Skocz do zawartości

Ogrodzenie modułowe ROMA


Recommended Posts

  • 7 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam. Też posiadam ww ogrodzenie i chyba znalazłem częściową odpowiedź na problem z pęknięciami.

Otóż,  dodam że budowlanką zajmuję się od kilkunastu lat. Wiele eksperymentuję, sprawdzam itd. Decydując się Na Romę wiedziałem że  pęka. I mi też pękło,  i murek, i słupek......

...

Pekniecia osiowo-liniowe. Ale tylko na słupkach czy też murkach nie zbrojonych , wiązanych poprzecznie......

Link do komentarza

.... część komór w słupkach zostało przeze mnie ponacinana i powiązana prętami 6mm. Zalana betonem. Wiązania na każdy słupek były trzy : dół,  środek i góra.

.....

W słupkach tych jest brak pęknięć.

Posiadam też pełne mury z robione z bloczków. 

Tak gdzie było poprzeczne wiązanie brak pęknięć. A tak gdzie nie, to pojawiły się.

Ogrodzenia ma 30 m. Jest o różnej charakterystyce. Żaden słupek z poprzecznym wiązaniem nie peknął.

Żaden mur z poprzecznym wiązaniem nie pęknął. 

Link do komentarza

Widzę że kolega to chyba nie widziałam pustego bloczku. Szkoda.

Otóż. Ogrodzenie modułowe z bloczkow jest jednym wielkim murem podzielonym na sekcje, który trzeba zazbroić inaczej pęknie.  Tak samo jak Ogrodzenie betonowe wylane do szalunku nie zazbrojone popęka.  Fizyka. 

........

Niestety ale jeżeli chcesz mieć Ogrodzenie wysokie z betonu nie popękane,  to oprócz zbrojenia pionowego, trzeba dodać pręty poziome. 

.......I nie popęka na 100%.

No ale to i koszty i praca......

.... I nie jest jak reklamy: szybko i tanio.

Link do komentarza

......

Joniec jest bardzo dobry  bloczki jak każde inne. Tylko technika łączenia musi być inna.

....

Otóż .....

Jońca starsze linie bloczków też miały rowki pod poziome druty. Nowe tego nie mają bo myśleli że bez tego się obejdzie, ....ale się NIE OBEJDZIE....FIZYKA.

....I nie chodzi tu o ZIMĘ.

Rozłożony bloczek wygląda inaczej niż te wasze na zdjęciach.....

............

Odpowiedź:.......

Ekspert Jońca załączył u góry zdjęcie ściągniętego daszku... I pękniecie w dół.

Jeżeli tu by było wiązanie poziome to by nie miało co pęknąć, bo by nie było rozkurczu.. I koniec, i tyle wystarczy zrobić na etapie budowy, albo aż tyle... przy obecnych cenach stali.

....m nadzieję że pomogłem.pozdrawiam 

Link do komentarza
1 minutę temu, Lukasz-Poland napisał:

 Żeby rozmrozić beton w słupku to musi być zalewany chyba polsuchy.  

 

Po to słupki mają daszki, żeby nie zamakały. I żeby mróz był im nie straszny. Widziałem setki słupków i ogrodzen, które nie mają i nigdy nie miały zbrojenia wzdłużnego i trwają niewzruszenie. A to co piszesz, czyli wymóg wrzucenia kilku ton stali w zwyczajne ogrodzenie, bo inaczej nie można, wywołuje jedynie śmiech na sali. To jest ogrodzenie chyba przeciwczołgowe, a nie cywilne.

Link do komentarza
20 godzin temu, Lukasz-Poland napisał:

Pytanie: dlaczego 95% nie pęka przy fundamencie?

Ciekawe jak to wyliczyłeś ty techniczny lizaczu:icon_mrgreen: że 95%, no i dlaczego te 5% jednak pęka, mądralo.

6 godzin temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Możesz dać fotki z Twojego ogrodzenia i łopatologiczne fotki z procesu zbrojenia.

Otóż to, a nie głupie pierdy z których nie wiadomo o co chodzi.

Link do komentarza

W tym przypadku należy wrócić do wytycznych firmy JONIEC® dotyczących poprawnego wykonania betonu i późniejszej jego pielęgnacji. Postępowania reklamacyjne w branży budowalnej pokazują, że większość wykonawców idzie na skróty i nie stosuje się do rekomendacji/zaleceń producenta. W przypadku betonu jest to dość łatwo sprawdzić określając jakość użytego betonu do zalania bloczka, jego klasę wytrzymałości, nasiąkliwość i ogólnie rozumianą trwałość.

Link do komentarza

Zgadzam się z tym. Aczkolwiek pękanie dotyczy też pustaków fundamentowych zalewanych betonem w całości. Bloczki fundamentowe wystające nad ziemię( dom na zboczu) też pękały.  A te w ziemi nie.

....

U mnie ogrodzenie Roma Horizon nie popękało: przęsła i mur zbrojony poprzecznie( nacinałem rowki) oraz słupki bez zbrojenia poprzecznego ale stawiane w permanentnym deszczu. 

Natomiast mur i słupek który był robiony podczas ładnej pogody (+ tydzień) pęknął - oczywiście beton a przy okazji bloczek.

Link do komentarza
4 godziny temu, Lukasz-Poland napisał:

oraz słupki bez zbrojenia poprzecznego ale stawiane w permanentnym deszczu. 

To mówisz że stawianie w deszczu jest lekarstwem na to pękanie?. :icon_eek:

Może eksperci od Jońca to kupią i właczą do instrukcji wykonania.:D

Tylko to "zbrojenie poprzeczne" to chyba nawet oni nie będą w stanie rozkminić na czym to polega.:bezradny:

Link do komentarza
Gość Kostek
To chyba najlepsze wyjście, problematyczny Joniec niech zamyka wytwornię bubla, albo sprzedaje to w Mongolii, lepiej kupić z Polbruku czy innej firmy i bez problemów cieszyć się ładnym ogrodzeniem.
Link do komentarza
50 minut temu, Leif Hetland napisał:

  Kosmiczne technologie jońca to odpychanie problemu od siebie, niech się inni martwią,  

 

Mam podobne zdanie. Wymyślanie cudów wianków i zmuszanie wykonawcy by robił doktorat ze stawiania płotu to jest zwyczajne naigrawanie się z klienta. Omijałbym firmę szerokim łukiem.

Link do komentarza

Panowie dajcie sobie spokój z pyskówkami i głupimi diagnozami to nic nie da. Z mojego 3-letniego doświadczenia z posiadania płotu z "gruzu roma" wynika dobitnie, że po pierwsze nie uzyskacie odszkodowania bo hochsztaplerska firma jest dobrze zabezpieczona [chyba że zatrudnicie Romana G.]. Po drugie przeczytajcie moje wcześniejsze wpisy [nie wycofuje się z żadnego słowa]. Po trzecie wymysły o zbrojeniu poprzecznym pozostawiam bez komentarza [płot to nie schron przeciwatomowy]. Po czwarte żeby nie mieć problemu NIE KUPOWAĆ TEGO WIELKIEGO G. Po piąte dobra SPRAWDZONA rada, jeżeli ktoś już wdepnął w posiadanie takiego płotu i nie chce go burzyć to należy pokryć go prawdziwym daszkiem z kapinosem [gwarantuje, że przedłuży to agonię płotu o parę lat] AMEN.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...