Skocz do zawartości

LEO I i II / DOMUS


agika

Recommended Posts

Cytat

Jak uważacie czy kuchnia nie jest za mała a może zlikwidować spiżarkę icon_biggrin.gif pozdrawiam



W zeszłym tygodniu zamontowali mi meble - wielkość kuchni jest OK! Pamiętajcie o dobraniu odpowiedniej wysokości okna, zwłaszcza jeśli ma być przy nim zlew.
Spiżarka jest potrzebna, zastanówcie się tylko nad drzwiami. Ja robię przesuwane.
Pozdrawiam,
Piotr
Link do komentarza
Cytat

Witam .jaka wielkość okna jest ok.w kuchni bo właśnie planuję zlew przy oknie ,my jesteśmy na etapie stropu więc chętnie posłucham waszych rad POZDRAWIAM icon_smile.gif


Witam,
z tego co pamiętam w projekcie jest zaplanowane okno o wymiarach 135x155 (wys./szer.), czyli 20 cm niższe od tych w salonie (parapet wyżej o 20 cm) i wydaje mi się, że to w zupełności wystarczy, aby swobodnie je otwierać.
Myślę jeszcze nad poszerzeniem okna, ale tutaj trzeba się zastanowić, ponieważ prócz większej ilości światła, będzie to miało także i efekt zewnętrzny. Tylko jaki?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Witam,

Ja zrobiłem 145x155 i jest OK. Przy oknie tej wielkości różnica wysokości między blatem kuchennym i parapetem wynosi ok 5 cm. Wymusza to umieszczenie baterii zlewowej centralnie na środku okna, by nie było problemów z jego otwieraniem.
Jeśli chcesz poszerzać okno kuchenne to pamiętaj, że tworzy ono architektoniczną całość z oknem lukarny w sypialni na piętrze...

Pozdrawiam,
Piotr
Link do komentarza
Cytat

Witam.Dzięki za podpowiedz napewno się przyda. A łazienkę na dole powiększyliście bomy tak na żecz brodziku tylko teraz myślimy jakie schody będą lepsze czy drewniane czy betonowe. pozdrawiam icon_biggrin.gif



Ulcia72, pokaż jakieś zdjęcia tej łazienki albo skan z projektu. Ja także ją powiększyłem o brodzik (taki zaokrąglony, dopasowana do niego ściana wiatrołapu wygląda dość ciekawie). Tylko że po powiększeniu łazienki jedyną opcją były schody betonowe, bo są częścią sufitu łazienki...

Pozdr,
Piotr
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Witam,

Ja zrobiłem 145x155 i jest OK. Przy oknie tej wielkości różnica wysokości między blatem kuchennym i parapetem wynosi ok 5 cm...

Pozdrawiam,
Piotr


Witam,

U nas z oknem lukarny nie będzie problemu, ponieważ jej nie robimy. Doszliśmy do wniosku, że wolimy mieć ładne i ustawne pokoje a zamiast lukarny dajemy więcej okien dachowych co doświetli pomieszczenia.

Piotrze gratuluję!!! piękny dom.
My niestety natknęliśmy się na sąsiada, który wszystkim składa odwołania i rozpoczęcie budowy znów przekładamy na kolejny rok z nadzieją, że zaczniemy od marca.

Pozdrawiam
Kamil
Link do komentarza
jj0406, widzę, że u Ciebie to samo, co u mnie - niesymetrycznie rozstawione otwory okienne...
Przestroga dla wszystkich rozpoczynających budowę - w projekcie jest błąd. Niby na rzutach elewacji okna salonu/jadalni są dokładnie pod oknami sypialni... Jeśli jednak budowlańcy murują w oparciu o rzuty poziome (a tak robią, i zgodne to ze sztuką) to okna się "rozjadą"... icon_smile.gif I to nierówno...

Pomysł z zadaszeniem, który realizujesz, również rozważałem. Martwiłem się jednak o mały metraż zadaszonej przestrzeni... Ty chyba podniosłeś ścianę kolankową, bo jakoś tak wyżej się ten daszek łamie niż na rysunkach, które robiłem dla siebie... Ile m2 będzie u Ciebie zadaszonego tarasu?

