Skocz do zawartości

LEO I i II / DOMUS


agika

Recommended Posts

Witam,

my również z żoną wybraliśmy projekt Leo icon_smile.gif. Będziemy budować Leo II pod Krakowem. Podobnie jak apla nie kupiliśmy jeszcze projektu i chcielibyśmy zobaczyć domek na żywo. Jeżeli ktoś buduje Leo II lub Leo I w pobliżu Krakowa i może umożliwić zobaczenie domku (nawet z daleka icon_smile.gif) to proszę dać znać.


Pozdrawiam

Marek
Link do komentarza
Czy ktoś może orientuje się jakie są różnice pomiędzy projektami Leo z domusa (o którym jak rozumiem rozmawiamy w tym wątku) a projektami Leo z pracowni pprojekt: Leo I (http://pprojekt.pl/projekt199-leo_i.html), Leo II (http://pprojekt.pl/projekt811-leo_ii,opis.html). Wszystkie parametry, rzuty i elewacje wyglądają tak samo. Czyżby to były identyczne projekty?

Pozdrawiam,

Marek
Link do komentarza
Witam,

jesteśmy nowi w temacie i zdecydowaliśmy się na "LEO II", przed zakupem projektu chcielibyśmy zobaczyć jak wygląda dom w rzeczywistości icon_biggrin.gif Chciałabym się dowiedzieć, czy gdzieś w okolicach Trójmiasta, ktoś buduje lub wybudował dom i zgodziłby się nam go pokazać?

Szukałam już informacji w internecie, jednakże nie znalazłam nikogo w okolicy , kto zdecydowałby się na ten właśnie projekt.

Pozdrawiam, Iza
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

witam
Bardzo się cieszę, że znalazłam ten temat - właśnie ruszyła u nas budowa leo I lustro.. Budujemy go w Krakowie. Będzie trochę zmian, ciekawa jestem jakie wyjdą koszty..


Witam,

Znakomicie, że znalazła się osoba, która również planuje budować Leo w Krakowie icon_smile.gif. Tak jak pisałem wcześniej będę budował Leo II. Teraz zaczynam dopiero procedurę starania się o pozwolenie na budowę. Aktualnie mam zamkniętą (mam nadzieję) listę modyfikacji projektu, które nas interesują. Postaram się umieścić te zmiany w najbliższym czasie.


Marek
Link do komentarza
Cytat

Witam,

Znakomicie, że znalazła się osoba, która również planuje budować Leo w Krakowie icon_smile.gif. Tak jak pisałem wcześniej będę budował Leo II. Teraz zaczynam dopiero procedurę starania się o pozwolenie na budowę. Aktualnie mam zamkniętą (mam nadzieję) listę modyfikacji projektu, które nas interesują. Postaram się umieścić te zmiany w najbliższym czasie.


Marek



Marku ale czy wy budujecie w gminie Kraków? Bo jeśli tak to starania o wz i potem PnB to do 2 lat zajmują... W naszym Leo zamieniliśmy na dole kuchnię z pokojem gościnnym ( to będzie gabinet męża i musi być od frontu z osobnym wejściem z holu). Kuchnia otwarta na salon, kominek w słupie. Pod schodami spiżarka a łazenka przy pokoju gościnnym. Góra bez zmian.

u nas już wylane fundamenty ( wczoraj) dziś szalunki..
Link do komentarza
Cytat

Marku ale czy wy budujecie w gminie Kraków? Bo jeśli tak to starania o wz i potem PnB to do 2 lat zajmują... W naszym Leo zamieniliśmy na dole kuchnię z pokojem gościnnym ( to będzie gabinet męża i musi być od frontu z osobnym wejściem z holu). Kuchnia otwarta na salon, kominek w słupie. Pod schodami spiżarka a łazenka przy pokoju gościnnym. Góra bez zmian.

u nas już wylane fundamenty ( wczoraj) dziś szalunki..


Nie, budujemy w gminie Zabierzów. Podobno zaczynając teraz w sierpniu/wrześniu będziemy mieli pozwolenie. Zobaczymy jak to będzie.
Budujemy Leo II lustro z następującymi zmianami:
- zlikwidowana spiżarka z projektu
- zrobiona mniejsza spiżarka kosztem części wiatrołapu
- wiatrołap wydłużony aż do miejsca w którym w projekcie są drzwi do garażu
- drzwi do garażu przesunięte zaraz na początku wiatrołapu (ponieważ na działce mamy niewielki spadek wystarczy nam jeden schodek na pokonanie różnic wysokości)
- zastanawiamy się nad zrobienie dodatkowego okna w kuchni (w miejscu spiżarki) co spowoduje również dodanie symetrycznie kolejnego okna w salonie. W takiej sytuacji istniejące dwa okna będziemy chcieli połączyć w jedno większa.
Sprawa jest do przemyślenia
- likwidujemy wszystkie okna na bocznej ścianie od strony garaży (aby móc przesunąć domek 1m bliżej granicy działki)
- u góry:
- łazienkę nad garażem powiększamy kosztem szafy wnękowej
- okna dachowe nad garażem od strony frontowej likwidujemy. W związku z tym w sypialni nad garażem mamy tylko jedno okno dachowe, które chcemy zamienić na lukarnę.

Generalnie mamy trochę wątpliwości co do usytuowania domu ponieważ wjazd na działkę jest od strony zachodniej. W takim układzie taras będzie na stronę wschodnią. Chcemy go pociągnąć trochę na południe (za linię muru) aby obejmował również część, która będzie cały czas nasłoneczniona.

Co o tym sądzicie?


