Skocz do zawartości

Wstawienie drzwi balkonowych


Recommended Posts

Witam.

Mam pytanie odnośnie wstawienia drzwi balkonowych - poniżej dwa 'projekty', nie wiem który będzie łatwiejszy do wykonania. W pierwszym wiąże się to z wykuciem nowego otworu w ścianie - czy potrzebuję wtedy pozwolenia na budowę czy tylko na zgłoszenie? Jest to ściana z cegieł w kamienicy (własność).

W drugim projekcie jest 'tylko' powiększenie otworu na drzwi i do tego zmiana okien + przeniesienie kaloryfera. Czy tu też potrzeba pozwolenia na budowę czy na zgłoszenie?

Ewentualnie wchodzi w grę jeszcze likwidacja okien i wstawienie na ich miejsce drzwi po całości - tylko gdzie wtedy najlepiej przenieść kaloryfer?

A może inne pomysły? Powód remontu - wejście do ogródka od strony ulicy.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

1.jpg

2.jpg

Edytowano przez Damian.gfc (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Z wykuciem całkiem nowego otworu na drzwi balkonowe wiązałaby się można powiedzieć potężna przeróbka nadproża jeśli byłaby w ogóle możliwa.Ja bym drogą "najmniejszego oporu" zastosował wariant drugi.Wtedy z nadprożem nic nie robisz i dajesz zamiast np grzejnika V22 lub C22 bo taki chyba masz ,grzejnik V33 lub C33 o tej samej mocy cieplnej ale krótszy.Fakt że wtedy więcej odstaje od okna ale coś za coś. Tak to widzę tak na szybko.

Link do komentarza
55 minut temu, Buster napisał:

Z wykuciem całkiem nowego otworu na drzwi balkonowe wiązałaby się można powiedzieć potężna przeróbka nadproża jeśli byłaby w ogóle możliwa.Ja bym drogą "najmniejszego oporu" zastosował wariant drugi.Wtedy z nadprożem nic nie robisz i dajesz zamiast np grzejnika V22 lub C22 bo taki chyba masz ,grzejnik V33 lub C33 o tej samej mocy cieplnej ale krótszy.Fakt że wtedy więcej odstaje od okna ale coś za coś. Tak to widzę tak na szybko.

słuchaj Bustera dobrze Ci radzi.

i uwierz mi nie chce Ci się wykuwać starego nadproża i wstawiać dłuższego

Link do komentarza

Takie remonty,  w rozumieniu przepisów ustawy Prawo budowlane należy zakwalifikować do przebudowy obiektu budowlanego, a więc ich wykonanie wiąże się z koniecznością uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę.

Na 1 wariant bardzo kosztowny raczej nie dostaniesz zgody i pozwolenie na budowę.

Wariant drugi bardzo możliwy i przyłącza od grzejnika nawet pasują.

Wariant trzeci drzwi po całości + grzejnik podłogowy - optymalne rozwiązanie współgra z elewacją.

Dowiedz się czy od konserwowego  nie potrzebna zgoda (rejestr zabytków).

 

Do tego jeszcze, schody lub taras zewnętrzny.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...