Skocz do zawartości

Stara komoda - zostawić, czy na opał?


Ermenegildo

Recommended Posts

Czy tego chciałem, czy nie stałem się w posiadaniu komody ze zdjęcia (ktoś z rodziny mnie "obdarował" nie bardzo pytając mnie o zdanie). Jako że jestem facetem to nie bardzo wiem, co z nią począć. Jestem na etapie remontu domu i dumam, czy nie wyeksponować jej gdzieś? Nie jestem znawcą mebli, ale organoleptyczne oględziny wskazuję na solidne, z dbałością o szczegóły wykonanie, co przy meblach z sieciówek jest miłą odmianą. Ktoś z forumowiczów ma wizję użytkowania takiego starego mebla w dzisiejszych czasach?-:)

IMG_1581.JPG

IMG_1582.JPG

Link do komentarza

Komoda jest komodą to  jeden z bardziej uniwersalnych mebli

a za przeznaczenie czegoś takiego na opał .

Oj smażyłbyś się w piekle :).

Nie pasuje Ci do swojego stylu i wizji na zaś , wystaw na aukcję ktoś się ucieszy

Edytowano przez MTW Orle - osuszanie budynków (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Raczej przekonaliscie mnie, zeby została, szukam dla niej miejsca, początkowo rozważałem ją pod nowy telewizor, ale jest za wysoka pod rtv. Gdybym jednak zdecydował się wystawić ją na olx to ktoś orientuje się jaka jest jej realna wartość? Pytam o normalną, niezawyżoną, uczciwą cenę, żeby "nie bujać" się z nią długo?

Edytowano przez Ermenegildo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Wooow, no komoda jest świetna! Absolutnie nie na opał:) Doskonałe zdobienia, naprawdę super sie prezetntuje, wygląda na to,że jest w bardzo dobrym stanie. Zostawić! A jak w takiej wersji nie pasuje do wnętrza, to można iśc za powyższą poradą i przemalować na pasujący kolor:)

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 lata temu...

 

To zależy od stanu i jakości starej komody. Jeśli komoda jest w dobrym stanie, możesz zostawić ją, aby używać jej w domu. Jeśli jednak jest zniszczona lub uszkodzona, możesz ją wykorzystać na opał. Dla bezpieczeństwa zaleca się skonsultowanie się z profesjonalistą, aby sprawdzić, czy komoda jest odpowiednia do użytku jako opał. Pamiętaj, że korzystanie z mebli jako opału może być niebezpieczne i może prowadzić do pożarów lub zaczadzeń. Dlatego zawsze należy postępować zgodnie z zaleceniami i dobrze wentylować pomieszczenie, w którym pali się meble.

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Z tym uszkodzeniem komody to jest prawda. Trzeba zobaczyć w jakim stanie jest drewno, ale tak szczerze mówiąc, przy tego typu meblach, mając odpowiednie narzędzia, można śmiało doprowadzić go do porządku. Mój tata tak zrobił, a dodam, ze w domu moich rodziców jest mnóstwo takich staroci. Jak jest np. komoda z wysuwanymi szufladami, to wiadomo, trzeba zająć się drewnem czyli oszlifować, wystarczy wpisać sobie w google i pierwsze co mi wypluło na hasło szlifowanie drewna to tutaj coś takiego https://www.sadolin.pl/pl/pomysly-i-porady/porady/jak-szlifować-drewno-porady-i-metody-szlifowania-drewna, należy pomyśleć nad  prowadnicami https://bimeb.pl/akcesoria-meblowe/zawiasy-meblowe/szablony, odpowiednie uchwyty meblowe, do tego farba specjalna, najlepsza chyba kredowa. I malujesz w jakich chcesz kolorach. Na to wszystko potrzebny oczywiście jest czas.

Link do komentarza

Po pierwsze, w piecach i kotłach nie wolno spalać lakierowanego drewna, choć były ostatnio sugestie by palić czym się chce :)

Po drugie, tak jak radzili przedmówcy meble z litego drewna warto sprzedać, jest sporo amatorów na taką stylistykę. Takie meble nie są tanie.

Można też dodać komodzie nieco nowoczesności i odnowić w oryginalny sposób. Mebel po lekkiej metamorfozie będzie pasował nawet do bardzo nowoczesnego wnętrza.

Poniżej kilka inspiracji.

fot. chalkandchic.pl

fot. homebook/Agnieszka Tomkiel

fot. loberton.pl

chalkandchic.pl.jpg

agnieszka tomkiel homebook.jpg

loberton.jpg

Link do komentarza
17 godzin temu, retrofood napisał:

 

Te nie wyglądają na lite drewno. Chociaż renowacja jest udana, rzekłbym.

A nie wyglądają, bo mam niemal takie same. Ale bez renowacji, Narzędzia tam przechowuję w gospodarczym.

Inspiracje, to przykładowe propozycje, pomysły, do wykorzystania do odnawiania prawie każdego rodzaju mebli, nie tylko z litego drewna, choć takie meble są najbardziej cenne.

 

Kredens z drugiego zdjęcia miały moje obie babcie :)

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...