Marek

Link do komentarza
Z tymi oknami dachowymi słuszny poomysł. My też nie zrobimy wszystkich. W pokoju nad garażem nie będzie okien od strony wejścia do domu, nie wiem też czy zrobimy okkna w łazience na górze.. ALe takie zmiany robi się już w dzienniku budowy nietrzeba wcale nanosić ich do projektu - tak samo jak przesuwania ścian działowych.
Jeśli chodzi o wiatrołap - to zmieni to całą linię budynku.. My zostawiamy tak jak jest.
Link do komentarza
Cytat

Witam,

dziś zrobiłam fotki z zewnątrz, trochę słonce mi w obiektyw świeciło, ale coś tam widać. Dorzucam jeden z pokoików dzieci. Drugi jest bardzo podobny, wystrojem dopiero się zajmuję, bo jego właściciel jeszcze w brzuszku icon_biggrin.gif

Nasza sypialnia też jeszcze nie jest skończona, mamy tylko podłogi i pomalowane na biało. Niestety koncepcji całkowicie we mnie brak. Przy okazji wrzucę łazienkę przy sypialni.

MikiMisio wrzucam odpowiedź do ciebie tutaj, może ktoś jeszcze skorzysta.
Odpowiadam na pytania:

* na początku zastanawialiśmy się nad Brasem cementowym, ale Sirius wygrał . Pamiętam jakiś temat na temat mchu na cementowej, Aha, pod Ruppa mamy zwiększone krokwie, bo chyba są cięższe od tych z projektu. .
* rolety są zintegrowane z oknami, koszt około 5000 zł , mamy rolety zewnętrzne tylko na dole, sterowanie manualne, oprócz dużego okna tam jest napęd elektryczny(2 silniki). Okna to dąb bagienny - mąż już miał dość, bo uparcie szukałam firmy co mi zrobi właśnie dąb bagienny

Miłego oglądania i pozdrowienia.




bardzo mi się podoba elewacja waszego domu!
Link do komentarza
Polecam programy, dzięki którym można zasymulować cień na działce w zależności od pory dnia i roku:
http://astro.unl.edu/naap/motion3/animations/sunmotions.swf
http://www.shadowfx.co.uk/shadowfx.htm (wersja demo)

Dzięki nim udało się rozwiać wątpliwości co do tego czy taras w naszym Leo będzie wystarczająco naświetlony.

Ostatnia rzecz jaka nas nurtuje to kwestia piwnicy. Szukając projektu zwracaliśmy uwagę, aby dom był wyposażony w odpowiednie pomieszczenia gospodarcze, które pozwolą na zrezygnowanie z piwnicy. Leo doskonale spełnia te wymaganie dzięki kotłowni, spiżarce w kuchni i stryszkowi. Zastanawiamy się czy po mimo tego warto zainwestować w podpiwniczenia całości lub części budynku.

Czy ktoś budował piwnicę pod Leo i jest w stanie oszacować związane z tym koszty, ewentualnie podać argumenty za i przeciw?


Pozdrawiam

Marek
Link do komentarza
nasz leo właśnie jest budowany. Powiem ci, że pomieszczenie za garażem ledwie pomieści piec z podajnikiem. Salon jst niewielki, a pod schodami nie mieści się toaleta (ktoś nie zsumował wysokości schoda i wylewki pod nim, bo zostaje tylko 1,40m wysokości - co umiemożliwia zrobienie tam toalety). Ktoś mi wyliczył, ze w garażu po zainstalowaniu mechanizmu podnoszącego bramę garażową nie zmieści się samochód typu skoda octavia kombi. Dodatkowo jeśli chcesz robić zmiany istotne w projekcie to lepiej dodać ścianę kolankową na poddaszu, bo cięko meblować dom przy takich skosach.
Jeśli chodzi o stryszek - nasz architekt wyliczył, że belki pod nim są tak słabe, że nie można na tym stryszku składować ciężkich rzeczy..
Co do piwnicy - kosztuje tyle co dodatkowe piętro domu. My sobie to odpuściliśmy. Wolimy postawić pomieszczenie gospodarcze oderwane od domu (drewniany domek na narzędzia, blaszak, czy nawet murowany domek)
Link do komentarza
Widziały gały co brały, he he bez urazy.
A nam miesci sie do garazu samochód typu opel astra z bagaznikiem na dachu bezproblemowo , salon jest dla nas idealny, łazienke na dole mamy z prysznicem po przebudowie, na stryszku nie bedziemy trzymac ciezkich rzeczy, bo nie ma sensu latac do domu na gore np. po grabie, a pomieszczenie gospodarcze kazdy powinien miec (składowanie dodatkowego opału itp. )

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
wiem, że to wszystko da się obejść, my właśnie robimy łazieneczkę przy pokoju gościnnym na dole. Piszę to wszystko rotgierowi, który jest teraz na etapie projektu i różne zmiany wymyśla - rozważa naświetlenie tarasu, a nie wie, ze nie będzie miał kibelka pod schodami. Ja jestem zadowolona z mojego leo, uda nam się nawet zrobić proste schody ze spocznikami a nie te zabiegówki, które są w projekcie icon_smile.gif
A tak z ciekawości - gdzie wy zrobiliście łazienkę na dole?