Pozdrawiam,
Piotr
Link do komentarza
Niestety o oknach przeczytałem na forum jak juz było po zawodach icon_biggrin.gif Jeśli chodzi o taras to będzie miał jakieś może jakieś 20 m2 jeszcze nie sprawdzałem, powierzchnia zadaszenia ma 27 m2 myślałem że będzie większy ale cieśla który robił pomiary więźby pod taras przewidział że ścianka kolankowa będzie podnoszona o 2 pustaki ale nie przewidział że tym samy powinien powiększyć więźbę nad zadaszeniem i wyszło tak a nie inaczej, ale nie jest tragicznie małą imprezę będzie można wykonać pod tym zadaszeniem.
Pozdrawiam jj0406
Link do komentarza
Cytat

Dzięki Kamil!
Współczuję sąsiada...
Zastanówcie się, zanim zrezygnujecie z lukarny...
Ja mam porównanie, bo jedną sypialnię zrobiliśmy wg projektu a w drugiej lukarny się pozbyliśmy (na korzyść zadaszonego tarasu). Pokój bez lukarny jest dużo mniej ustawny...
Pozdrawiam,
Piotr


Witam,

Usunięcie lukarny jest przemyślane z każdej strony. icon_smile.gif Podnosimy ścianę kolanową o 60 cm, co jeszcze polepszy ustawność pokoi.
Dzięki za informację o oknach. Zaraz to zaznaczę w projekcie.

Pozdarwiam
Kamil
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Zdjęcie z grudnia, obecnie trochę odpuściła zima i zacząłem kłaść instalację elektryczną. Robi ktoś może kominek z płaszczem wodnym? Powoli się do tego przymierzam ale wiedza niewielka.
Poza tym deszcz nieco popadał i wyszła fuszerka przy kominie, gdzieś jednak źle zrobiona obróbka.
Pozdrawiam,
Profil

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Robi ktoś może kominek z płaszczem wodnym? Powoli się do tego przymierzam ale wiedza niewielka.
Pozdrawiam,
Profil



Mam tę decyzję za sobą więc postaram się pomóc...
Minusem kominka z płaszczem jest to, że budując go decydujesz się na zrobienie sobie w salonie kotłowni. Bo trzeba będzie w nim co dzień palić (bo jeśli nie, to po co go montować).
Płaszcz wodny dostarcza ciepłą wodę - użytkową i do CO.
Jeśli zrezygnujesz z idei podgrzewania kominkiem wody użytkowej, to lepiej będzie zamiast płaszcza zrobić rozprowadzenie ciepłego powietrza. A za oszczędzone pieniądze (bo rozprowadzenie ciepłego powietrza w Leo to koszt jedynie ok 1500 PLN), można kupić solary... Które podgrzeją ciepłą wodę użytkową (prócz zimy).
To też nie jest rozwiązanie idealne, ale dużo wygodniejsze.
Może jestem leniwy, ale nie chciałoby mi się każdego dnia po pracy rozpalać w kominku. Zamiast przyjemność, po jakimś czasie miałbym uciążliwy obowiązek... Chyba, że okoliczności zmuszają Cię do założenia, że nie będziesz ogrzewał domu piecem i kominek ma być głównym źródłem ciepła dla CO. Wtedy płaszcz wody to mus! icon_smile.gif Tylko czy koniecznie w salonie?
Pozdrawiam,
Piotr
Link do komentarza
Rozumiem, ale po ostatnich przepychankach z gazem (będę miał piec gazowy) chciałbym się jednak zabezpieczyć icon_smile.gif Poza tym paląc w kominku szkoda żeby ciepło poszło tylko w komin. Sprawa byłaby rozwiązana, gdyby pomieszczenie gospodarcze w Leo I było większe a tak nie bardzo widzę tam miejsce.
Co do samej dmuchawy zrezygnowałem z tego na początku budowy.
Link do komentarza
Cytat

Co do samej dmuchawy zrezygnowałem z tego na początku budowy.



Masz na myśli dmuchawę rozprowadzającą ciepłe powietrze?
Ja też z niej zrezygnowałem... icon_biggrin.gif
Bałem się brudnych ścian...
Ciepło z mojego kominka rozprowadza się samo! icon_smile.gif
Sekret w tym, że rury ciepłego powietrza doprowadzone są tylko do pomieszczeń blisko kominka.
Wg mnie wystarczy, bo te pomieszczenia to: salon, gabinet obok salonu, obie sypialnie i łazienka na piętrze.
Paliłem w kominku pewnie około dziesięciu razy i efekt był więcej niż zadowalający (w razie potrzeby mógłbym się obejść bez pieca).
Pozdrawiam,
Piotr
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Zdecydowalem sie na kominek z plaszczem wodnym, trudno, w gospodarczym bedzie gazowy a nie moge miec obok smieciaka, czy weglaka lub na ekogroszek bo potrzebny by byl osobny przewod kominowy icon_sad.gif Zobaczymy jak to bedzie.
W ubieglym tygodniu zakonczylem instalacje elektryczna oraz kanalizacje. Od poniedzialku ide woda ciepla, zimna a pozniej CO.
Mam pytanie, jakie bedziecie instalowali kaloryfery? Konwektory czy aluminiowe? Podlaczenie boczne, czy gorne?
Z czego robicie instalacje? Do wody zamierzam zastosowac PEX a do CO miedz.
Pozdrawiam,
Profil
Link do komentarza
Cytat

