Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Pomocnik

Doposażenie starej bramy garażowej w napęd elektryczny

Recommended Posts

Każdy rodzaj bramy garażowej można zaopatrzyć w automat z napędem elektrycznym (do bram rozwieralnych potrzebne są dwa siłowniki, co zwiększa cenę automatu). Do garażu trzeba jedynie doprowadzić przewody instalacji elektrycznej (zasilające i sterujące), a gniazdo wtykowe zamontować w odległości do 50 cm od automatu i podłączyć do przewodu dwużyłowego.

Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/budowlane-abc/remonty-i-modernizacje/a/18967-doposazenie-starej-bramy-garazowej-w-naped-elektryczny

Gość TS
Można też zmajstrować napęd samemu https://youtu.be/5RCAsML__Tc

Czy samemu zmajstrować napęd to jest takie rozwiązanie? Ja chętniej bym jednak wziął model od jakiejś zaufanej firmy, natomiast w praktycznych zastosowaniach wolę zdać się na kogoś, kto zajmuje się tematem od długiego czasu.

No właśnie - ja mam napęd markowy - ale nawet jakbym nie miał budżetu to do głowy nie przyszłoby mi majstrowanie napędu samodzielnie.

EEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

sam napęd to przeca nie problem

silniczek w prawo / silniczek w lewo i już.

gorzej jeśli chodzi o nadzór

ktoś przetnie wiązkę światła fotokomórki , czujnik naciskowy który po osiągnięciu pewnej siły oporu spowoduje ponowne otwarcie bramy + sygnalizacje

to są elementy które tak na dobrą sprawę komplikują te magiczne skrzynki

jak się ich (tych dodatków komplikujących ) nie ma to dopiero się życie komplikuje w razie W

czyli lepiej zainwestować w taki napęd z atestem niż samo wykonać i samo odpowiadać

No własnie - nowoczesne napędy maja wykrywanie przeszkód, fotokomórki, wyłączniki krańcowe itd. To nie są bajery, tylko rzeczy, które są jak najbardziej potrzebne w napędach. Już nie mówiąc o pilocie i takich pomysłach jak aplikacja na smartfon.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Utwórz nowe...