Opel astra sedan się mieści, a myślisz że kombi też by weszło?
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
jeszcze pytanko od mojego męża - ile w przybliżeniu wyszedł wam stan surowy Leo? Czy okna robiliście standardowe i jaki był ich koszt?

my wejście do garażu też przenieśliśmy do wiatrołapu, schody zmieniliśmy z zabiegowych na proste ze spocznikiem - pod schodami będzie schowek na gadżety typu odkurzacz, kuchnię zamieniliśmy z pokojem gościnnym i przy pokoju gościnnym zrobiliśmy łazienkę icon_smile.gif
Link do komentarza
Niestety nie jestesmy w stanie policzyc ile kosztowal nas stan surowy, moge napisac, ze dach z robocizna wyniosl 45 tys. zl. beton na fundamenty 6 tys., na strop tyle samo, 5 tys. sztuk pustaka kozlowickiego 22 tys. zl. Okna robilismy w rozmiarze standardowym, jedynie zmniejszylismy okno w kuchni i od tarasu mamy drzwi dwuskrzydlowe bez slupka srodkowego, zrezygnowalismy z okien dachowych podwojnych na rzecz pojedynczych i z jednego okna w garazu. Okna wyniosly nas 9 tys. zl. Kierownik budowy 1500 zl plus nadzor budowlany 1000 zl. Adaptacja projektu plus plany przylaczy wodno-kanalizacyjnych 1500 zl. Dodam, ze mielismy jedna firme budowlana, ktora zaczela lecz nie miala szans dokonczyc, poniewaz w trakcie prac podniosla swoje ceny o 100% i jeszcze powiedziala, ze tak sie umawialismy excl.gif ohmy.gif Reszte robilismy sami. pozdrawiam.
Link do komentarza
nie udało nam się odnaleźć domku w naszej okolicy, szkoda. Mimo to i tak zdecydowaliśmy się na Leo II, projekt już zakupiony i w trakcie adaptacji. Zamierzamy ruszyć w tym roku w lipcu.

Wprowadziliśmy nieco zmian w projekcie (nie wszystkie do adaptacji), które wydają nam się bardziej funkcjonalne. Sporo dzięki temu forum.

Brak obrazka

Wstępnie zamierzamy zmienić:

Parter:

1 - poszerzenie budynku o 1 m
2 - likwidacja betonowego tarasu (w przyszłości zastąpienie go drewnianym łączącym drzwi tarasowe 3 i 4)
3 - powiększenie drzwi tarasowych do 3m
4 - zamiana dwóch okien na drzwi tarasowe 2,5m
5 - wykonanie drzwi suwanych, chowanych w ścianę
6 - likwidacja odcinka ściany nośnej (powiększony podciąg)
7 - przeniesienie wejścia garażowego do wiatrołapu
8 - niewielkie powiększenie łazienki
9 - likwidacja ściany działowej wiatrołap - korytarz
10 - likwidacja słupka (scalenie bram garażowych w jedną)
11 - likwidacja drzwi z kotłowni do ogrodu
12 - likwidacja dwóch okien w garażu

Brak obrazka

Poddasze:

13 - podniesienie ścianki kolankowej (na garażem 1 porotherm, nad częścią mieszkalną 2 porothermy)
14 - zwiększony rozstaw okien
15 - zastąpienie 2 okien połaciowych - lukarną
16 - zamiana funkcji pomieszczeń (po lewej garderoba, po prawej łazienka, na dole sypialnia)
17 - zwiększony rozstaw okien
18 - zastąpienie 2 okien połaciowych jednym większym
19 - likwidacja okien połaciowych


nie wiem jak to wyjdzie podczas budowy, jednak wstępne założenia są takie jak powyżej. Być może zmienią się jeszcze wymiary okien i ich rozstaw, ale to już w trakcie budowy icon_smile.gif
Link do komentarza
Witam wszystkich,

ostatecznie z piwnicy zrezygnowaliśmy. Po zrobieniu odrywki na działce i zorientowaniu się u sąsiadów okazało się, że grunt w okolicy naszej działki bardzo nie sprzyja budowie piwnicy icon_sad.gif.

PaniSmith:
- hmm dziwne, że nie mieści się u Ciebie łazienka pod schodami. Byłem w dwóch wybudowanych Leo (Leo I i Leo II) w których udało się zmieścić tam łazienkę :>. My też planujemy tam zmieścić łazienkę.
- czy mogłabyś przesłać szkic tego rozwiązania ze schodami o którym wspominasz: proste ze spocznikiem. Generalnie rozmawialiśmy trochę na temat schodów z architektem i zalecał, żeby spróbować zrobić jej mniej strome, ale w praktyce jest to dość trudne do zrealizowania. Zastanawiam się jak bardzo strome schody wychodzą w twojej sytuacji.

iza_pawel:
- super, że zamieściliście tak szczegółową listę zmian icon_smile.gif. Bo ich obejrzeniu spróbowaliśmy po raz kolejny podejść do ustalenia zmian na poddaszu. Koniecznie chcemy mieć 2 garderoby: jedna wspólna i jedna dla sypialni nad garażem. Oprócz tego zależało nam na wydzieleniu osobne miejsca dla pralnio/suszarni. Wyglądałoby to mniej więcej tak jak na załączonym rysunku. Uwaga nie wszystko jest w skali icon_razz.gif

DSC01446.jpg



Lista zmian:
- lukarna w sypialni nad garażem
- okna w łazience i pralni nieco odsunięte od siebie (właśnie nie wiem czy to będzie takie całkiem proste ze względu na krokwie, iza_pawel czy wy to rozważaliście ?)
- zlikwidowanie jednego okna dachowe (tam gdzie jest szafa/garderoba) i dwóch okien w sypialni nad garażem
- odpowiednie ścianki działowe na potrzebę wszystkich pomieszczeń

Jeżeli chodzi o parter to u nas również chcemy dodać jeszcze jedne drzwi tarasowe do salonu (w naszym przypadku będą one wychodziły na południu) i taras planujemy dokładnie taki jak wy. Jedną rzecz na którą zwrócił uwagę nasz architekt, że być może warto pomyśleć o jakimś daszku nad takimi drzwiami bo niestety dach samego domu nie zapewni wystarczającej osłony. Myśleliście o tym?
Pytanie, które się nasuwa czy przy takim poszerzeniu toalety na dole schody nie będą problemem?


