Skocz do zawartości

LEO I i II / DOMUS


agika

Recommended Posts

witam,
Śledzę forum od kiedy zapadła decyzja o budowie domu LEO, naprawdę wymiana opini jest pomocna i można wyciągnąć wnioski co do budowania własnego Leo-sia. My właśnie skończyliśmy dach około 3 tygodni temu. Dom zabezpieczony na zimę i czekamy na wiosnę aby zacząc dalsze prace. Zaczynamy na się uaktywniać na forum, teraz mamy trochę więcej czasu to myślę że będziemy trochę bardziej aktywni na forum. Powodzenia i wytrwałości dla Leo-siaków.

DSC01446.jpg

Edytowano przez halmat (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

DON111, rewelacyjny i genialny macie ten dach, gratulacje!! Tak nas urzekła ta blacha, że chcemy taką samą icon_smile.gif
Proszę podaj jaki to producent, kolor i cena za m2 i cena materiału za cały dach (może być na priva), z góry wielkie dzięki.

Sebastian,

również wielkie gratulacje, już wprowadzeni? Szybko Wam to poszło, wygląda na bardzo zaawansowane stadium. Jak tam po ostatniej wichurze w Pępowie?

Ps. u nas na spokojnie. 31-10-2013 zakryliśmy deskami, papą i w sumie na tym się skończyło. Pocieszające,że 90% pracy własnymi siłami (poza więźbą, deskami i papą), także szału i prędkości nie ma, ale za to ekonomicznie. W przyszłym roku jest plan nadgonić i się wprowadzić, zobaczymy jak wyjdzie. Zima to dobry okres na rewizję planów, harmonogramu i budżetu.

Pozdrawiamy Leowców!!


Blacha tj. tzw. na rąbek z firmy pruszyński kolor antracyt 30 lat gwarancji.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Witam szczególnie moich nie poznanych do dziś icon_redface.gif sąsiadów (iza_pawel @ ) no i oczywiście wszystkich użytkowników tego forum. (co do odpowiedzi dla Izy i Pawła -i na temat tej burzy śnieżnej jaką mieliśmy u nas na początku grudnia w okolicach Pępowa – to nie wyrządziła wielkich zniszczeń (poza zerwanym ogrodzeniem i paroma połamanymi drzewkami –od nadmiaru śniegu) ale pokazała słabości "podbitki" dachu - śnieg się dostał głęboko w zakamarki poddasza - no ale już po wszystkim.
Dziś jest pierwszy dzień 2014 roku - dla nas wielu to czas nowych wyzwań no i realizacji tego co zaczęliśmy - Wszystkim życzę pomyślności i wytrwałości w realizacji dalszych wyzwań ...i tych budowlanych i tych życiowych.
To pewnie jeden z ostatnich moich odwiedzin tego forum bo dom już stoi i jak Opaczność i zdrowie pozwoli to pewnie w połowie roku będziemy próbowali się wprowadzić.
Prawie równo rok temu "odważyłem" się zacząć wymieniać uwagi na temat tego projektu, bardzo dużo zyskałem wskazówek , pomocy w czasie realizacji tego projektu i waszej życzliwości - za co szczerze Wszystkim bez wyjątku dziękuję.
Jeśli ktoś będzie chciał nas o coś zapytać proszę pisać – z szacunku, ciekawości i szczerej chęci – będę śledził dalsze losy tego forum.
Wszystkiego najlepszego na ten Nowy - 2014 rok icon_cool.gif
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
  • 3 tygodnie temu...
='iza_pawel' date='5.06.2014, 20:20 ' post='427133']
budujecie jeszcze? bo jakaś taka stagnacja w temacie...
U nas jak zwykle szału nie ma, ale chociaż SSZ icon_smile.gif
______________________________________________________
Witajcie icon_cool.gif , dziękuję za zapytanie, przepraszam tez za opóźnienie w odpowiedzi ale …zapomniałem hasła icon_smile.gif do tego forum.
Co do budowy to dom już od strony tech. i urzędowej – został odebrany. Ciągle są jeszcze jakieś poprawki (i pewnie będą się ciągnęły miesiącami) ale już w nim funkcjonujemy i zamieszkujemy (jeszcze trochę w „kratkę” bo organizacyjnie przeniesienia „gratów” z poprzedniego mieszkania trochę zajmuje no i jeszcze - brak paru spraw w nowym domu (brak min. jeszcze kuchni i schodów ale wszystkie kafle, podłogi i „malunki” na ścianach zostały ukończone – wyślę że do końca lata uda się całkowicie zakończyć te tematy). Ogólnie jesteśmy szczęśliwi że wszystko w miarę bezpiecznie i sprawnie udało się zrealizować no i od września na stałe się wprowadzimy a nasze wnuki pójdą tutaj do nowych szkół. Pozdrawiam serdecznie wszystkich i zapraszam sąsiadów - Izę i Pawła - do odwiedzin. icon_smile.gif.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...