Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Ermenegildo

Jaki to gwint żarówki?

Recommended Posts

Chłopaki...jak prawidłowo określa się mocowanie gwintu ze zdjęcia? Chcę kupić 4szt. żarówek LED dla tek oprawy, ale w moim małym mieście w elektryku posadzili średnio rozgarniętego chłopaka i nic nie wymyślił. G-5.3 nie włazi. Oprawa jest na max. 4x35W 12V, można wkręcić led'y? Pytam, bo to jeszcze oprawa z czasów halogenów.

Fotki: http://tufotki.pl/7X2Vc

Edytowano przez Ermenegildo (zobacz historię edycji)

Wszystkie gwinty i zamocowywania są znormalizowane. Ty musisz mieć żarówki z dwoma wystającymi bolcami.

Każda moc żarówki ma inny rozstaw bolców.

9ed39296ebe45f75d66c93b39292-halogen10.j

Ty masz chyba mocowaniu GU4 coś jak poniżej 

BA15d_R7s_G4_GU5,3_GU10_G53.jpg

1076162406.jpg

jak dla mnie tam jest trzonek GY6,35 - wszystko na to wskazuje.

Patrz zdjęcie z miarką.

Np. taka "żarówka":

zarowka-halogenowa-gy635-halostar-starli

Ps. On tam ma jakieś klosze, tak więc kształt "żarówki" może być istotny.

Dzięki chłopaki.  Tak, czy siak będę musiał pozostać przy żarówkach halogenowych, bo doczytałem w sieci, ze zasilacz toroidalny (który jest w tej oprawie) nie może współpracować z żarówkami led'owymi.

Edytowano przez Ermenegildo (zobacz historię edycji)

35 minut temu, Ermenegildo napisał:

Dzięki chłopaki.  Tak, czy siak będę musiał pozostać przy żarówkach halogenowych, bo doczytałem w sieci, ze zasilacz toroidalny (który jest w tej oprawie) nie może współpracować z żarówkami led'owymi.

Bo do ledów potrzebny jest zasilacz prądu stałego, halogeny maja zasilacz prądu zmiennego. Sam zasilacz nie jest drogi, a oszczędności będziesz miał duże. Ja w kuchni miałem 6 halogenów po 50 W czyli w sumie 300 W, teraz założyłem ledy 5 W czyli w sumie 30 W a jasno jest tak samo.

Możesz przerobić oprawy na mocowanie GU10 i żarówki ledowe na 230V bez zbędnego zasilacza.

Gość elpapiotr

Witam.

Koledzy podali różne rodzaje i wielkości gwintów.

Ja uzupełnię o gwint E 40, tzw. Goliat, nie używany w warunkach domowych.

5 minut temu, elpapiotr napisał:

Witam.

Ale po co? Przecież i tak jego nie stosuje się masowo w gospodarstwach domowych więc nie widzę potrzeby wspominania o nim.

Gość elpapiotr

Po to, żeby poinformować, gdy ktoś ma zamiar w domu powiesić lampę uliczną z żarówką sodową :D

5 godzin temu, elpapiotr napisał:

Witam.

Jak to nie używany? Nie zaglądałeś pod stodołę mojego sąsiada...

Sodówka do oświetlenia obejścia przy stodole, przechowalni itp. jest całkiem niezłą lampą. Musi tylko palić się bez przerwy przez całą noc. Sam pamiętam ich sporo w takich miejscach. Za to teraz nawet w latarniach przy drodze gmina zrobiła LED-y.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Daj na wstrzymanie, bo żeby ktoś zrozumiał co piszesz, to musiałby umieć myśleć. A ten adresat ma z tym wyraźnie trudności.
    • Tak ci się tylko wydaje...   Powtarzam - zdaję sobie sprawę, że Tusia ma jakieś ogrzewanie i narzeka TYLKO o zimnie od podłogi! I dlatego nie proponowałem OGRZEWANIA podłogowego, tylko - POWTARZAM - podgrzewanie jak będzie zimno w nogi! Pisałem kiedyś - u mnie w domu jest OGRZEWANIE SYSTEMOWE, a w łazience mam pod płytkami matę elektryczną i od czasu do czasu, jak mi zimno w nogi, przed kąpielą sobie ją włączam! Są! przecież nie piszę, że nie... Ale ZNOWU POWTARZAM - Tusia MA CZYM GRZAĆ - ale będzie miała czym podgrzać podłogę, żeby nie odczuwać zimna od podłogi.
    • Daj se na wstrzymania i wszelakie dywagacje zostaw na potem gdy autor się wypowie czy wybrał ziemię/torf czy nie. Bo dla mnie określenie że  trzeba wybrać nie oznacza czynności dokonanej, nie napisał że wybrał tylko trzeba wybrać. Czytałeś co napisałem w poście 10? chyba nie. A ciągniesz bez sensu jakieś wywody niczym jak za starych dobrych czasów robił to zenek. To może zamiast wypowiada c się merytorycznie wklejajcie wraz z retrem gify, jest ich tyle że na każda okazje się znajdą odpowiednie.
    • Czytasz szybko i piszesz jeszcze szybciej.. zanim się zastanowisz - to już piszesz... To nie jest brak uszanowania odmiennego zdania, tylko DELIKATNE naprowadzanie na trop właściwy...   Tak napisałeś? A autor wątku napisał: Czyli - robili i wybrali! Czyli - jest dziura!   Dalej pisze autor: Czy to dalej jest NIEJEDNOZNACZNE???   Jak inaczej, niż zacytowanym gifem wyrazić odczucie, że ręce opadają przy czytaniu NIEKTÓRYCH twoich postów... no, jak???   nie muszę go bronić - on sobie sam radzi i poradzi... tylko - wierz mi - czasem NAPRAWDĘ ręce opadają w twojej twórczości...   Nie chce mi się twoich WSZYSTKICH byków wytykać, bo przecież każde wskazanie byka - to reakcja taka, jak ta tutaj W ciągu ostatnich dni z pięć razy takie byki z SZYBKIEGO czytania popełniłeś... a dwa razy przyznałeś mi rację...   Ktoś tu wypomina mi, że jestem IMPULSYWNY... chyba pomylił adres... bardziej impulsywnego od ciebie - tu nie ma   Teraz tu jeszcze zenka nie ma - ale wpadnie i wesprze ciebie... Kolejny wątek rozpieprzycie...   A gdzie tu objawy NAIWNOŚCI? Bo może głupi jestem, że zwracam ci uwagę z myślą, że przeczytasz to co piszę POWOLI i ZE ZROZUMIENIEM... przecież ty tak NIE UMIESZ, chyba...  
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...