Pozdrawiam,

Marek
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich,

iza_pawel:
- super, że zamieściliście tak szczegółową listę zmian icon_smile.gif. Bo ich obejrzeniu spróbowaliśmy po raz kolejny podejść do ustalenia zmian na poddaszu. Koniecznie chcemy mieć 2 garderoby: jedna wspólna i jedna dla sypialni nad garażem. Oprócz tego zależało nam na wydzieleniu osobne miejsca dla pralnio/suszarni. Wyglądałoby to mniej więcej tak jak na załączonym rysunku. Uwaga nie wszystko jest w skali icon_razz.gif

[attachment=5562:pietroAd...CopySafe.jpg]

Lista zmian:
- lukarna w sypialni nad garażem
- okna w łazience i pralni nieco odsunięte od siebie (właśnie nie wiem czy to będzie takie całkiem proste ze względu na krokwie, iza_pawel czy wy to rozważaliście ?)
- zlikwidowanie jednego okna dachowe (tam gdzie jest szafa/garderoba) i dwóch okien w sypialni nad garażem
- odpowiednie ścianki działowe na potrzebę wszystkich pomieszczeń

Jeżeli chodzi o parter to u nas również chcemy dodać jeszcze jedne drzwi tarasowe do salonu (w naszym przypadku będą one wychodziły na południu) i taras planujemy dokładnie taki jak wy. Jedną rzecz na którą zwrócił uwagę nasz architekt, że być może warto pomyśleć o jakimś daszku nad takimi drzwiami bo niestety dach samego domu nie zapewni wystarczającej osłony. Myśleliście o tym?
Pytanie, które się nasuwa czy przy takim poszerzeniu toalety na dole schody nie będą problemem?


Pozdrawiam,

Marek



1"
a jak zamierzacie zagospodarować stryszek na poddaszu?
u nas żona zarezerwowała sobie stryszek na swoją biblioteczkę icon_smile.gif

Być może udałoby się Wam wydzielić ze stryszku obszar na garderobę ogólną?


My nie planujemy dwóch garderób, dla nas wystarczy jedna w sypialni, a pokoje dla dzieci dzięki poszerzeniu budynku o metr+ścianka kolankowa, będą na tyle duże i obstawne, że zmieści się jakaś pokaźna szafa. Ewentualnie możecie zrobić tak jak kilka osób tutaj opisywało, pokoje dla dzieci wyrównać do kwadratów, a uzyskaną nową powierzchnię kosztem łazienki i stryszku przeznaczyć na garderobę.

2"
nie zastanawialiśmy się nad powiększeniem pralnio-suszarni. Ogólnie ta z projektu powinna nam raczej wystarczyć, w jednym rogu pralka, a nad nią suszarka, po drugiej stronie jakieś szafki na ubrania ewentualnie kaloryfer ścienny rurkowy na dosuszenie.

3"
co do okien połaciowych w łazience i stryszku, zastępujemy je jednym większym tzn. wyższym, na pewno na stryszku. W łazience mogłoby zostać jedno takie jakie jest icon_smile.gif

z rozstawem chyba nie będzie, aż takiego dużego problemu? odsunęlibyście najwyżej o jedną przerwę "międzykrokwiową" dalej.

4"
odnośnie zadaszenia nad tarasem również głęboko zastanawialiśmy się nad tym "problemem". Nie chcielibyśmy zasłonić wpadających promieni słonecznych do salonu właśnie tym dachem. Mogłoby się zrobić ciemno w środku.
Zastanawialiśmy się nad czymś lekkim co nie przesłaniałoby całego światła, ewentualnie wykonanie dachu z czegoś przepuszczalnego światło, szkło? plexi? no na razie nie mam pomysłu.

5"
toaletę na dole próbowałem wydzielić taką, żeby można było swobodnie wejść nie potykając się o muszlę oraz na tyle sporą żeby jeszcze zmieściła się jakaś szafka i umywalka bez problemu. Fakt może być kłopot ze ścianką działową, żeby ją podciągnąć do stropu, bo od strony schodów zostaje dziura. Zasłonić kartongipsem?
Można jeszcze pomyśleć o poszerzeniu schodów od momentu jak zaczynają skręcać i wykonać je na szerokość taką, żeby cała toaleta schowała się pod nimi. Ewentualnie zostawić tak jak jest w projekcie, też schować całą toaletę pod schodami, ale troszkę wydłużyć, żeby nieco przesuną drzwi, tak aby nie wchodzić bezpośrednio na muszlę.

To jeszcze jest kwestia do zastanowienia i pewnie jakiejś konsultacji z projektantem lub kierownikiem budowy.

Pozdrawiam,
Paweł
Link do komentarza
Cytat

nie wiem skąd panowie wziąć rzuty parteru, żeby zrobić na nich zmiany i wkleić?



najlepiej z projektu icon_smile.gif

ja akurat przerysowałem sobie rzuty do autocad-a i cyknąłem dla Was print screen-a

Jeśli posiadasz skaner, to:
1. przeskanuj odpowiedni rzut,
2. wrzuć fotkę do paint-a
3. wygumkuj niepotrzebne
4. dorysuj swoje zmiany
5. wrzuć obraz na serwer np. imageshack.us
6. zamieść na forum

jeśli nie posiadasz skanera, a masz za to aparat cyfrowy, to:
1. cyknij w miarę wyraźnie zdjęcie
2. wrzuć fotkę do paint-a
3-6 tak jak w wypadku skanera.


ewentualnie jeśli już posiadasz jakieś materiały w formie elektronicznej np. pdf, to:
1. otwórz plik
2. dostosuj skalę
3. zrób print screen-a
4. otwórz paint-a
5. w paint-cie ---> edycja ---> wklej
6. przytnij niepotrzebne
7. zapisz plik np. w .bmp później imageshack przerobi go na .png, lepsza jakość niż .jpg
8. wrzuć obraz na imageshack.us
9. zamieść link z imageshack.us w poście, wtedy pojawi się Twoje zdjęcie

tyle przychodzi mi do głowy...

