Skocz do zawartości

Jaki to gwint żarówki?


Recommended Posts

Chłopaki...jak prawidłowo określa się mocowanie gwintu ze zdjęcia? Chcę kupić 4szt. żarówek LED dla tek oprawy, ale w moim małym mieście w elektryku posadzili średnio rozgarniętego chłopaka i nic nie wymyślił. G-5.3 nie włazi. Oprawa jest na max. 4x35W 12V, można wkręcić led'y? Pytam, bo to jeszcze oprawa z czasów halogenów.

 

Fotki: http://tufotki.pl/7X2Vc

Edytowano przez Ermenegildo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość mhtyl

Wszystkie gwinty i zamocowywania są znormalizowane. Ty musisz mieć żarówki z dwoma wystającymi bolcami.

Każda moc żarówki ma inny rozstaw bolców.

9ed39296ebe45f75d66c93b39292-halogen10.j

Ty masz chyba mocowaniu GU4 coś jak poniżej 

 

BA15d_R7s_G4_GU5,3_GU10_G53.jpg

1076162406.jpg

Link do komentarza
Gość mhtyl
35 minut temu, Ermenegildo napisał:

Dzięki chłopaki.  Tak, czy siak będę musiał pozostać przy żarówkach halogenowych, bo doczytałem w sieci, ze zasilacz toroidalny (który jest w tej oprawie) nie może współpracować z żarówkami led'owymi.

Bo do ledów potrzebny jest zasilacz prądu stałego, halogeny maja zasilacz prądu zmiennego. Sam zasilacz nie jest drogi, a oszczędności będziesz miał duże. Ja w kuchni miałem 6 halogenów po 50 W czyli w sumie 300 W, teraz założyłem ledy 5 W czyli w sumie 30 W a jasno jest tak samo.

Możesz przerobić oprawy na mocowanie GU10 i żarówki ledowe na 230V bez zbędnego zasilacza.

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
5 minut temu, elpapiotr napisał:

Witam.

Koledzy podali różne rodzaje i wielkości gwintów.

Ja uzupełnię o gwint E 40, tzw. Goliat, nie używany w warunkach domowych.

Ale po co? Przecież i tak jego nie stosuje się masowo w gospodarstwach domowych więc nie widzę potrzeby wspominania o nim.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...