasie betonu i konsystencji.

Prosze odp na pytanie czy Beton z wytworni C20/25 był za słaby czy za mocny do waszych słabych pustakow (zabudowany oczywiście do 2h o których piszecie w waszych warunkach i temperaturze do 25 stopni) 

Proszę napisać jakiej konsystencji ma być Beton S1,2, 3 czy inny. 

Ten wasz tekst o odpowiedniej klasie, odp mieszańce kopiujecie na wszystkich forach gdzie ludzie piszą o tym że wasze bloczki nie nadają się do użytku w Polsce. 

Odpiszcie tutaj na forum bez owijania w bawełnę bo chyba tylko to potraficie. 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2021 o 19:26, demo napisał:

To by mogło być, ale temu Funthomasowi chyba już w trakcie budowy porozrywało i nie widać żeby to była zima bo trawę tam widzę zieloną, więc raczej jakaś inna przyczyna. 

Dla mnie to jak pisałem firma powinna dokładniej rozeznać okoliczności w jakich może wystąpić takie zjawisko i w prostych słowach informować ludzi co robić a czego nie żeby nie dochodziło do takich sytuacji. A nie pierdzielić o klasach ekspozycji.

Pamiętaj, że to zdjęcie umieścił  Eksperci Joniec, więc może uszkodzenie powstało w innym terminie a zdjęcie w innym.  

Odsunięta pytka zakrywająca murek nie pękła.

 

Beton w praktyce jest narażony na zjawisko skurczu niezależnie od stosowanych zabiegów technologicznych. Całkowite wyeliminowanie skurczu nie jest możliwe, można jedynie ograniczać jego skalę. Skurcz może prowadzić do powstania mikrospękań w strukturze stwardniałego betonu, a w skrajnych przypadkach do zarysowań/makrospękań, a nawet niechcianych szczelin. Największy wpływ na zmiany skurczowe betonu mają zmiany objętości twardniejącego zaczynu cementowego.

 

Jeżeli material nie jest odporny na tego typu zjawiska, powinno się uprzedzić o takiej możliwości i  ostrzegać inwestorów, że zalewają te kształtki betonem na własną odpowiedzialność  

 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, animus napisał:

Pamiętaj, że to zdjęcie umieścił  Eksperci Joniec, więc może uszkodzenie powstało w innym terminie a zdjęcie w innym.  

Odsunięta pytka zakrywająca murek nie pękła.

 

Beton w praktyce jest narażony na zjawisko skurczu niezależnie od stosowanych zabiegów technologicznych. Całkowite wyeliminowanie skurczu nie jest możliwe, można jedynie ograniczać jego skalę. Skurcz może prowadzić do powstania mikrospękań w strukturze stwardniałego betonu, a w skrajnych przypadkach do zarysowań/makrospękań, a nawet niechcianych szczelin. Największy wpływ na zmiany skurczowe betonu mają zmiany objętości twardniejącego zaczynu cementowego.

 

Jeżeli material nie jest odporny na tego typu zjawiska, powinno się uprzedzić o takiej możliwości i  ostrzegać inwestorów, że zalewają te kształtki betonem na własną odpowiedzialność  

 

Witam

Zdjęcia mojego ogrodzenie nie umieszczali zadni pseudo eksperci. Dali zdjęcia innego ogrodzenia. Pozdrawiam

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Witam, Jestem właścicielem działki położonej w atrakcyjnym miejscu nad jeziorem. Gmina jest na etapie zmiany MPZP i przyjmowania wniosków. Według aktualnego MPZP dopuszcza się budowę małych domków wypoczynkowych. Wraz z innymi właścicielami wnioskujemy o możliwość zabudowy jednorodzinnej. Słabo znam się na temacie, stąd mój post. Chodzi mi o Wasze porady, co uwzględnić i jak argumentować wnioski, aby pozwolić sobie na większą dowolność niż narzucona dotychczas i nie borykać się różnymi przeszkodami przy budowie. O co warto zadbać na tym etapie? Proszę o wasze sugestie, uwagi. Dodatkowo nieprzekraczalna linia zabudowy (100 m od jeziora) przecina działkę w połowie. Da się jakoś temat ugryźć, aby zyskać trochę "pola"? W załącznikach część aktualnego planu.
  • Są to 2 pomieszczenia przedpokój i kuchnia połączone oba po ~4m2. Największe pęknięcie jest na łączeniu gdzie kiedyś były drzwi, teraz jest odrobinę poszerzone. Zaznaczylem je na zdjeciu. Dylatacji nie było robionych w ogóle.  Pytanie co z tym teraz zrobić?  Czy po nacieciu pęknięć i uzupełnieniem odpowiednim środkiem żywica dałaby radę? Fachowiec poleca rezygnację z żywicy i zrobienie kafelków.  I w razie czego lepiej żywice poliuretanową czy epoksydową?  
  • Dzień dobry,   wygląda to tak, jakby nie było dylatacji i pęknięcie poszło od narożnika ściany. Czy pomieszczenie ma kształt litery "L" i czy została zrobiona dylatacja? Jeżeli nie ma dylatacji obwodowych to może pękać dalej. Jeśli dylatacje są, ale ich nie widać na zdjęciu, to jeśli wylewka się trzyma, pęknięcie należy skleić żywicą z laminatem a potem naciąć dylatację w odpowiednim miejscu. Jeśli to jest pomieszczenie w kształcie L to bez dylatacji w tym miejscu będzie pękać.   Dokładne wykonanie laminatu, krok po kroku, można zobaczyć na filmie o naprawie posadzki i aplikacji żywicy w garażu a samą pracę wykonać np. przy pomocy żywicy weber.tec EP 10 oraz maty z włókna szklanego.  https://www.pl.weber/zywice-epoksydowe-i-poliuretanowe/zywica-epoksydowa-w-garazu-na-istniejacej-posadzce-betonowej    
  • Co byś polecił do wypełnienia nacięć szlifierką? Czy wszystkie powstałe pęknięcia nacinać? Fachowiec mówi, że będzie to widać. Nawet takie małe u innego klienta stały się widoczne mimo wyrównania. Te pęknięcia są o sporych zakrętach to powinien po pęknięciu iść czy mniej więcej w linii prostej?
  • Witam, W tym roku postanowiłem postawić altanę, pracę będę wykonywał we własnym zakresie, proszę o konsultację czy w założeniach nie ma błędów. Altana ma stać na 6 słupach 10x10 cm, o wysokości 2,15m w rozstawie 3,2 m oraz 2,6m + 2,6m. Dach dwuspadowy kąt 30st. Płatwie stropowe 6x16 cm spięte ze sobą nad słupami takimi samymi deskami. Zastrzały 6x12 cm o długości 50 cm. Płatew kalenicowa 6x16 cm podparta w 3 miejscach. Krokwie 6x12 cm w rozstawie 1m, łaty 2,5x5 cm w rozstawie 45 cm. Dach kryty onduliną wystający 40 cm poza obrys słupów z każdej strony. Wszystko poza łatami będzie wykonane z drewna KVH, połączenia będą wykonane na wkręty ciesielskie w systemie, najprawdopodobniej dmx. Będę wdzięczny za fachową poradę.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...