w razie co pytaj icon_smile.gif

Pozdrawiam,
Paweł Edytowano przez iza_pawel (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

trochę się z tym namęczyłam muszę przyznać, bo mam linuxa i pierwszy raz uruchamiałam program graficzny.. Wyszło jak wyszło, ale z grubsza widać jakie są zmiany na parterze Edytowałam zdjęcie, bo skanera w domu nie mamy icon_smile.gif

b48a235381defcfdmed.jpg

Zmiany narysowałam grubą czarną kreską: i tak klatka schodowa jest większa niż w waszych domach - stąd schody nie będą takie strome. Nasz projekt to Leo I lustro więc garaż po lewej icon_smile.gif

Link do komentarza
tak sobie pomyślałam, że nic na tym zdjęciu nie jest opisane.. Więc mały komentarz icon_smile.gif

przy wejściu do domu w przedsionku są drzwi do garażu i do pokoju gościnnego (bo to on jest z frontu, razem z małą łazieneczką). Ten pokój ma pełnić funkcję gabinetu, dlatego jest oddzielony od reszty domu i wchodzi się do niego zanim zaczyna się część mieszkalna.

Kuchnia znajduje się od strony ogrodu i jest częściowo połączona z salonem (usunięta tam została ściana nośna, zrobiliśmy za to podciągi, żeby dom się trzymał), do kuchni można też wejść od strony schodów (tu jest bardzo dużo miejsca i możemy sobie zrobić te schod jak nam fantazja pozwoli, bo będzie duużo miesca - mnie zależy żeby były wygodne do chodzenia więc będą proste z dwoma spocznikami, drewniane)
Link do komentarza
PaniSmith: Super, że wrzuciłaś skan projektu icon_smile.gif. Gratulację pierwszych doświadczeń z obrazkami graficznymi w Linuxie.
Niestety nie za bardzo potrafię wywnioskować o ile cm klatka schodowa została poszerzona (i w których kierunkach) oraz jak dokładnie u Ciebie będzie zrealizowany spocznik.
Może po prostu dałoby się narysować w zwykłym programie graficznym (takim jak mspaint pod Windowsem). Mogę Ci podesłać pusty (wygumowany) projekt parteru jeśli chcesz.
A może po prostu łatwiej będzie słownie opisać jak w twojej sytuacji wyglądają wysokości schodków oraz ich ilość przed i za spocznikiem.

Z góry dzięki za poświęcony czas icon_smile.gif.
Link do komentarza
rotgier, PaniSmith, marcikm4 jakie systemy chcielibyście zastosować w swoich Leo?

1. Sposób ogrzania - gazowe, olejowe, kominkowe z płaszczem, pompa ciepła, panele słoneczne, a może eko groszek czy węgiel lub coś innego? Jaki sposób emisji ciepła: kaloryfer, wężownica w wylewce, może w ścianie?

2. Dystrybucja gorącego powietrza z kominka?

3. Rekuperator?

4. System alarmowy?

5. Dom 'inteligentny"?

6. W ogrodzie system automatycznego podlewania, wykorzystujący np. wody opadowe?

7. Inne


Jestem ciekaw na jakie rozwiązania zdecydujecie się, sam jeszcze nie jestem pewien co jest warte zainteresowania i zastosowania.


Ps. PaniSmith: interesujące rozwiązanie parteru. W którym miejscu miałaby znajdować się toaleta? Mogłabyś zaznaczyć lub opisać?


Pozdrawiam,
Paweł Edytowano przez iza_pawel (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

A może po prostu łatwiej będzie słownie opisać jak w twojej sytuacji wyglądają wysokości schodków oraz ich ilość przed i za spocznikiem.

Z góry dzięki za poświęcony czas icon_smile.gif.



nie napiszę ci tego ponieważ nie robiliśmy projektu tych schodów. Ekipa, która buduje nam dom powiedziała, że usuwając drzwi garażowe i robiąc wejście do kuchni przy samym kominie mamy wystarczająco dużo miejsca, żeby zrobić schody proste. I tak na prawdę dopiero na etapie wykonywania będziemy decydować o tym jaką będą mieć wysokość i głębokość. W zasadzie powinniśmy mieć wcześniej projekt, ale nie mamy. Dużo nie ryzykujemy - może być tylko lepiej niż w oryginale. Jeśli się pomyliliśmy to możemy tylko wrócić do pierwotnego projektu, czyli tak jak wy macie..
Link do komentarza
Cytat

rotgier, PaniSmith, marcikm4 jakie systemy chcielibyście zastosować w swoich Leo?

1. Sposób ogrzania - gazowe, olejowe, kominkowe z płaszczem, pompa ciepła, panele słoneczne, a może eko groszek czy węgiel lub coś innego? Jaki sposób emisji ciepła: kaloryfer, wężownica w wylewce, może w ścianie?

2. Dystrybucja gorącego powietrza z kominka?

3. Rekuperator?

4. System alarmowy?

5. Dom 'inteligentny"?

6. W ogrodzie system automatycznego podlewania, wykorzystujący np. wody opadowe?

7. Inne


Jestem ciekaw na jakie rozwiązania zdecydujecie się, sam jeszcze nie jestem pewien co jest warte zainteresowania i zastosowania.


Ps. PaniSmith: interesujące rozwiązanie parteru. W którym miejscu miałaby znajdować się toaleta? Mogłabyś zaznaczyć lub opisać?