Mam pytanie, jakie bedziecie instalowali kaloryfery? Konwektory czy aluminiowe? Podlaczenie boczne, czy gorne?
Z czego robicie instalacje? Do wody zamierzam zastosowac PEX a do CO miedz.
Pozdrawiam,
Profil



Czołem,
Ja mam na dwrót - CO PEX (prócz kotłowni oczywiście, tam tylko miedź), woda w miedzi.
Moje grzejniki to Stelrad Novello (http://www.stelrad.pl/grzejnik.htm?heater_id=2).
Wszystkie podłączone od dołu, prócz tych w salonie (estetyka zwyciężyła nad wydajnością).
No i podłogówka pod wszystkimi kałami - gorąco polecam!
Pozdrawiam,
Piotr
Link do komentarza
Cytat

- przeniesienie kominka - będzie przy wejściu do salonu po lewej stronie (przy spiżarce lub jak kto woli pomieszczeniu gosp.). Dzięki temu w budynku będzie tylko jeden komin, będzie także bliżej nosić drewno, i więcej miejsca w salonie.


Pomysl wydaje sie byc dobry, ale w takim wypadku nistety chyba kominek moze nagrzewac spizarke. Czesto zamierzasz palic w kominku?
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Witam,
czy to forum jeszcze żyje?
Jestem na etapie adaptacji projektu LEO I i chętnie czytam wszystkie spostrzeżenia.
Czy będę bezczelna, jeśli poproszę o dalsze fotki z budowy?
Wnętrza pewnie wyszły super?
Ja mam dylemat gdze postawię pralkę jesli powiększę pokój i co się stanie, jeśli odwrócę schody aby powiększyć łazienkę na dole kosztem gabinetu (ok 50cm). Czy uważacie że to głupi pomysł?
Oczywiście wejście z garażu do domu po schodkach przez wiatrołap.
Pozdrawiam Iwona icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Witam,
czy to forum jeszcze żyje?
Jestem na etapie adaptacji projektu LEO I i chętnie czytam wszystkie spostrzeżenia.
Czy będę bezczelna, jeśli poproszę o dalsze fotki z budowy?
Wnętrza pewnie wyszły super?
Ja mam dylemat gdze postawię pralkę jesli powiększę pokój i co się stanie, jeśli odwrócę schody aby powiększyć łazienkę na dole kosztem gabinetu (ok 50cm). Czy uważacie że to głupi pomysł?
Oczywiście wejście z garażu do domu po schodkach przez wiatrołap.
Pozdrawiam Iwona icon_smile.gif




Witam,
Ja powiększyłem oba pokje jeden kosztem łazienki drugi kosztem garderoby, dzięki temu mam bardzo ładne pokoje a garderoba z łazienką też są zadowalające. Jeżeli chodzi o schody to zrezygnowałem na doel z zabudowy na szafę i zaokrągliłem trzy stopnie dzięki temu schody wyglądają bardziej efektownie, postaram się pokazać to na zdjęciach .
Link do komentarza
Cytat

Kuchnia troszeczkę jakby mała się wydaje. Czy jest funkcjonalna?
Jak to oceniasz?
Jest w ogóle coś, co teraz budując byś zmienił?



Cześć,

Kuchnia jest wystarczająca, nie powiększałbym jej w żadnym wypadku. Dodam, że bardzo jesteśmy zadowoleni ze spiżarki, za nic nie zrezygnowałbym z niej dla powiększenia kuchni!

Jeśli chodzi o ewentualne zmiany to budując drugi raz rozważałbym podniesienie ściany kolankowej.
I może podłogówkę bym zrobił wszędzie, nie tylko pod kaflami...
Ale to trochę jak szukanie dziury w całym... icon_smile.gif

Pozdrawiam,
Piotr
Link do komentarza
Cytat

Cześć,

Kuchnia jest wystarczająca, nie powiększałbym jej w żadnym przypadku. Dodam, że bardzo jesteśmy zadowoleni ze spiżarki, nie zrezygnowałbym z niej dla powiększenia kuchni w żadnym wypadku!

