Skocz do zawartości

Powiększenie parterowego tarasu


Recommended Posts

Chciałbym powiększyć przydomowy, zadaszony, parterowy taras o widoczną na rysunku wnękę (200 cm x 60 cm x 60 cm). 

Czy do tych prac potrzebuję wynająć małą betoniarkę czy za pomocą dobrego mieszadła mogę pomęczyć się w kaście ? Chcę wykonać pracę samemu minimalizując koszty.

Niestety mam parę dylematów.

1. Wykonać ławę po zewnętrznej stronie - jaka głębokość pod ławę i czy wysokość 10cm starczy ? czy zbroić ?

2. Zmurować z bloczków fundamentowych ściankę do wysokości tarasu  - murować na płasko 24cm czy bokiem 12cm  ?

3. Po zmurowaniu na płasko zostanie 36cm. Do środka wsypać gruz, na wierzch piach (dać grubą folię między obecne ścianki) - czego wykonać wylewkę, jakiej grubości i czy zbroić ?

4. Reszta tarasu nie jest równa, więc po dolaniu muszę wypoziomować taras - między 2-5cm powinienem się zmieścić.

5. Ułożyć gres.
 

taras_2.jpg

Link do komentarza

Powiększenie tarasu formalnie traktowane jest jako rozbudowa domu i takie roboty trzeba zgłosić w starostwie. Potrzeba będzie prawdopodobnie uproszczona dokumentacja, a więc zaprojektowany rodzaj materiałów i technologia budowania. Przy braku nawet niewielkiego doświadczenia przy robotach budowlanych (co wynika z pytań) prace lepiej zlecić fachowcowi bądź pracować pod jego nadzorem.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...