Pozdrawiam,
Paweł



1. Groszek ekologiczny ( z pompy ciepła rezygnujemy ponieważ koszt prądu potrzebnego na jej obsługe może być wyższy niż grzanie groszkiem!)
2. rezygnujemy z tego
3. z tego też rezygnujemy
4. tego też nie - za to ubezpieczenie domu (już nawet wiem gdzie hestia 7 - taki pakiet) teraz budowa też ubezpieczona
5. nie
6. mamy malutki ogródek (działka 5a) więc darujemy sobie
7. solary


toaleta jest u nas przy wejściu do domu obok gabinetu (to malutkie pomieszczenie przy pokoju od frontu domu - ma wymiary 1,70 na 1,70 i na upartego wejdzie tam też kabina prysznicowa - mieliśmy taką łazienkę w bloku i była w niej nawet wanna trójkątna)
Link do komentarza
Cytat

1"
a jak zamierzacie zagospodarować stryszek na poddaszu?
u nas żona zarezerwowała sobie stryszek na swoją biblioteczkę icon_smile.gif

Być może udałoby się Wam wydzielić ze stryszku obszar na garderobę ogólną?


My nie planujemy dwóch garderób, dla nas wystarczy jedna w sypialni, a pokoje dla dzieci dzięki poszerzeniu budynku o metr+ścianka kolankowa, będą na tyle duże i obstawne, że zmieści się jakaś pokaźna szafa. Ewentualnie możecie zrobić tak jak kilka osób tutaj opisywało, pokoje dla dzieci wyrównać do kwadratów, a uzyskaną nową powierzchnię kosztem łazienki i stryszku przeznaczyć na garderobę.

2"
nie zastanawialiśmy się nad powiększeniem pralnio-suszarni. Ogólnie ta z projektu powinna nam raczej wystarczyć, w jednym rogu pralka, a nad nią suszarka, po drugiej stronie jakieś szafki na ubrania ewentualnie kaloryfer ścienny rurkowy na dosuszenie.

3"
co do okien połaciowych w łazience i stryszku, zastępujemy je jednym większym tzn. wyższym, na pewno na stryszku. W łazience mogłoby zostać jedno takie jakie jest icon_smile.gif

z rozstawem chyba nie będzie, aż takiego dużego problemu? odsunęlibyście najwyżej o jedną przerwę "międzykrokwiową" dalej.

4"
odnośnie zadaszenia nad tarasem również głęboko zastanawialiśmy się nad tym "problemem". Nie chcielibyśmy zasłonić wpadających promieni słonecznych do salonu właśnie tym dachem. Mogłoby się zrobić ciemno w środku.
Zastanawialiśmy się nad czymś lekkim co nie przesłaniałoby całego światła, ewentualnie wykonanie dachu z czegoś przepuszczalnego światło, szkło? plexi? no na razie nie mam pomysłu.

5"
toaletę na dole próbowałem wydzielić taką, żeby można było swobodnie wejść nie potykając się o muszlę oraz na tyle sporą żeby jeszcze zmieściła się jakaś szafka i umywalka bez problemu. Fakt może być kłopot ze ścianką działową, żeby ją podciągnąć do stropu, bo od strony schodów zostaje dziura. Zasłonić kartongipsem?
Można jeszcze pomyśleć o poszerzeniu schodów od momentu jak zaczynają skręcać i wykonać je na szerokość taką, żeby cała toaleta schowała się pod nimi. Ewentualnie zostawić tak jak jest w projekcie, też schować całą toaletę pod schodami, ale troszkę wydłużyć, żeby nieco przesuną drzwi, tak aby nie wchodzić bezpośrednio na muszlę.

To jeszcze jest kwestia do zastanowienia i pewnie jakiejś konsultacji z projektantem lub kierownikiem budowy.

Pozdrawiam,
Paweł



iza_pawel:

1"
U nas stryszek chcemy przeznaczyć na dodatkowe pomieszczenie gospodarcze (np. do suszenie prania) albo pokój w którym można przenocować gości.

2"
My zdecydowanie chcemy oddzielić pralnię w której z reguły panuje nieład i wszędzie pełno brudnego lub suszącego się prania. Dzięki temu łazienka będzie mogła zawsze estetycznie wyglądać.

3"
Jeżeli chodzi o okna połaciowe to odsunięcie o jedną przerwę między krokwiową nie jest takie proste bo wtedy w łazience okno będzie częściowo zakrywane przez daszek lukarny heh icon_smile.gif. Wczoraj rozmawialiśmy jeszcze z architektem i zwrócił uwagę, że położenie krokwi na planie piętra różni się od tych na planie konstrukcji dachu (wskazuje na to miejsce przekroju AA o ile pamiętam). Prawda jest taka, że każda ekipa budowlana opiera się na swoim doświadczeniu budując dach i nie zawsze sugeruje się mocno projektem. Także będziemy musieli pilnować ustawienia okien przy budowie dachu.

4"
My chyba zrezygnujemy z tego daszku. U nas te wejście na taras nie będzie głównym wyjściem (większa część ogrodu będzie przy drugim wyjściu) więc zadaszenie nie jest aż takie kluczowe. Architekt zasugerował, żeby ewentualnie zrobić gzyms nad drzwiami tarasowymi tak, aby woda deszczowa nie spływała na nie bezpośrednio.

5"
Tak problem tej toalety pewnie pojawi się jeszcze nie raz podczas samej budowy. Też będziemy się starali nieco ją poszerzyć, żeby nie była zbyt klaustrofobiczna.


PaniSmith:

Rozumiem sytuację. A w takim razie kiedy będziecie budowali schody?
Link do komentarza
Cytat

rotgier, PaniSmith, marcikm4 jakie systemy chcielibyście zastosować w swoich Leo?

1. Sposób ogrzania - gazowe, olejowe, kominkowe z płaszczem, pompa ciepła, panele słoneczne, a może eko groszek czy węgiel lub coś innego? Jaki sposób emisji ciepła: kaloryfer, wężownica w wylewce, może w ścianie?