Jeśli chodzi o ewentualne zmiany to budując drugi raz rozważałbym podniesienie ściany kolankowej.
I może podłogówkę bym zrobił wszędzie, nie tylko pod kaflami...
Ale to trochę jak szukanie dziury w całym... icon_smile.gif

Pozdrawiam,
Piotr



Maximilian dom jest przepiękny. Wszystkie pomieszczenia bardzo mi się podobają jednak schody przeszły same siebie .Są wyjątkowe. Bardzo ładnie wygląda ta przestrzeń bez ścianki ,chyba ja też zrezygnuje ze ściany.schody rewelacja ,można wiedzieć ile kosztowały?
Link do komentarza
Wielkie dzięki!
Usunięcie ścianki polecam wszystkim! Nie widać tego na zdjęciu, ale ścianki nie ma też na piętrze, jest za to bardzo ładna balustrada. Klatka schodowa stała się przez to bardzo obszerna. Dobrze się na taką zmianę zdecydować w fazie projektowania - my zmieniliśmy zdanie po wylaniu stropu i usunięcie jego zbędnego fragmentu zajęło ekipie cały dzień... I kosztowało kilkaset złotych...

Schody kosztowały 9500 PLN (nie liczę tu wylania betonowych stopni)
Zrobił je polecony przez znajomego stolarz, materiał to buczyna bejcowana na palisander.
Zastanawiam się jeszcze nad dodaniem listew przy stopniach od zewnętrznej strony.
Zamontowaliśmy też światełka ledowe co trzeci stopień (a zdjęciach widać kable do nich), efekt bardzo ładny.
Link do komentarza
Cześć,

Kuchnia jest wystarczająca, nie powiększałbym jej w żadnym wypadku. Dodam, że bardzo jesteśmy zadowoleni ze spiżarki, za nic nie zrezygnowałbym z niej dla powiększenia kuchni!

Dzięki Piotr,
przekonałeś mnie, ja również ze spiżarki nie zrezygnuję.

Prośba do Tych, którzy budują Leo I lub II : pochwalcie się Waszymi rozwiązaniami (fotki) icon_smile.gif

Iwona
Link do komentarza
Cytat

Cześć,

Kuchnia jest wystarczająca, nie powiększałbym jej w żadnym wypadku. Dodam, że bardzo jesteśmy zadowoleni ze spiżarki, za nic nie zrezygnowałbym z niej dla powiększenia kuchni!

Dzięki Piotr,
przekonałeś mnie, ja również ze spiżarki nie zrezygnuję.

Prośba do Tych, którzy budują Leo I lub II : pochwalcie się Waszymi rozwiązaniami (fotki) icon_smile.gif

Iwona


Piotr dzięki za informacje .Co do listew to zastanów się czy z nimi schody nie będą wyglądały bardzo masywnie ,naprawdę są super i myślę że nic nie trzeba dodawać .AGATA
Link do komentarza
Cytat

Piotr dzięki za informacje .Co do listew to zastanów się czy z nimi schody nie będą wyglądały bardzo masywnie ,naprawdę są super i myślę że nic nie trzeba dodawać .AGATA



Problem w tym, że w dwóch miejscach pęka mi tynk tuż przy stopniach... Naprawa nic nie dała, pęknięcia pojawiły się ponownie. Umówiłem się ze stolarzem, zobaczymy, co powie...
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Witam po długiej nieobecności.