2. Dystrybucja gorącego powietrza z kominka?

3. Rekuperator?

4. System alarmowy?

5. Dom 'inteligentny"?

6. W ogrodzie system automatycznego podlewania, wykorzystujący np. wody opadowe?

7. Inne

Pozdrawiam,
Paweł



1. Piec gazowy. Kominek bez płaszcza wodnego - uważam że będzie to zbyt duża inwestycja przy której musiałbym naprawdę dużo palić w kominku, aby była opłacalna. W większości pomieszczeń kaloryfery. Ogrzewanie podłogowe w łazienkach.

2. Za pomocą zwykłego systemu wentylacyjnego (jeszcze się tym nie interesowałem, ale nie chce robić nic specjalnie przeznaczonego do tego celu).

3. Wentylacja mechaniczna połączona z rekuperatorem.

4. Jeszcze nie podjęliśmy decyzji, ale póki co skłaniamy się do zrobienia alarmu.

5. Rolety sterowane automatycznie (zasuwające się o określonej porze).

6. Z automatycznym podlewaniem to nie wiem. Natomiast pewnie będziemy robili zbiornik na wody opadowe do którego chcemy również odprowadzać wodę z drenażu. Tak jak pisałem wcześniej mamy mokrą ziemię i nawet przy rezygnacji z piwnicy chcemy zrobić drenaż.

7. Zastanawialiśmy się nad gruntowym wymiennikiem ciepła.

To chyba tyle.
Link do komentarza
Cytat

marcikm4 powiedz mi - jak jest z izolacją cieplną takiego urządzenia (czy obudowa jest gorąca - np. dziecko dotykając pieca może się poparzyć?)


`fundujemy sobie taki piecyk, poniewaz strasznie nam sie podoba i bedziemy w nim palic sporadycznie, zdajac sobie sprawe z tego ze obudowa sie nagrzewa.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
bardzo ładny Leo.
Też chcemy zrobic ciemną dachówkę (konkretnie Roben antracyt) i elewację w okolicach białego (ale nie wiem jeszcze czy tak czysty biały jak u ciebie). Bardzo podobają mi się twoje okna - te szposy zewnętrzne dodają mu uroku icon_smile.gif
Kiedy go budowałeś? Czy w środku jest rozplanowany tak jak w projekcie?

tutaj zamieszczam link do naszego dziennika budowy, razem ze zdjęciami:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?t=153497
Link do komentarza
Cytat

i jak tam budowanie marcikm? Może podrzucisz jakieś zdjątka dla inspiracji? Ja też mogę coś dodać ku pokrzepieniu serc icon_wink.gif



U nas cisza na budowie. czekamy na przyjscie hydraulika, który rozprowadzi instalacje ogrzewania i wody. mamy tez zamówiona na 12 lipca ekipe, ktora wykona posadzki i zaczniemy rozgladac sie za elektrykiem i tynkarzem. Tak z ciekawostek to zrobilismy mniejsze okno w kuchni poniewaz chcemy miec zlew pod oknem a balismy sie zeby nie kolidowało okno z baterią. po przeczytaniu dziennika podziwiam szybkość prac pomimo tych trudności biurokratycznych.

DSC01446.jpg

Edytowano przez marcikm4 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Dziękuję !!!!

Rozpoczęcie budowy 2009r.

Co do koloru elewacji to jeszcze nie podjąłem decyzji. To co widać to jest grunt w kolorze białym z domieszką szarego. (styropian+siatka +klej+grunt). Po niwelacji terenu wybierzemy tynk i kolor. Najprawdopodobniej silikonowy a kolor "biało szary".

Rozkład pomieszczeń tak jak w projekcie LEO I, z tym że na parterze powiekszona została łazienka o wnekę prysznicową . Wejście do garażu z wiatrołapu.
Link do komentarza
taurus to właśnie taki kolor my planujemy na elewację (ten białoszary), ale nie zorientowałam się, że to co masz to nie jest elewacja tylko podkład icon_biggrin.gif

marcikm, do budowania rzeczywiście mam dobrą ekipę, jestem z nich bardzo zadowolona, choć teraz mamy przerwę bo oni kilka domów budują na raz i przez te deszcze jest trochę kłopotu, terminy się poprzesuwały.. Ale może już niedługo was dogonię..
Link do komentarza
Cytat

taurus to właśnie taki kolor my planujemy na elewację (ten białoszary), ale nie zorientowałam się, że to co masz to nie jest elewacja tylko podkład icon_biggrin.gif

marcikm, do budowania rzeczywiście mam dobrą ekipę, jestem z nich bardzo zadowolona, choć teraz mamy przerwę bo oni kilka domów budują na raz i przez te deszcze jest trochę kłopotu, terminy się poprzesuwały.. Ale może już niedługo was dogonię..




my mamy przewidziany termin na wakacje 2012, dlatego budujemy wolnym tempem ale jestem przekonana, ze już wkrótce się zrównamy, powodzenia. nie mamy jeszcze wybranego koloru elewacji, brakuje nam koncepcji . za to moj maż wpadł na genialny pomysł icon_biggrin.gif, żeby sufity wykonać z boazerii drewnianej 15cm szerokiej.
Link do komentarza
Jakie macie pomysły na rozprowadzenie DGP (grawitacyjne) do sypialni i dwóch pokoi na piętrze?

Pani S. jesteś na etapie pietra, tak więc zwróć uwage swoim fachowcom na rozkład okien na lewej ścianie budynku. W projekcie jest błąd. U mnie rozbierali ściane. (brak symetrii wzgledem okien na parterze)

Powodzenia na placu budowy.
Link do komentarza
dzięki za informację. Co prawda moi panowie starają się pilnować takich rzeczy, ale gdyby miało im umknąć to lepiej za wczasu powiedziec.

DGP to wentylacja grawitacyjna? Ja niestety mało się znam na skrótach budowlanych icon_redface.gif

markikm - a jak chodzi o deski na suficie, mój mąż też o tym myślał, ale zdecydowaliśmy jednak że wykończenie będzie w rozsądnej cenie - przede wszystkim zamieszkać, więc rezygnujemy z drogich pomysłów. Sufit będzie malowany. Na biało zapewne icon_smile.gif
Link do komentarza
markikm - a jak chodzi o deski na suficie, mój mąż też o tym myślał, ale zdecydowaliśmy jednak że wykończenie będzie w rozsądnej cenie - przede wszystkim zamieszkać, więc rezygnujemy z drogich pomysłów. Sufit będzie malowany. Na biało zapewne

My tez będziemy robić oszczędnie tzn maż wykona ocieplenie i całą resztę sam
Link do komentarza
DGP to wentylacja grawitacyjna? Ja niestety mało się znam na skrótach budowlanych icon_redface.gif

DGP to - dystrybucja gorącego powietrza ( z kominka). Chcę mieć alternatywne źródło ogrzewania domu. Podstawowym bedzie piec gazowy a drugim niezależnym od dostaw prądu i gazu - kominek.

W których miejscach LEO prowadziliście rury do DGP żeby ogrzać sypialnię nad garażem?. Czy na poddaszu?, czy po podłodze w gornej łazience, a może przez gabinet na parterze (przy suficie)????
Link do komentarza
Witam wszystkich po dłuuugiej nieobecności na forum!
Miło widzieć, że LEO cieszy się powodzeniem i na forum panuje ruch...
Po półtora roku mieszkania nadal uważam, że to świetny projekt.

Cytat

DGP to - dystrybucja gorącego powietrza ( z kominka). Chcę mieć alternatywne źródło ogrzewania domu. Podstawowym bedzie piec gazowy a drugim niezależnym od dostaw prądu i gazu - kominek.

W których miejscach LEO prowadziliście rury do DGP żeby ogrzać sypialnię nad garażem?. Czy na poddaszu?, czy po podłodze w gornej łazience, a może przez gabinet na parterze (przy suficie)????



U mnie jest grawitacyjna DGP. Do pokoiku na parterze (to najprościej, bo przez ścianę), łazienki i obu sypialni na piętrze (do sypialni nad kuchnią rura idzie nad sufitem). Pomieszczeń nad garażem nie uwzględniłem planując dystrybucję.

Z rozwiązania jestem bardzo zadowolony, używam kominka rzadko, ale dom jest ogrzany bez problemu...

Pozdrawiam,

Piotr

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Współwłasność obejmuje wszystko co odziedziczyliśmy po rodzicach ,nie ma jeszcze fizycznego podziału działki ani domu .Postanowieniem sądu nabyliśmy udziały ułamkowe w całości  ,ja mniej siostra więcej .Siostra robi z naszym ogrodem co chce ,nie pytając mnie o zdanie czy zgodę .
    • tylko ogród jest wspólny? w umowie jest tylko mowa o udziałach? decydowanie o sposobie zagospodarowania powinno polegać na zasadzie porozumienia, tu udziały raczej nie mają decydującej roli, ale jak porozumienia nie ma to pozostaje rozstrzygnięcie sądowe, nic innego
    • o ile nic się nie zmieniło, to te 8m odległości jest nadal wystarczające, więc stary budynek nie jest w strefie oddziaływania nowej inwestycji,  co oznacza, że nie ma wymogów odnośnie oddzielenia pożarowego (ściany pożarowej) bo zachowane są odległości, nie widzę powodu czynienia takich manixów są czasami (z tego co pamiętam) jakieś obostrzenia w gęstej zabudowie zakwalifikowanej do miejskiej, ale to jest zawarte zazwyczaj w MPZP   stąd pytanie - czy to Twoje przemyślenia, czy ktoś Ci to powiedział poza tym tak czy siak potrzebujesz projektanta do chociażby adaptacji projektu, więc ten Ci by to wyjaśnił   masz tam Studium czy MPZP?
    • Mam pytanie odnośnie altany ogrodowej .Moja siostra w naszym wspólnym ogrodzie wyłożyła kostkę o wymiarach 4x4 metry a na niej postawiła drewnianą altanę ogrodową wraz z meblami . Nie wyraziłem zgody jako współwłaściciel nieruchomości .Mam mniejsze udziały ,ona większe i twierdzi ,że ma prawo sobie takie konstrukcje stawiać gdzie chce .Czy siostra ma rację?
    • widzę, że Kolega, podobnie jak zeniu, opanował perfekcyjnie mistyczną sztukę ctrl+c - ctrl+v więc wiemy jak wyglądają przepisy i teorię jeżeli chodzi o to jak to wygląda niemniej jednak zalecałbym zapoznanie się z wymogami zawartymi w PnB i warunkach umowy kredytowej odnośnie zakończenia robót; być może wystarczy zgłoszenie zamiaru przystąpienia do użytkowania, urząd to oleje (cicha zgoda), wtedy wystąpić o zaświadczenie o braku sprzeciwu co do zamiaru przystąpienia do użytkowania i to może mogłoby zaspokoić papierożądność banku; pakowanie się w pozwolenie na użytkowanie może się Panu Ł czkawką odbić, bo to już trochę inna bajka i urząd może to potraktować znacznie poważniej, nawet jak dotyczy w sumie niewielkiego zakresu robót, bo tam też często siedzą ludzie, co wg schematu lecą   ale to nie mój cyrk, to tylko moje zdanie, choć na własne życzenie pchanie pod górę nigdy mi się nie podobało
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...