MAxymilian' gratuluję zakończenia budowy i pięknego domku. Szczerze jak obejrzałam twoje fotki, to stwierdziłam, że nasze domy pomimo jednego projektu są bardzo rożne. NApisze kilka uwag, które mi się nasuwają, a wiele osób o nie pyta:
1. kuchnia jest bez spiżarki, otwarta na salon, z wysoką zabudową, bardzo mi odpowiada to rozwiązanie, choć dylematów jest wiele
2. wejście do garażu przez wiatrołap - schodki w garażu, drzwi są niższe niż pozostałe, ale znika to i nikt nie zauważa,
3. Ścianka kolankowa podniesiona, tutaj żałuję, że nie przedłużyliśmy mocniej krokwi od frontu garażu, od tyłu więcej wydłużyliśmy (drzewo nie zamaka) i wizualnie lepiej to wygląda.
4. Pokoje na górze super duże, ustawne. Aha powiększone kosztem łazienki i pralni, które i tak są duże i wystarczające. Pewnie przez podniesienie ścianek.
5. Wiele zastanawialiśmy się jak zrobić prysznic na dole, nie zrobiliśmy, jestem z tego powodu bardzo szczęśliwa, trzecia kabina, nikomu do niczego nie potrzebna, a nie zniosłabym czyszczenia.
Ogólnie, LEO II to bardzo fajny i funkcjonalny projekt. Mam jedno zastrzeżenie: Moim zdaniem cześć mieszkalna jest zbyt wąska od garażowej. Ja bym poszerzyła mieszkalną o jakiś 1 m. Ale wtedy powstał by już inny projekt icon_wink.gif
Aha mieszkamy od początku listopada. Jako że mam wiele próśb odnośnie fotek na email, wkleję je w najbliższym czasie tutaj. Choć wiele drobnych rzeczy nie jest jeszcze wykończonych - niestety. Ale powoli do przodu. No i w końcu zabierzemy się za ogród.

Super pomysł z wyburzeniem ścianki nad schodami, bardzo ładnie to wygląda.

pozdrawiam,
Link do komentarza
tzn. załatwiam pozwolenie na budowę bez garażu ponieważ mam wąską działkę na stoku i muszę wkopać się pod cały dom iż chcę mieć garaż a przy okazji pomieszczenia gospodarcze w piwnicy.Wiem i liczę się z dużymi kosztami podpiwniczenia co wy na to? czy warto? poza tym nie mam miejsca na garaż obok domu. icon_sad.gif
Link do komentarza
Agika,

My też mamy wejście do garażu przez wiatrołap, niskie drzwi i schodki w garażu.

A kabinę pod schodami udało się zrobić, tyle, że półkolistą - mniej wiatrołapu zabrała...

No i u nas są tylko dwie łazienki (nad garażem mamy pralnię), więc kabina na dole była potrzebna.

Wszyscy czekamy na Twoje fotki! icon_biggrin.gif

Pozdrawiam,

Piotr
Link do komentarza
Cytat

tzn. załatwiam pozwolenie na budowę bez garażu ponieważ mam wąską działkę na stoku i muszę wkopać się pod cały dom iż chcę mieć garaż a przy okazji pomieszczenia gospodarcze w piwnicy.Wiem i liczę się z dużymi kosztami podpiwniczenia co wy na to? czy warto? poza tym nie mam miejsca na garaż obok domu. icon_sad.gif



Hello,

Jeśli masz wąską działkę, to raczej nic innego nie wykombinujesz... icon_biggrin.gif

A garaż i pomieszczenia gospodarcze w piwnicy to wielka wygoda.

Zwłaszcza jeśli nie masz gazu (a masz?) bo w projekcie Leo nie przewidziano kotłowni z prawdziwego zdarzenia i decydując się np na eko-groszek (jak ja) trzeba się nieźle nagimnastykować...

Pozdrawiam,

Piotr
Link do komentarza
Do Agiki: icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

Bardzo proszę o zamieszczenie zdjęć na forum, szczególnie salonu i kuchni i generalnie wszystkich innych. Mamy zdjęcia maxymiliana, a jesteśmy ciekawi Twoich jak wyglada dom w realu.
My budujemy w Milanówku pod Warszawą funadmenty już są wykonane przed zimą, a dzisiaj weszła ekipa budowlana i zaczynamy budowę.

Agika: proszę podaj na forum wymiary okna kuchennego i w salonie. My chcemy obowiązkowo także zrobić dzrwi w salonie dwuskrzydłowe przesuwane wymiary 2190x2970.

Agika: czy poszerzałaś drzwi wejściowe, zostawiłaś zaokrąglone czy nie?
I czy montowałaś rolety we wszystkich oknach czy tylko na parterze?
Link do komentarza
Witam,
ciężko się zebrać do zrobienia i obróbki zdjęć, pogoda paskudna więc z zewnątrz zrobię jak będzie ładniejsza pogoda. Mam zdjęcia z października, ale nie najlepsze jakościowo.
Salon trochę ciemny wyszedł, ale coś widać. Czerwona kanapa w salonie jest tymczasowa. Jeszcze trochę postoi, bo funduszy brak. Docelowo ma być jasno - beżowa z jasnozielonymi poduchami.
Jak widzicie jest jeszcze parę prowizorek i niedoróbek. Ale co tydzień staramy się pchać coś do przodu, a to gniazdko, a to listwa itp.
Miłego oglądania icon_biggrin.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...